Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Pohádka
  • Dokumentární

Recenze (1 329)

Nepřítel lidu (1978)

Pro pravdu se každý zlobí. Z dnešního pohledu, řekl bych, lehce naivistické pojetí látky ze starých časů. Ale příjemné svými hereckými výkony i svým poselstvím. Steve McQueen vskutku k nepoznání :-) Až z titulků jsem se dozvěděl, že jde o Ibsenovu hru. Zpětně je třeba přiznat, že film je podán hodně "divadelně", ovšem u dobré látky to není na škodu. A potěšil i dabing starých bardů ( Růžek, Voska, Moravec, Hrušínský ), který už člověk moc často neslyší.

plakát

Královna štěstí (1989) (TV film)

Úvodní promluva libozvučným hlasem Mirka Moravce byla slibná. Pohádka rozhodně díky svému pojetí není tuctová. Přesto se na víc jak průměr nevyškrábe, protože je v mnoha směrech vyprávění taková nedotažená a občas zvláštně zkratkovitá, jak to dobře popisuje Jezinka

plakát

Vlak dětství a naděje - Válka si nevybírá (1985) (epizoda)

Možná nejmrazivější díl. Sepp, Žoly, bál hluchoněmých... A pouštěl bych to taky rodičům, co dnes lamentují, když se jejich ratolest nedostane na školu.

plakát

Soví hnízdo (1981) (TV film)

Ačkoli to chvíli na začátku vypadalo na upravenou červenou karkulku a pak na soudružskou zkazku o potrestání závadových živlů, vyklubala se z toho snesitelná detektivka průměrného ražení. Již tu někdo zmínil hudbu a právě za ni přidávám ještě jednu ☆

plakát

Lepší už to nebude (1997)

Vyzdvihl bych dabing Aloise Švehlíka, to je parádní symbioza s Jackem...

Vdovy (2018)

Docela zajímavý zvraty a postupné odhalování dřívějších událostí, přesto nakonec takové plytké vyznění. Ale možná to dámy vnímají jinak :-)

plakát

Queen: Innuendo (1991) (hudební videoklip)

Další klip, co mě fascinoval už v dětství. O monstrózní hudbě nemluvě.

Ovládací panel