• Fantasy

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Přiznávám se, jsem opravdu nadšený. Příběh klape a jde dopředu, vždy když máte pocit že je v mrtvém bodě, nabere nové obrátky. Rey i Finn si mě tady získali o něco víc než v minulém filmu, z uplakaného Kylo Rena je opravdová svině, i když pořád se nemůže rovnat Sithům. Skvělý je Luke v podání Marka Hamilla, z mladého optimisty se stává starý nevrlý děda. Film má i svá negativa, jako trochu zbytečná dějová linka s Finnem a Rose, pár nelogických momentů a Snoke je velké zklamání. Ale co je hlavní, měl jsem u toho podobný pocit jako u původních Star Wars. Pro mě druhý nejlepší díl po Epizodě V. 90%

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Třetí díl je nějakým zázrakem ještě lepší než dva předchozí. Vše co bylo postupně budováno zde vrcholí a velkolopě zakončuje celou trilogii. Některé momenty jsou i po letech nezapomenutelné ( Útok Rohanských, Aragornova řeč, zničení Prstenu a pád Saurona), dohromady to dává dokonalý film po všech stranách, který řadím mezi mých Top 5 filmů.100%

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Opět skvělý film, sice tentokrát chybí to ohromení když se ve Společenstvu Prstenu poprvé podíváte do Středozemě, ale místo toho příběh začíná nabírat ještě víc na obrátkách, o všechny hrdiny se bojíte a fandíte jim. Navzdory dlouhé stopáži se ani chvilku nenudíte. Opět nemám co vytknout, snad je Glum mi trochu lezl na nervy. 100%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Když jsem četl knihy, řikal jsem si že tohle nikdo nemůže obstojně zfilmovat. Už první díl Jacksonovy trilogie mě přesvédčil o opaku. Po prvním shlédnutí jsem byl naprosto ohromený, film naprosto dokonale vykresluje Tolkienovu Středozemi a rozjíždí velkolepou epickou fantasy která dodnes nemá konkurenci. 100%

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Z tohoto dílu mám tak trochu rozpačitý dojem. Rozhodně musím uznat, že je to řemeslně skvěle odvedená práce, přiběh funguje, jde dopředu a nenechá vás se nudit, humor je dobře načasovaný a sedí tam. Noví hrdinové jsou fajn, staří vyvolávají nostalgickou vzpomínku na staré časy. Na druhou stranu hlavní záporák je ufňukaný nerozhodný chlapeček. Ačkoliv je to rozhodně zajímavá postava a chápu že se tvůrci snaží o změnu, nedokážu si představit že by se Kylo Ren dokázal vyrovnat Vaderovi nebo Císaři. Ale hlavní problém který s tím to filmem mám je že postádá originalitu. Nepřináší do světa Star Wars skoro nic nového a na můj vkus až moc vykrádá Epizodu IV. Beru to jako propojení s minulými díly a přípravu půdy pro další díly, ale pokud budou Epizody VIII a IX stejné, bude celá nová trilogie zbytečná. 80%

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Skvělé zakončení vynikajíci trilogie, vše se přirozeně uzavírá. Opět nemám co říct, snad jen ubírám bod který tomu chybí do Epizody V. 90%

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Počátek snad nejslavnějšího příběhu v dějinách filmu, naprostá klasika, i když možná trochu přeceňovaná. Když se nad tím zamyslíte, není to zas tak úžasné, ale to je jedno když vás tenhle příběh o černobílém souboji dobra a zla vtáhne a nepustí až do konce.80%

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Bohužel, pro mě nejhorší díl Star Wars. Film má hluché místa, romantická dějová linka je hrozná. Christopher Lee je sice skvělý herec, ale přesto je Dooku nejslabší záporák. Ani závěrečná bitva není to pravé v co jsem doufal. A k tomu ten strašný Obi-Wanův účes. Ale celkově to není zas tak hrozné, je to celkem zábava a pořád se na to rád podívám jako součast ságy. 70%

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Celkem slušný rozjezd celé ságy, ale původní trilogii se to ani zdaleka nevyrovná. Všude je zbytečně moc politických intrik, které do Star Wars prostě nepatří, Jar Jar kazí každou scénu ve které je a z kouzla starých filmů nezbylo skoro nic. Film má i své velmi dobré stránky (Qui-Gon v podání Liama Neesona, závěrečný souboj s Maulem), ale to zkrátka nestačí na dosažení kvality Epizod IV-VI.