Lásky čas (2013)

Asi jsem naivní romantik a nezměrný optimista, ale mně se to líbilo a moc. Takže vzhůru do toho a na první pokus.

Velká nádhera (2013)

Návrat do minulosti ke kořenům italského (evropského) filmu zasazený do současného života římské smetánky. Vizuální a myšlenkové orgie podané v téměř dokonalé filmařské podobě. Věřím, že o tomto díle se bude ještě dlouho psát a diskutovat.

Mystérium sexu (2013) (seriál)

Pokud bych se před tímto seriálem podíval na profil autora předlohy Toma Maiera nikdy bych si ho asi nepustil. Knihu jsem pochopitelně nečetl, ale seriál považuji za dokonalý. Rozmanité lidské příběhy, kterým vévodí ten hlavní mezi Billem a Ginou. Už podle názvu má být hlavním tématem sex, ale je to spíše vztahovka a to je dobře, protože to nesklouzlo k lascivnosti ani lacinosti. Trochu mně to připomíná podobný seriál o vztazích mezi muži a ženami: "Řekni, že mě miluješ". Tento je postaven na originálnějším základě a proto dávám plný počet a s nadějí vyhlížím další sezónu. 1. Season - 100% Druhá sezona nezklamala a i když se to hodně podobá Mad Menům (vztahově) hlavní lite motiv je originál a tak hodnotím 2. Season - 90%. Třetí sezona také nezklamala 90%. Čtvrtá sezóna vztahově nejlepší, rozvinutím dalších postav a vazeb. Všechno jednou končí, ale pro mě zůstane navždy - 100%

Gravitace (2013)

Takhle si představuji biják ve 3D. Nepopsatelný, napínavý, ale i uvolňující vizuální, zvukový a hudební zážitek, který bych, nebýt nové dimenze filmu, nikdy neprožil. Díky Alfonso.

Pot a krev (2013)

Nemůžu jinak než dát plný počet. Po dlouhé době a letos poprvé komedie, která mě skutečně bavila a u které jsem se od srdce zasmál. Na bratry C. to nemá, ale tento styl mám rád a M.B. si (nám) dokázal, že umí točit i jiné filmy, než vysokorozpočtové blockbustery. Hlavní role padla Markovi jak ulitá, žádná oskarová láce, ale to se od něj nedá čekat. Dwayne se mně líbí čím dál víc a tak jediná skvrnka na kráse byl třetí (afro)parťák. Ať už je to true story nebo nebo ne, já jsem se jeden krásný letní podvečer královsky bavil. Takže díky Kryštofe a Štefane!

Nejvyšší nabídka (2013)

Tohle se nedá popsat, to se musí vidět a hlavně prožít. Pan režisér si s filmem pěkně pohrál a na výsledku je to znát. Strhující výkon hlavního představitele. Podmanivá hudba. Přesně v polovině roku jsem viděl film, který letos bude těžko nějaký jiný překonávat. BTW lokace: Vienna, Austria, Rome, Lazio, Italy, Parma, Emilia-Romagna, Italy, Milan, Lombardia, Italy, Trieste, Friuli-Venezia Giulia, Italy, Prague, Czech Republic, Merano, Bolzano, Trentino-Alto Adige, Italy, Bolzano, Trentino - Alto Adige, Italy zdroj IMDb

Perníkový táta (2008) (seriál)

1.Season - 90 %, 2.Season - 100 %, 3.Season - 100% 4.Season - 95%, 5.Season - 100% škoda že je konec Heisenberg a Pinkman mě budou chybět :-(

Hořící keř (2013) (TV film)

Po prvním díle (díky HBO!) je ještě brzy na hodnocení, ale na propadák to rozhodně nevypadá. Pro mne osobně, jako ostatně pro většinu tady, je to popis naší historie, o které se toho zase tak moc neví. Je proto jenom dobře, že to vzniklo a na takové úrovni. Hlavní myšlenka Jana Palacha, vytrhnout svým činem národ z letargie z pomalu převládající normalizace mně tam zatím chybí. Stejně tak souhlasím s tím, že v prvním díle převládá melodrama, ale dokáže se někdo z nás vžít do pocitů přímých účastníků tragédie? Koho něco takového v životě potkalo a ještě v té době reálného socialismu. Vím pouze o ještě jedné takové rodině. Proto nesuďme, když nevíme a soustřeďme se spíše na myšlenky než formu tento počin si to rozhodně zaslouží. Pro ty kdo v té době nežili budiž poučením, že LP Stounů se pašovat z kapitalistické ciziny nesměla a koho chytili ten musel podepsat spolupráci s STB. A pro více vnímavé je tady jistá paralela s tehdejším stavem mysli národa a dnešní dobou, kdy moc ve státě pomalu ale jistě přebírají opět naši rudí bratři. Po třetím díle se zmůžu pouze na konstatování, že tohle období naší historie je třeba si neustále připomínat a proto buďme velmi vděčni za takovýto počin.

Nespoutaný Django (2012)

Ve srovnání se Spielbergovým Lincolnem jasné k.o. vítězství pro Tarantinana na téma otroctví ve Státech.

Skyfall (2012)

Sam točí málo, ale když se do něčeho dá, tak to stojí za to. Můj bezkonkurenčně nejlepší Bond v životě. Říká se, že muž je na vrcholu sil ve 40. Nesouhlasím a tahle legenda tajných služeb to jenom potvrzuje.