• Krátkometrážní

Pokojný bojovník (2006)

V celku jednoduchý film pojednávající o gymnazistovi, který v sám sobě hledá svůj cíl. Prostřednictvím Nicka Nolteho se stává film zajímavějším a hlavně opravdu vede k zamyšlení....člověk opravdu zapomíná žít život a žene jen za nečím přičemž nemá tušení co to je......

Nebohá paní Pomsta (2005)

Miluju jihokorejskou kinematografii,ale tohle je podle mě střela mířená úplně mimo. Film nemá pořádnou dějovou linii o kterou by se mohl opírat...a bohužel jakmile tělo nemá páteř tak se prostě na vlastní nohy nepostaví...a tohle je přesně ten případ.

Nepohodlný (2005)

Výborný drama. Oba hlavní představitelé v rolích sedí velmi pevně. Děj není hnán v nějakém rychlém tempu, je to spíš tempo které je pomalejší, ale to v žádném případě diváka nenechá polevit. Flashbacky jsou zasezeny velmi vhodně a děj hezky doplnují a postupem času se skládanka hezky uzavře. A zda-li se tento snímek alespon tak trochu otřel o pravdu, tak.... ani radši na to nemyslet.

Ong-Bak 2 (2005)

Stupidní děj, který postrádá plynulost. Nic neříkající dialogy. Prostě ve zkratce: ukradli jste mi slona a já si pro něj přijdu. Ale na druhou stranu Tony Jaa je opravdový machr a letec. I když některé bojové scény jsou přehnané, tak i přesto jsem na ně koukal s otevřenou pusou a hltal každý jeho pohyb. Prostě to co už neuvidíme od Segala, to uvidíme od Tonyho ( a že těma zlomeninama končetin nešetří). Jednoduše ty co mají rádi bojový filmy a výbornými akčními scénami a spoustou zlámaných kostí, tak si přijdou na své. Nemohu dát 5*, páč ten děj je pravdu stupidní.

Saedeu mubi (2005)

Film dostál svému názvu. Jednotlivé povídky byli opravdu zajímavý. Některé slabší, některé silnější (např. syn a nemocná matka).

Střelba na psy (2005)

Nejprve sem viděl film Hotel Rwanda a až poté jsem viděl tento film. Je takřka nesmysl tyto filmy porovnávat, pže popisují svým způsobem stejné události. Je zde znázorněna bezmocnost nebo spíše neschopnost OSN a UN při pomoci rwanďanům. Znázornění rozhodování zda zůstat nebo odjed z místa, přičemž víte, že váš odjezd bude mít za následek smrt mnoha nevinných lidí je velmi dojemný. O to víc mě dojaly fotky nakonci filmu kde sem byl překvapen když sem takřka na každé fotce viděl člověka který nejen přežil tento masakr, ale ztratil členy rodiny a přesto dokáže na tváři vykouzlit úsměv.

Kronika smrti (2004)

Nic moc strhující thriller. Už od začátku je jasný jak se věci mají, jen stupidita hlavního reportéra to vše zazdívá. A konec? Víc než trapný :(

Muž v ohni (2004)

Hlavně na to nekoukat v českém dabingu.....jinak celkem potěšil filmek.....člověk si prostě musí zvyknout na tonyho rozklepanou kameru.

Nae yeojachingureul sogae habnida (2004)

Příjmný odpočinkový drama s romanticko komickým nádechem. Působil na mě velmi odpočinkově. Ale je pravdou že závěr filmu byl velmi roztahaný což mírně snižuje požitek. Ale jinak fajnovka z korejské produkce.

Napoleon Dynamit (2004)

myslím že to bylo fakt dementní. Svým způsobem zajímavý,ale já sem z toho neměl dobrej pocit. Never more.