Top Gear: Bondovský speciál (2012) (TV film)

Jelikož jsem s Bondama skončil, tak jako první Top Gear speciál musel přijít na řadu zase Bond. Čekal jsem víc o autech, protože to bylo víceméně jen o filmech, hercích a kaskadérech. 3-*

Přátelé - Série 5 (1998) (série)

Zatím jednoznačně nejlepší. Taková škoda, že Chandler měl jiného dabéra. Byl to nezvyk a ty konkrétní díly to trochu srazilo. 5*

Spectre (2015)

Myslel jsem si, že pod čtyři nepůjdu, ale budu muset. Už minulý Bond trošku smrděl, no naštěstí to zachraňovala akce a trochu záporák. Tady není ani jedno a navíc je to jeden velký bordel. Celý film je děsně překombinovaný. Místo normální, jednoduché a přímočaré dějové linky (tzn. Bond, Bondgirl, padouch) je tu furt nějaká tajná organizace, někdo zase otravuje ze záhrobí, Bondgirl je dcera někoho a proto musí být něco, MI6 vládne v podstatě další padouch a všechno to ještě nakonec nabaluje něco z předchozích dílů. Jako Jirka Babica, ale obráceně. Neříká "když nemáte kečup, dejte tam hořčici". Právě naopak. "Když máte limetku, dejte tam i citrón a žampióny a čočku a hovno." 3+*

Skyfall (2012)

Jak se to vezme. Řemeslně zvládnuté o něco líp, hlavně délka mi nevadila, ale někde to zase ztrácí. Kromě Hong Kongu je to betonová šeď a skotská krajina s jedním domem je nudná. Záporák je fajn. Nic víc, nic míň k němu. Začíná se to pomaličku mainstreamovat, což nerad vidím teda. 4*

Quantum of Solace (2008)

Kratší délkou to bylo sice stravitelnější, ale jaksi se nám vytratily kvality. Pořád dobré určitě ano. Jenže první díl byl skoro umělecké dílo a tohle působí jen jako "trochu lepší" akční film. Ke konci jsem se i nudil. 4-*

Casino Royale (2006)

Bond šel vždycky mimo mě, takže bylo načase to napravit. Popravdě, začínám s tím jenom kvůli autům (FH4). Starých Bondů je tolik, že ani nevím kterým začít a s auty to taky nebude žádná sláva. Takže jsem musel sáhnout po tom nejnovějším. No a nestačím se divit, jak dobré to je. Napětí je cítit nejenom z hraní blbého pokeru, ale v podstatě z každého záběru. Opravdu mi spadla brada. Benátskou část bych asi vyškrtl, protože následovala až po klidnější části a tam to mohlo klidně skončit. Jak známo, dlouhé filmy nejsou můj šálek dobrého Earl Gray čaje o páté. 4+*

Přátelé - Série 4 (1997) (série)

Už jsem se začínal trochu nudit, ale naštěstí přišla tahle série a hlavně její druhá polovina. 5-*

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Hodnocením sice nejlepší ze všech dílů, ale objektivně až za jedničkou. Předchozí díl se snažil být rádoby vtipný, tento zase přidal na vážnosti. Jako celek to ale funguje mnohem líp a humor rozhodně nebyl upozaděn. Nejvyváženější je podle mě první díl. 3+*

Johnny English se vrací (2011)

Ubralo se komediálních prvků a přidalo bezhlavé akce. Výsledek je děs. Celé to na mě působí jak nějaká rychlokvaška nebo polotovar. Prostě nahážeme tam všechno možné a Atkinson to spasí ne? Částečně ano, ale tentokrát až na mlácení tácem taky nic moc. 2+*

Johnny English (2003)

Viděl jsem to tolikrát, že to už ani vtipné nebylo. Pár scén mě dokáže pořád rozesmát, ale většina už je trapných. Nejlepší je uvolňovač svalů. 3-*