Nepříjemná pravda (2006)

Když jsem se díval na Nepříjemnou pravdu, jeden z prvních dojmů bylo, jestli je vůbec možné aby někdo Goremu tak neskonale "žral" jeho hru na city a patetičnost. O jeho podivném ocenění nobelovou cenou za šíření světového míru, se raději nebudu příliš vyjadřovat. Je sice krásné jezdit na řepku olejku a dinosaury a přesličky nechat spát pod zemí, avšak zapomíná se na problém co bude se soukromými rolníky, kteří najednou budou pod tlakem koncernů, jež budou mít zájem o jejich strtegická pole. Nedělejme si iluze, že by tyto koncerny nebyly schopny tak zmanipulovat trhem, že by snad soukromí rolníci nějak extrémě vytěžili na prodeji (chtěli by-li je vůbec prodat) ba spíše naopak. Nicméně nehodnotím ůroveň politicko-ekonomicko-sociální , ale kinematografickou. Oproti tomu jaký byl okolo "humbuk" mě film nijak nefascinova tzn. 2*!!!

Hvězdný prach (2007)

jeden z nejlepších filmů v rámci žánru!

Sin City - město hříchu (2005)

Prasárna jak sviňa, dělá čest svému názvu. Ale i přesto má svůj styl, který je něčím zvláštní.

Apocalypto (2006)

Ze začátku i přes pozvolný rozjezd perfektní parafráze na každou velkou civilizaci, situace se láme útěkem ze zajetí, pak nás čeká už jen pů hodiny běhu a rambovské jungle-bitky.

Občan Havel (2007)

Čekal jsem, že tento film bude v duchu "kultu osobnosti" , avšak byl jsem mile překvapen. Ne že by se zde Havel neukazoval jako spíše pozitivní postava ,ale jsou zde ukázány i jisté nechvalné momenty jeho vlády. Film nebyl prostým dokumentem, protože se mu podařilo některé situace podat krásně vtipným způsobnem. Podivuhodné jsou i podmínky vzniku tohoto filmu!

Frida (2002) odpad!

Nemám rád perverzní životopisný filmy. Možná že za to nemůžou filmaři že ten o kom točí žil jak ži, ale když je to humus tak to nemaj točit!

Svéráz národního rybolovu (1998)

Čekal jsem víc. Nějak mi nepřišlo že by se film pořádně rozjel. Spíš taková soustava zvláštníéch vtipných epizod.

RRRrrrr !!! (2004)

PROSTĚ POŠAHANÝ a to tak moc až i občas vtipný za to jena hvězda. A ty dvě za vcelku originální nápad, možná sem barbar ale moc prehistorických komedíí jsem neviděl (kromě Flinstounů)