David Attenborough's Natural History Museum Alive (2014) (TV film)

Zajímalo by mne, jestli tenhle půvabný film používá některý učitel při výuce. Bylo by mnohem více nadšených biologů, antropologů, botaniků, paleobotaniků a paleontologů a méně zpruzených bližních :-)))

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Hrdinové mého dětství. Když to zříte s láskou, kterou si všichni zaslouží, není třeba řešit logiku a umění a bůhví co. Prostě s nimi po drahných létech zase vyrazím do prérie. Snad s toho koně nespadnu! :-))

Vinnetou (1963)

Vinnetou, má první lásko, kde že loňské sněhy jsou?! :-)))

Kosmo (2016) (seriál)

Tak, jako u tohohle bonbónku, jsem se už dlouho nepobavila a od srdce nezasmála. Všechny zásahy do černého!

Muž, co zabil Hitlera a pak yettiho (2018)

Neměla jsem žádná očekávání. Proto nebylo ani žádné zklamání. Zvláštní film. Nejvíc ze všeho mi připomínal Silverbergovy povídky. Tempem vyprávění, hlavním hrdinou a pocitem, který ve mně zanechal. Příběh starého osamělého vojáka, inteligentního introverta, který za války vykonal hrdinské činy, o nichž nikdo nesmí vědět. Teď už jen vzpomíná, trápí ho svědomí a polyká prášky a fakt ho nebaví takhle žít. Nečekaně se na něj rozpomene vláda, aby zlikvidoval původce nebezpečné nákazy, neboť je jediný, kdo jí dokáže odolat. A když je někdo jediný, tak prostě musí, páč mu svědomí nedá, to je známá věc. Film nemá nikterak úžasnou výpravu, ale k čemu by tu byla? Herci odvedli dobrý výkon. Je to trochu sci-fi, trochu komix, trochu si z nás tvůrci dělají legraci, trochu nás nutí k zamyšlení. A nakonec - co to, sakra, má v té krabici? :-))

Leonard Bernstein: Mše (2018) (divadelní záznam)

No, možná je to geniální dílo, to říkaj oni, ale já u něj nevydržela. Fakt se mi to vůbec, ale vůbec nelíbilo. Něco o tom Jiříkově vidění, tanci svatého Víta a tak podobně. :-)))

Dějiny Hollywoodu (2010) (seriál)

Zajímavé. Slávu Hollywoodu založili východoevropští židovští outsideři, kteří se chytili příležitosti. A nepotřebovali dotace :-)))

Generál MacArthur (1977)

Spousta historických zajímavostí, úžasný pan Gregory Peck. Způsob zpracování poplatný době vzniku. Za čtyřicet let se naši potomci jistojistě budou pošklebovat našim trhákům :-))

Terminátor (1984)

Sci-fi láska na celý život.