• Pohádka

Ukradená bitva (1971)

Docela slušná komedie, která rozehraje několik fakt vtipných scének (většinou je u toho Kemr) ale něco tomu vždycky chybí, Prostě mě to nechytlo. Za mě by to chtělo víc vtipných point a méně odboček.

Templář (2011)

Pokud někoho zajímají detaily středověké bitvy, poměrně brutální, tak si asi užije, ale jinak nemá cenu se na to koukat. Nulový scénář - kdybyste vystříhali bojové scény, tak vám zbude podivná milostná romance a spousta keců bez obsahu.

Pixely (2015)

zajímavé provedení super nápadu, byť nepůvodního. bavilo mě to. a přiznávám, v hodnocení je i určitá nostalgie

Nová země (2011)

se špatným scénářem prostě dobrej film nenatočíš. A to jsem fanoušek všech těhle historických výprav. Možná by stačilo se držet historické pravdy a neutíkat ke zbytečným odbočkám

Hrozba v poušti (2008)

Vlastně to ani není tak špatný film, ale chybí jedna maličkost - pointa

Občan X (1995) (TV film)

takhle má vypadat napínavá detektivka

Vikingové II (2008)

tak je blbost, ale to jsem tak nějak čekal. Ale pořád mě překvapuje, kdo má v češtině potřebu přejmenovávat filmy oproti originálu - kdyby prostě název přeložil, tak ok. ale dávat tomu jiný význam je prostě nesmysl. Ano, ve filmu jsou vikingové, ale to se to taky mohlo jmenovat Vetřelec 10, protože ten je tam taky. To ať už raději ponechají původní anglický název.

Sagarmatha (1988)

Scénáristovi se v hlavě střetlo příliš mnoho myšlenek a tak je film tak trochu o horolezcích, trochu mysteriózní, trochu drama, trochu psychologický a vlastně i trochu detektivní (skoro jsem myslel, že přijde Richard), ale nakonec je to jenom zmatek.

Storm a tajné psaní (2017)

Chápu, že divákovi, který hodnotí film podle schématu "víc akce=lepší film", bude připadat tento film nudný. Ale pokud máte rádi filmy s nějakým příběhem, tak se vám to bude líbit. Za sebe oceňuji, že ve filmu není téměř žádné mučení, které by se u filmu o inkvizici mohlo očekávat. Dal bych i pět hvězdiček, ale na to by to potřebovalo ještě trochu složitější zápletku a vymazlenější závěr.

Ve jménu krále (2007)

Jednu hvězdičku dám za pěkně vystavěný fantasy svět a druhou má Jason Statham, protože ho mám prostě rád. Ostatní je hrůza a děs. Neuvěřitelně špatný je scénář a nesmyslné chování jednotlivých postav, které na sebe ani dějově nenavazuje. Pak mě překvapuje, že někteří poměrně dobří herci (třeba Reynolds nebo Rhys-Davies) dokážou zahrát tak špatně, ale to je chyba hlavně režiséra. Samostatná kapitola je hudba - u mě platí, že když si nevšimnu hudby, tak je to ok, tady to vysloveně rušilo.