• Krátkometrážní

Pražské orgie (2019)

Eroticky místy zajímavé, dramaticky zcela nefunkční a opravdu PŘÍLIŠ DLOUHÉ. Čtvt hodiny filmu bych vystříhala, vyprávěla příběh rychleji, stručněji, napínavěji. Vždyť ten potenciál tam byl. Velmi je z toho cítit papír, tendenčnost novelistického psaní - to ve filmu není možné. Výrazně horší, než Fotograf.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Ano, je to sice hloupoučké, ale o tři třídy lepší, než Kouzelník Žito. Velkou míru kvality drží především scénář, než Janákova nepřítomná režie. Práce s hercem tu nebyla moc vidět (byla li vůbec nějaká) - přesto před kamerou v dramatické roli ne příliš zkušený Marek Eben obstál. Profesionální přístup měla i Josefíková a Ruml. Je zřejmé, že když hraje Prachař sám sebe, před kamerou to funguje i v konotaci s dějem a postavami / jeho "herectví" se v tomto případě dalo kupodivu celkem přijmout. Freimanová si drží svou laťku obstojně. Castingové propojení se Stardance (Ruml, Eben, Tomicová, Malý) mi přišlo jako největší zoufalost ČT udržet si diváka na kanálu - podle toho také obsazení (ne)fungovalo. Kvalitní, spíše po instrumentální stránce, byla Březinova hudba. Škoda jen, že nebyl v pohádce nějaký chytlavý inteligentní leitmotiv, křehká melodie, která by vše držela pohromadě, od Březiny to bylo víceméně jen řemeslo. Od Hapkovy smrti český národ postrádá skladatele hudby k pohádkám. Scénku s Goldflamem bych vystřihla, byla zbytečná a retardovala děj / i Goldflama. Trapné bylo stálé zneužívání pseudohradu Bouzova, který už je v nejen českých pohádkách tak okoukaný, že působí záběry zcela fádně. O to víc potom vynikla osobitá novogotická architektura Hradce nad Moravicí.

Skleněný pokoj (2019)

Silný námět, a tak slabý film. Vůbec jsem netušila, že by to mohlo dopadnout tak špatně. Ševčík hodně přestřelil a sto milionů je vyhozených v kanále - ve filmu nefunguje téměř nic. Zcela mrtvý film, bez duše, srdce a rozumu. Skleněný film s trochou dobré hudby, vizuálně jako megarozpočtová reklama, ale jinak prázdné jako pokoj. Ještě horší, než Masayk. Pouze hra na Dánskou dívku...

Staříci (2019)

Naprostá bomba. Vedle Vlastníků za mě nejlepší film ČR 2019.

Tiché doteky (2019)

Velmi silný film s jedinečnou Křenkovou. Tentokrát jsem byla i dramaturgicky shovívavější a dala 4 hvězdičky!

Uzly a pomeranče (2019)

Nemastné, neslané. Dramaturgicky zcela nevyvážené a irelevantní. Špína pochází už od scénáře, a ani místy dynamická režie a kamera neudělá film snesitelným, záživným. Herecky stojí za zmínku snad jen Majer. Ani Leoš Noha tentokrát moc nefunguje, ale je to asi prvoplánovostí postav. Přítomnost Ewy Farné jsem nepochopila. Vztah dívky a kluka připomínal stardé dětské filmy z Barrandova. Příroda je krásná, i koně, i herci, ale příběh je nefunkční, ať ho otočíte kudy chcete. Za mne zcela zbytečný film, který Pokornému může jedině pokazit kredit.

Vlastníci (2019)

KONEČNĚ. KONEČNĚ FILM, KTERÝ JE OPRAVDU VTIPNÝ A FUNGUJE. ANO, DALO BY SE TOMU VYTKNOUT MNOHÉ, ALE JÁ JSEM RÁDA, ŽE JSEM SE V KINĚ NESTYDĚLA A STRÁVILA 90 MINUT S FAJN HERCI, INTELIGENTNÍM SCÉNÁŘEM A NAPADITÉM SEDĚLENÍ PRAVDY.

Waldorfská škola (2019) (TV film)

Je pravda, že u některých rozhovorů nebylo protagonistům rozumnět, ale rozhodně mě to nepokazilo dojem z filmu. Je to pro mne novinka, myslela jsem si, že Waldorfských škol je v Česku jen pár a ono jich je několik desítek a jsou tam zajímaví lidé s přemýšlením, které je velmi sympatické, tvůrčí, chytré. Nevím, jestli bych tam dala své dítě, ale možná je to v současné době lepší cesta, než klasické vzdělávání. Dokument má kreativní momenty, nenudí a ukazuje trochu jiný svět, než který známe z internetu a sociálních sítí a světak komerce. Vyváženost dětí, žáků i jednoho z rodičů (herečka Lenka Vlasáková) dělala dokument kompaktní - jsou tam osoby všech věkových kategorií, příjemné střídání interiéru a exteriéru, přírody a města, kladů i záporů.

Ženy v běhu (2019)

Velice příjemné překvpení. Při sledování tohoto filmu jsem se kupodivu vůbec nestyděla.