Válka zítřka (2021)

Den nezávislosti za 30 let v budoucnosti. Heroická hudba, hlavní hrdina mariňák s duší vědce, chápavá dceruška, ustaraná ženuška. Vypněte mozky, show začíná...

Come True (2020)

Bohužel hodně promarněná příležitost. Velmi dobrý námět, ale chtělo to ještě víc zapracovat ve střižně. Chybí tomu tah na branku k jinak velmi dobře vymyšlené pointě. Vyházet tak 10 minut a udělat dynamičtější závěr, tak šlo o událost roku v rámci žánru. Obrovská škoda!

Služebníci (2020)

Minimalistické noir drama s neuvěřitelnou atmosférou a naprosto geniální kamerou a hudbou.

Hlava Medúzy - Hlava Medúzy (2021) (epizoda)

Při sledování pilotu Hlavy medúzy jsem si uvědomil, že Filip Renč má úplně stejný režijní rukopis jako Tomáš Magnusek. Snaží se budovat atmosféru a emoce prakticky neutuchající hudbou. Podobně jako Tomáš Magnusek u Kluků z hor.

Havel (2020)

Zobrazení pozdějšího polistopadového prezidenta bez příkras a jako člověka se všemi chybami, ke kterým se Havel hlásil i za svého politického života. Za hodně povedené považuji soudní procesy inscenované jako jevištní dramata nebo i jemné symboly, třeba se žebříkem, když Havel přemlouvá Patočku, aby se stal prvním mluvčím Charty 77 během skládání uhlí.

Léto 85 (2020)

Myslím si, že filmu hodně ublížilo vyprávění ve dvou časových rovinách. Chronologicky podaný příběh by přinesl větší překvapení z dějových zvratů a i větší emoce. Takto z toho vznikl takový Cimrmanův Němý Bobeš s LGBT tématikou.

Bourák (2020)

Pokud dokážete pojmout sociální drama ze Šluknovského výběžku jako komedii ve stylu Rebela bez příčiny, tak to bude za 3*, možná i za víc. Pokud potřebujete, aby to byl vážný film jako Slámovo Štěstí, bude pro vás Bourák odpadem.

Ad Astra (2019)

Ad Astra si hraje na artový sci-fi film, kterým dle mého názoru není. Najdeme tam hodně podobných dějových linií, které už jsme ve sfi-fi filmech z vesmíru viděli, Sunshine, Interstellar, Solaris. A začátek s cestou na Měsíc byl zřejmě natočen jako odkaz na Kubrickovu 2001 a jeho cestu na Měsíc za přísně tajnou misí. Takže poctivě artově natočeným filmem z vesmíru stále zůstává 2001: Vesmírná odysea Stanleyho Kubricka z roku 1968 a pět let starý Interstellar Christophera Nolana. Ale je to film vhodný pro klubová kina, po jehož skončení se náročnější diváci mohou v přilehlém kinobaru přít, zda-li James Gray natočil něco originálního nebo to byl jen Cimrmanův Dědeček silně inspirovaný Němcové Babičkou.

Narušitel (2019)

Když mi bylo 17 a dostal jsem blbej nápad, měl jsem to štěstí, že jsem byl obklopen rozumnými lidmi, kteří mě poslali do... a blbosti naštěstí nebyly realizovány. David Balda takové štěstí neměl a tak nápad natočit celovečerní film podle příběhu z vlastní rodiny dotáhl až do konce.