Zataženo, občas trakaře (2009)

Doufal jsem, že mě to aspoň pobaví, ale ani to se nestalo. Předvídatelné klišé s přehršlí morálních ponaučení, za které by se nemusel stydět ani Avatar.

Alenka v říši divů (2010)

Chtělo by to o hodně více Burtona a o hodně méně Disneyho. Té sladké podbízivosti s příchutí mravokárného poučování a výchovy mám v poslední době už nějak plné zuby. A Alenka v brnění coby Jeanne d'Arc či jako zástupce nadnárodní společnosti na cestě za obchody - pardon, to už je od říše divů až přespříliš vzdáleno. Posílám tři hvězdičky za herecké výkony... pozdrav paní Spáčilové... a slzu v oku zamáčknutou při vzpomince na Švankmajera.

Vratné lahve (2007)

I když mám reklamy rád, tak sto minut trvající reklama na zámečníka, vložky, pivo, supermarket a především na duo Svěrák & Svěrák mě fakt nevzala. Asi byl ten humor až přespříliš vlahý a laskavý, že mi začal zavánět podlézáním u diváka. Ale abych jen nekritizoval - také jsem se pobavil: scénu, kdy Svěrák padá z kola jsem viděl asi desetkrát, a stále se tomu zdráhám uvěřit.

Battlestar Galactica (2004) (seriál)

Snad se mi ještě nestalo,aby mě nějaký seriál takhle vtáhl do děje. Neodehrává se to přeci jen někde? Neznámí herci, slušné herecké výkony, ruční kamera, uvěřitelné prostředí, smysluplné dialogy... A pak nikdo a nic není černobílé, každý má své světlé i temné stránky, postavy se vyvíjejí, mění. Jo, tohle stálo za těch čtyřicet večerů.