• Pohádka

Skandální život Lady Worsley (2015) (TV film)

Shaun Evans zahrál skvěle Sira Worsleyho, lstivého slizouna, který si vypočítavě vezme za ženu bohatou dědičku, ale zapomene se svěřit se svým malým tajemstvím-voyerství. Když mu přestane stačit šmírovat svlékající se manželku, začne jí dodávat i milence. Zároveň však vyžaduje poslušnost a zachování tajemství. Pěkná výprava i kostýmy.

Život je krásný (1946)

"A pamatuj. Kdo má přátele, nežije nadarmo.." Krásný, milý, dojemný film. Tohle bylo pohlazení po duši.

Jezerní královna (1998)

Potemnělá pohádka, která mi svou atmosférou připomněla temné Sedmero krkavců. Nikdy mi tyhle dvě věci nepřirostly k srdci. Jan Hrušínský tentokrát přehrává, přitroublá postava mu moc nejde. Nebo mě nepřišla moc vtipná. Ponurá, studená pohádka, která na duši nepohladí.

Doktorská pohádka (1982) (TV film)

"Máte taky trochu teplotu. Takovou zvláštní. Takovou ledovou.."

O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

Sympatický a mužný hlavní hrdina, už jsem se bála, že takoví se v našich krajích už nevyskytují, příjemná cimbálovka jako hudební doprovod, zasněžený les a předvánoční čas.. Milá pohádka. Konečně!

Kouzelník Žito (2018) (TV film)

Pohádka, která mě vůbec nevtáhla do děje. Éterická by měla být princezna a ne toporně mluvící hlavní představitel, u kterého jsem se bála, že ho každou chvíli odnese vítr. Jeho intonace mi připomněla hodinu čtení ve druhé třídě. Pohádka, která postrádala humor, nebo vtipné dialogy. Celkově na štědrovečerní pohádku hodně nadnesené a bez soudnosti. Mrzí mě, že pan režisér po diváckém neúspěchu trochu neprošel katarzí. Ono není tak velká zásluha být v zelených číslech, pokud je uvedena premiérová pohádka s pompézní reklamou na Štědrý den, ty dva miliony si ze zvědavosti vždycky najde. Ale kolik lidí ji dokoukalo na konec a s jakým pocitem? To už pana režiséra nezajímá.. Korunky už zacinkaly. Jsem jen bezvýznamná divácká nula, jak nás pan režisér počastoval, ale oproti panu Zelenkovi si myslím, že právě klasická pohádka tu má šanci. Chci chytrýho čerta z kterého jde strach, a který trestá hříšníky na Zemi konající zlo a ne infantilní čerty, co si šlapou na jazyk, a taky hlavního hrdinu, který by zachránil princeznu před drakem a ne typ, který neuzvedne meč. Muzikálové písně asi také nebudou to pravé do české pohádky, vždyť filmová hudba je nádherná, pokud je napsaná citlivě a dokáže pozvednout film strašně moc. Prosím, zkuste se vrátit ke klasickému pojetí, nebo raději netočte tyto pitoreskní věci za každou cenu.

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

za mě jedna z těch novějších pohádek, na které se ráda podívám znovu. Kdyby bývali přeobsadili ještě Karla alias Ivánka, dala bych i 5 hvězdiček. Pohádka s krásnými lokacemi a mně blízkým humorem. Maruška byla sympatická a přirozená oproti Karlovi.. Tam to za mě trochu uškodilo. Ale jako celek, moc hezké.. Miluju pohádky točené v zimě.

O pokladech (2012) (TV film)

Řekla bych podhodnocená pohádka. Alespoň mě se líbila. Krásné lokace, nádherná hudba Čechomorů, dobré obsazení (tedy neseděl mi tam Adam Kraus) a hlavně vtip a humor. Ráda se podívám znovu.

Venise sous la neige (2016)

klasická konverzačka, při který jsem začala mít alergii na oslovení "chouchou"..

Une nouvelle amie (2014)

Citlivě natočený film na podobný žánr jako byl Dolanův Laurence Anyways..