70s80s90s

70s80s90s

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 23.2.2019  04:28
    Noční vidiny (TV film) (1990)

Hudba: Brad Fiedel

• 10.11.2018  01:39

King Kong zije! ♥

• 9.11.2018  23:02
    King Kong (1976)

"Horror" mojho detstva. Na ten rok velice podareny snimok. 5*

• 2.11.2018  08:59
    Štúrovci (TV seriál) (1991)

Pre mna srdcova zalezitost, pretoze som si v tretej casti zahral jednu malu ulohu na svadobnej veselici Anicky Jurkovicovej a Jozefa Miloslava Hurbana, ktora sa nakrucala na nasej niekolkogeneracnej chalupe. Serial je pekne spracovany s mnozstvom znamych hercov. Bol som este len 5rocne dieta, ale uz vtedy som si uvedomoval, ze nakrucanie filmov je velmi narocna praca.

• 24.8.2018  00:23

Pred 15-20 rokmi by som dal 4* s cistym svedomim. No dnes uz je to po obsahovej stranke iba zle rozvinuty a malo dotiahnuty thriller s par napinavymi scenami. Stvrtu hviezdu davam za nezamenitelnu hudbu od Jerry Goldsmith ♥

• 21.8.2018  01:01
    Junior (1994)

Ivan Reitman a John Hughes su elita tvorcov rodinnych komedii 90ich rokov. Tato Reitmanovi vysla na vybornu. Neviem, preco sa vacsina divakov pohorsuje nad Arnoldom, alebo Stallonem v ich ulohach v komedialnych filmoch. Myslim, ze v Juniorovi to Terminator zvladol na urovni spolu s vybornym DeVitom a Frankom Langellom. Scenar je samozrejme hovadina, ale pozerame science fiction komediu a nie dramu, ktorej treba uverit. V ramci podobnych komedii 90ich rokov si 4* urcite zasluzi.

• 16.8.2018  07:53
    Kniha smrti (1988)

Ultra trash s low budget kamerou a bolestivym strihom, ako v tragedskom seriali Tak jde cas. Po pol hodine divackeho utrpenia pride prva nahota a scena, za ktorej efekty by sa nemusel hanbit ani Sam Raimi. A to duchom prehodena suloziaca polonaha rostenka drevenou stenou stodoly. Sikovnejsia kamera a strih, by z tejto sceny vytazili viac. Reziser si evidentne vedel vybrat zenske objekty nahoty. Nahotou a hypnotickou atmosferou sa snazi ziskat divaka, ktory stracal doveru v tento film. Aspon na mna to tak posobilo. Pri dalsej "strasidelnej" scene pride k pokusu o gore, ktory moc nevysiel. Toto dielo (dovolim si to tak nazvat) ma vela nedostatkov, no musel som ho dopozerat do konca, petoze som bol naozaj zvedavy, co sa v nom bude diat dalej. Vidiet ho v 90ich rokoch, tak by som nan nedal asi dopustit. Hodnotenie: odpad, ale v dobrom slova zmysle ☻

• 3.6.2018  01:59

Doktor za 5* :} nostalgicka komedia

• 29.1.2018  19:30
    Sinister (2012)

Dlho som zahalal pozriet si tento horror. Mam radsej starsie veci..dvd som mal 4 roky v policke az do dnesneho dna kedy som zhasol svetla a dal disk do prehravaca. Velka pecka plna lakaciek a super hereckych vykonov..a samozrejme Youngovej hudby, ktora obsahuje mnozstvo vyefektovanych nahravok.

• 27.1.2018  23:41

Klasicka 90kova drama z prostredia newyorkskej a neskor losangelskej strednej skoly. Skola plna recidivistov pripomina skor napravny ustav nez highschool. Samuel L bezchybny, ako vzdy. Pribeh napinavy. Super skladby soundtracku dobre doplnaju situacie.

• 27.1.2018  23:34

Slasher so slusnymi mordami.

• 5.1.2018  01:06
    Zpět v akci (1994)

Slabsie becko s nervozne posobiacim Piperom a Blanksom, ktory sa cely film tvari ako pred porazkou. Celkom slusne akcne sceny, i ked miestami vykradacka Van Dammeovej klasiky Dvojity zasah.

• 21.12.2017  21:20

Slasher podrezanych hrdiel a dievcat bez podprseniek. 80s hororova klasika.

• 11.12.2017  03:13
    Spojení (1989)

Depresivny scifi horor. Trailer uz v uputavkach na novinky od Intersonic dost zaujal a film samotny nesklamal.

• 11.12.2017  03:05

Krvave sceny, dobre efekty a tupe postavy.

