• Pohádka

Jednoduchý plán (1998)

Prostě žeru jak se BBT na ty svý role vždycky vymódí :-), asi mu to pomáhá v hereckym výkonu ( viz třeba Sling Blade ). A tohle neni výjimka. Jinak je to hodně dobře napsanej a zrežírovanej příběh se zajímavě stylizovanými figurami. Člověk si chtě nechtě klade tu otázku, co by udělal na jejich místě. Příjemnej objev pro mě byl i Paxton. Jednoduše: GOOD JOB!

Veselé Vánoce, pane Lawrenci (1983)

Nejspíš mi něco hodně zásadního uteklo, což se klidně mohlo stát. Asi nějaký ten přesah či další rovina filmu. Já viděl hodně nekonzistentní, nudnou a rádoby filozofující břečku. A nezachránil ji ani Mr. David Bowie - jen díky němu a rozjezdu ke konci se to vyšplhalo aspon na **. No a ten přehrávající Sakamoto ( zvracecí smajlík )...

Harold a Maude (1971)

Tenhle film mi kladl tolik překážek, že nemůžu jinak. Počínaje nesympatickou ústřední dvojkou, zvláště Haroldem. A konče "happyendem" tohoto ražení. Opravdu humorný mi v podstatě přišly jen situace kolem strýčka Vincenta, jinak sotva k pousmání a vršení oněch "sebevražd" bylo lacinější a lacinější. Vyhozený prachy za kino - tenhle pocit byl asi nejsilnější.

Otevřené oči (2000)

Zajímavej výkon Danielse, jinak ovšem průměr na druhou

Zkažená mládež (2007)

V podstatě se mi hlavou točí stejný myšlenky, co už tu byly x-krát přetřesený - autentičnost, povinně pouštět ve školách, proč se takový věci netočí u nás atd. Opravdu to vtáhne na max a máte chut do tý třídy vletět a nějak zasáhnout. Velmi dobrý jsou herecký výkony v podstatě celý "třídy". Zajímavá postava byla Thea, v který se člověk opravdu nevyznal. Šikana by se dala rozebírat nejspíš dlouho - zažil jsem v podstatě obě strany barikády, ikdyž zdaleka ne tak intenzivně - a proto je dobře, že takový věci vznikají. Tohle jsou skutečně díla, který dokážou zasáhnout mnohem víc než x přednášek nebo článků, proto bych ještě jednou vyzval všechny ZŠ/učitele, aby to zařadili do výuky a to možná co nejdřív - nejspíš už na konec prvního stupně. Řek bych, že to může lecčemu pomoci.

Hotel Insomnia (2010) (pořad)

Řek bych, že Barážníci jdou trochu dolu, ale dá se to.

Purpurové řeky (2000)

Přímo čítanková ukázka jak zabít skvěle rozjetej film jeho pointou. Za tohle musim dát jen ***. Je to skvěle vystavěný, s atributama, který rád v podobnejch filmech sleduju. Ovšem o to větší zklamání je po "vysvětlení". Mé první setkání s Casselem a velmi solidní prácička :-). Škoda takhle promarněné šance!

Prokletý ostrov (2010)

Tenhle typ filmu mám opravdu rád a tak jsem si docela pošušňal :-). Propracovaná stavba příběhu vyšperkovaná pointou na závěr ( na kterou jsem naštěstí nikde nenarazil předem - ty ohlasy radši moc nečtěte pokud jste to ještě neviděli ) a kterou jsem vlastně ani předem neodhalil + vynikající Leo, kterej opravdu zraje jako víno to dokonce vytáhli na 90%. Pokud jsem někdy o di Capriovi pochyboval, tak po Nouzovym východu a tomhle se mu musim veřejně omluvit :-), nesleze totiž prakticky z plátna a utáhne to naprosto královsky! No a solidní filmařina s velmi dobrým dalším obsazením jsou vlastně samozřejmost... P.S. Viděno už několikrát i na tv obrazovce, naposledy 12/2014 a je to pořád vynikající podívaná!

Sport ve světě (2001) (pořad)

Dřív jsem tenhle pořad nemohl vynechat ( tušim, že to běželo v pondělky ). Dneska s nástupem internetu je pro mě postradatelnej a řekl bych že i kvalitou šel dolů.

Power-Play (1997) (pořad)

Ano, kvůli tomuhle jsem byl ochotnej v sobotu ráno vstávat v nekrestanskou hodinu ( na což jsem už byl ale vytrénovanej z Kačerů, Gumídků etc... :-)). Můj vztah k NHL už byl budovanej od počátku devadesátek pomocí přenosů na ČT ze Stanley Cupu a samozřejmě kartičkama a tohle byla skvělá třešnička. Jen škoda, že to nedělal někdo zajímavější než Tittelbach. Na NHL koukám pořád, ted ale nevstávám nýbrž ponocuju u přímejch přenosů :-). Penguins forever!