Zakleté pírko (2019)

Ďalšia Troškova gýčovina, viac k tomu ani netreba dodať.

Zelená zóna (2010)

Videl som už aj lepšie podobné filmy. Tu je všetko len povrchné, nič sa vás netýka, všetko odsýpa, každý sa strieľa a čo z toho?

Zkažená úča (2011)

Dosť zvláštny vývar, ktorý nemá absolútne ani námahu vás rozosmiať. Jednoducho si len tak odsýpa a je mu jedno, ako na to divák zareaguje. Asi tak to na mňa pôsobilo.

Zlodějka knih (2013)

Film v podstate o ničom. A to doslova. Názov je vehementne zavádzajúci (ale na tom by ani nič tak nevadilo), no samotné pozeranie tohto snímku ma nudilo čoraz viac a neprestajne ma obletoval pocit, že sa pozerám na film z druhej svetovej vojny určený veku 9+. Malo to aj svetlé momenty, resp. svetlé záblesky, ktoré sa len ligotali a nakoniec aj tak zmizli vo vzduchoprázdne. Potešil aj jemný humor na tému Hitlera, no to len potvrdzuje moje predchádzajúce tvrdenie.

Zvonilka: Tajemství křídel (2012)

Solídna a konečne ďalšia právoplatná Disney rozprávka s podaním na určitej úrovni, na aké si ľudia, od tohto štúdia, už zvykli dávnejšie.

Ženy sobě (2011)

Znovu "trendy 120 minútovka", no táto je ešte veľmi podarená a prehnaná, naviac so sympatickými hercami.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Má to skrytý a divný potenciál. Svojim konceptom mi to pripomenulo troška seriál Firefly (dosť sa kladie dôraz na postavy a na vykreslenie ich povahových čŕt a ich jednoznačné oddelenie), i keď s tým si to zrovnávať nedovolím. No beztak, zombíci sú parádni, atmosféra drží až do konca, diely sú celkom pekne prepojené, aj keď zatiaľ stále neviem, čo sa stalo s Merleom. - 1. séria

Život za časů války (2009)

Výborná dráma, pekne zachytené postavy.Pokiaľ sa na to človek sústredí a je empatický, niet dôvodov, prečo by sa mu to nepáčilo.