Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Krimi

Nikdo (2021)

Pěkná rodinná zábava na nedělní večer. Zpátky do minulosti a sami doma.

plakát

WandaVision (2021) (TV seriál)

Zmatenej jak včela na jaře jsem to se zatnutýma zubama dokoukal. To co vypadalo jako návrat k sitkomům z minulého století se nakonec zvrtlo do jakési pro mně nepochopené sci-fi fantasy. Možná je to i tím, že jsem si u většiny dílů zdřímnul. Další řadu pokud bude předem vzdávám.

plakát

Století Miroslava Zikmunda (2014)

Zaujala mě ta pasáž o nahlédnutí do archívů STB a pak na konci čtu, kdo byl hlavním mecenášem. To jsou paradoxy. Ale vypovídající hodnota dokumentu úžasná a myšlenkově bohatá.

plakát

Rodina Sopránů (1999) (TV seriál)

New Jersey. Psychiatři. Rodina. Striptérky. Cosa Nostra nebo Comorra. Odpad (ten opravdový). Made in HBO. Smekám klobouček. Svět se dělí na ty, kdo už viděli celou italskou ságu a na ty kdo ji teprve uvidí. Doporučuji každému, i po těch letech má v dnešní době co dát, ale pro příznivce tohoto žánru povinnost. James Gandolfini se pro tu roli prostě narodil.

plakát

Ted Lasso (2020) (TV seriál)

Apple TV umí příjemně překvapit. Seriál o mém (kdysi) milovaném sportu, odehrávající se na ostrovech, ale s koučem z amerického fotbalu, nevzbuzovala důvěru. Teď jsem rád, že moje zvědavost zvítězila a dostalo se mně feel good sezóny, kterou hodnotím +4* Je vidět, že dobrý manažer musí být hlavně skvělý psycholog (tady by se ti naši měli co učit). A platí to (nejen) ve fotbale, ale v jakékoliv práci. Akorát je s podivem, že takoví lidé mají tak často problémy v osobním životě. Dobře napsané a výborný casting. Kromě hlavního představitele se mně hodně líbila Juno a objevem se stal Nick Mohamed. Druhou sezónu budu určitě držet palce opět Richmondu ;-)

plakát

The Mandalorian (2019) (TV seriál)

Druhá sezóna lepší než první, ale zůstávám na 4*

plakát

Bojovník - Série 2 (2020) (série)

Druhá sezóna předčila první, ale na plnou palbu to ještě není 4,5*

Tenet (2020)

Na první, přerušované, domácí zhlédnutí nemůžu dát více :(

plakát

Pán tygrů (2020) (TV seriál)

Moc pěkně zahraná reality-show. Skvělý casting i scénář. Ale nemuseli k tomu točit ten doslov, mohlo tomu věřit ještě více ovcí.