• Pohádka

78/52 (2017)

Svým způsobem obsesivní rozbor jedné psycho scény. Takže se dozvíte zajímavé detaily, ale zas mi část těch souvislostí přijde až moc "za roh"... ( 52. KVIFF ). Jo a nejvíc tam stejně udělala hudba, tu rozebrali málo.

Chlapi nepláčou (2017)

Hodně výživná sonda do duší válečných veteránů. Skvěle zahraná. Terapeutické divadlo. Škoda, že konec mi přišel až moc vykalkulovanej. Ovšem Jugoslávci umí, o tom žádná. Nedivím se udělení ceny ( 52. KVIFF )

Vážený občan (2016)

Výborný námět se skvělým Martínezem se sice občas nevyvaruje klišé, jež přináší návraty do rodných končin po letech, ale dokáže je kompenzovat takovými perlami jako soutěž moderního umění nebo odvoz z letiště! :-). Polootevřený konec zážitek ještě umocnil. Rozhodně jeden ze tří nej počinů, co mi 52. KVIFF nabídl...

Sluneční stát (2017)

Za ty holky atletky trénující v takové díře a za týpka likvidujícího betonový monstra ***. Ikdyž chápu, co chtěl autor sdělit, musím říct, že to byla dost nuda a stopáž přepálená. ( 52. KVIFF )

Neústupný (2017)

Strasti íránských rybářů v soukolí nepřátelského systému nesleduje člověk na plátně zrovna každý týden. Za pronikavý pohled hlavního hrdiny a scénu hodnou Hitchcockových Ptáků dávám lehký nadprůměr ( 52. KVIFF )

Případ Nile Hilton (2017)

Prvních 5 minut mou mysl zaměstnávala úvaha, odkud pana detektiva znám. A po propojení se severskými titulky mi svítilo - dánské detektivky a Fares Fares. Ze zajímavého prostředí s výraznými prvky - korupce, súdánský chudáci, egyptská revoluce. Navíc s dějovými zvraty a koncem ne zcela čekaným. Rozhodně spokojenost. ( 52. KVIFF )

Vnitřní slunce (2017)

Start mé filmové lázně léta Páně 2017... a dost špatnej. Což při obsazení Binoche zamrzí. A když pak uvidíte Gérárda až 10 minut před koncem ve stupidní roli s dialogovou koncovkou, která je snad jedna z nejhorších, co jsem kdy viděl... Možná, že lepší polovička lidstva najde v zápletce něco víc, mě to nudilo a vlastně nezajímalo... ( 52. KVIFF )

Počátky (2014)

Dokument zajímavej, vlastně tragikomickej. Je mi jasný, že to nemají jednoduchý - na druhou stranu nemají ani moc ctižádosti se z toho vyhrabat. Ale od režisérky bych čekal snahu o hlubší výpověď. Přišlo mi, že se jim moc pod kůži nedostala... Další sběr může být dost zajímavý, asi jako většina ovšem nečekám nic moc pozitivního.

Wallander - Muž, který se usmíval (2010) (epizoda)

Kurt má problémy hlavně sám se sebou... Případ spíše průměrný a tak zaujme pohled na prokletí kriminalistů skrze postavu s podobným osudem.