Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Pohádka
  • Dokumentární

Recenze (1 276)

Výstřel (1981)

Zajímavý námět, osvěžení vidět mladýho Travoltu jinde než v Pomádě. Škoda jen toho zvláštního - na jednu stranu odbytýho, na druhou stranu přehnanýho - závěru, jinak bych hodnotil lépe.

Pevnost Alamo (2004)

Pokud máte rádi patos, je to film pro vás. Bylo ho tam tolik, že by se dal krájet :-( Dokoukal jsem jen kvůli BBT

Princ Bajaja (1971)

Tuhle pohádku jsem měl rád knižně a na tomhle zpracování mě baví to základní obsazení z Lazarovy dcery. Sice zfilmováním to dnes momenty působí komicky ( souboje, drak ), ale přesto se na ní podívám rád.

plakát

Bodyguard (2018) (TV seriál)

Poněkud překombinovaná zápletka, ale dramatičnost se jí nedá upřít. Překvapil i konec, i když už to bylo dost na sílu...

Polnočná omša (1962)

Zachytil jsem to náhodou a ještěže tak. Dosud pro mě neznámý počin je totiž velmi solidní. A když jsem zahlédl jméno režiséra, už to není takové překvapení. :-) Tíživá zápletka doprovázená zajímavými hereckými výkony. V čele s neznámými Hannjo Haasem a uhrančivou Margit Bara. Nechytil jsem začátek a nejen proto bych velmi rád viděl znovu...

Nestřílejte! (2018)

Případ o kterém jsem nic netušil. Silný. A filmařsky i scénáristicky dobře uchopený. Z logiky věci se toho jistě do filmu spoustu nevešlo. Ale pohled z perspektivy konkrétní rodiny ve víru zločinu, vyšetřování a politiky vtáhl a nenechal oddechnout až do závěrečných titulků. Napadá mě slovo beznaděj. Ale když nad tím uvažuju, tak je tenhle film alespoň drobnou náplastí na utrpení, které oběti zažívají. A to není málo.

plakát

Fargo - Série 3 (2017) (série)

Nejslabší řada z viděných. Čtvrtá hvězda jen za pana Vargu ( a Ewanova Raye )

Národní třída (2019)

Jižák Jižák je město snů... Jsem unavenej ba otrávenej filmy, kde se charakter hrdiny vytváří vulgárním projevem. Ani příběhově to až na výjimky není moc zajímavý. A tak alespoň průměrný hodnocení zachraňují jen lokace.

plakát

Všechny prachy světa (2017)

Samozřejmě zajímavej příběh, ale nějak nezabrnkal na moje struny. Člověk se neubrání úvaze nad tím, jak by v tom zahrál Spacey- ač mám Plummerovo herectví rád, skromně soudím, že KS by podal podmanivější výkon.