• 11.12.2017  02:54

Becko, ktore sa neberie moc vazne. Vtipny ulet. Oproti prvemu dielu je to samozrejme odpad. Ale na druhu stranu je tento diel schvalne tupo natoceny. Je to proste zabava. Klasicky dabing a nostalgia.

• 9.12.2017  03:04
    Maniac Cop (1988)

Hororove becko ako sa patri. Nostalgia.

• 9.12.2017  02:25

Tina Turner riesiaca sracky. Doslova. Najslabsi diel.

• 9.12.2017  02:24

O stupen lepsie pokracovanie od jednotky. Jeden z pripadov, kedy je dvojka kvalitnejsi diel nez jednotka.

• 9.12.2017  02:22

Emocny thriller s mladym Gibsonom. Velmi su v nom citit 70e roky. A vcelku je to nuda.

• 9.12.2017  02:16
    Žabí teror (1987)

Taka mila vtipna scifi beckova komedia.

• 9.12.2017  02:00

Znepokojivo sokujuci thriller od Carpiho a super titulna skladba.

• 9.12.2017  01:52

Carpiho fantasy, ktore sa neberie moc vazne. Klasicka minimalisticka temna atmosfera, na aku su Carpenterovi fanusikovia zvyknuti. Vyborne efekty, najma v scene v budove, ked pride burka so smaragdovo zelenou nocnou oblohou s troma bojovnikmi, doplnena o uchvatnu syntetizatorovu hudbu Carpenter x Howarth. Pre mna je to jeden z jeho naj filmov a jeden z naj filmov vobec. Od becka to ma xy urovni daleko..hit z undergroundovych kinosal..kult s komixovou viziou od jedneho z najpozoruhodnejsich filmovych tvorcov vsetkych cias. 5* je sakra malo.

• 9.12.2017  01:46
    Kouzlo draka (1991)

V 94om som si to pozical jedno sobotne rano, aby som to vratil do pozicovne az v pondelok. 4x videne za vikend. Odvtedy som tento film nepozeral. Az dodnes, kym som zohnal VHS. Tchaj-wansky celovecerny ulet podla japonskeho anime. Mega vyprava, masky, efekty, hudba. Akcna naloz plna kung-fu a vybuchov. Vtipne momenty. Oddychovka. ❤

• 4.12.2017  11:06

Firsrenberg to s ninjami, samurajmi a cyborgami vedel. Kedysi kult. Nezabudnem na jednohlasy dabing.. Pyunov Cyborg a Firstenbergov Americky ninja boli jedny z mojich prvych filmov videnych s jednohlasym dabingom. Su to becka a treba sa z toho pohladu aj na to pozerat.

• 4.12.2017  10:50

Toto je proste nostalgia. Armada Ninjov. V ramci akcnych beckovych snimkov o bojovych umeniach si zasluzi 4*. Vzdy mi bude rezonovat v usiach Clintonova hudba zlozena z roznych perkusii.

• 4.12.2017  10:44

Absolutne nerozumiem nizkemu hodnoteniu. Tento diel je kvalitou urcite na urovni Firstenbergovych prvych dvoch dielov. Pekne bojove sceny bez strihov, ktore by kamuflovali udery. Bradley prekvapivo dobre zvladnuta choreografia..ano o hodne pomalsie a nedotiahunute pohyby..Bradley nie je Van Damme, ale aj tak si zasluzi pozornost. Ucast Jamesa ma opat bavi a Clinton hudbou dava filmu opat tu atmosferu predchadzajucich casti.

• 3.12.2017  23:30

Dobrodruzne scifi na urovni tv filmu. Zle digitalne efekty tomuto snimku podkopavaju nohy a zabijaju aj tych par slusnych zableskov filmarciny. Celkovo sa film berie moc vazne a hra na filmy typu Predator. Tvorcovia by spravili lepsie, keby atmosferu mierne odlahcili a netlacili tak na pilu. Bez smiesnych digitalnych efektov, ako napriklad vybuch vrtulniku, by sa to dalo este hodnotit lepsie..prisera nevyzera az tak zle. Na vhs prinieslo Video-Spoj.

• 30.11.2017  22:16

Nadych osemdesiatych..fajn krvave sceny..ono ani nie je co pisat..pointa filmu je vzdy podobna..za scenu so psom 3*

• 29.11.2017  20:03

Toto pokracovanie je o trosku viac mysteriozne, ale rovnako morbidne, ako jednotka. Ashley Laurence opat oslniva. Na chvilku sa objavil aj Gorman z Votrelcov (Bill Hope). Na mna je kazdy Pekelnik moc chladny a vazny. Ale to mu na kvalite neubera.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6