Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Pohádka
  • Dokumentární

Recenze (1 271)

Polnočná omša (1962)

Zachytil jsem to náhodou a ještěže tak. Dosud pro mě neznámý počin je totiž velmi solidní. A když jsem zahlédl jméno režiséra, už to není takové překvapení. :-) Tíživá zápletka doprovázená zajímavými hereckými výkony. V čele s neznámými Hannjo Haasem a uhrančivou Margit Bara. Nechytil jsem začátek a nejen proto bych velmi rád viděl znovu...

Nestřílejte! (2018)

Případ o kterém jsem nic netušil. Silný. A filmařsky i scénáristicky dobře uchopený. Z logiky věci se toho jistě do filmu spoustu nevešlo. Ale pohled z perspektivy konkrétní rodiny ve víru zločinu, vyšetřování a politiky vtáhl a nenechal oddechnout až do závěrečných titulků. Napadá mě slovo beznaděj. Ale když nad tím uvažuju, tak je tenhle film alespoň drobnou náplastí na utrpení, které oběti zažívají. A to není málo.

plakát

Fargo - Série 3 (2017) (série)

Nejslabší řada z viděných. Čtvrtá hvězda jen za pana Vargu ( a Ewanova Raye )

Národní třída (2019)

Jižák Jižák je město snů... Jsem unavenej ba otrávenej filmy, kde se charakter hrdiny vytváří vulgárním projevem. Ani příběhově to až na výjimky není moc zajímavý. A tak alespoň průměrný hodnocení zachraňují jen lokace.

plakát

Všechny prachy světa (2017)

Samozřejmě zajímavej příběh, ale nějak nezabrnkal na moje struny. Člověk se neubrání úvaze nad tím, jak by v tom zahrál Spacey- ač mám Plummerovo herectví rád, skromně soudím, že KS by podal podmanivější výkon.

plakát

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Učebnicový příklad, že jen skvělé obsazení nestačí. Evidentně chtěli velkej biják, který omráčí, ale za mě to byla snaha až křečovitá. Chybí tomu prostě atmosféra, chemie a propracovanější figury.

plakát

Božena - Epizoda 2 (2021) (epizoda)

Hodnotit nebudu, protože úryvkem tohoto dílu nejspíš s Boženou končím. Ale poznámku, že jinde opěvovaná Anna K mě vůbec neoslovila, si neodpustím.

plakát

Z metropole (2006) (TV pořad)

Nenápadný skvost publicistiky ČT.

Rabín Jákob (1973)

Takový ten film, co jste viděli jako děti a děsně se vám líbilo - SPOILER! - jak všichni padali do zelené žvýkačkové hmoty :-). A prostě si vybavujete ty dávno zapomenuté scénky... Po x letech už to samozřejmě vidíte jinak, ale pořád je to obstojná crazy komedie.