bignothing

bignothing

okres Uherské Hradiště
obdivovatel animace západního typu

• 28.7.2018  16:30

Vyvrcholení se blíží a Gumbaldia určitě zafungovala jako dobré promo toho, co nás čeká. I když jsem doposud nebyl a nejspíš ani nikdy nebudu Strýce Gumbalda, který mi vždy připadal jen jako základní paranoidní záporák bez vyjímečných charakteristik, musím uznat, že válka je vhodným ukončením pro otce dnešní animované seriálové tvorby... Otázkou avšak také zůstává, jak do příběhu zapadne Golb, nejasná karta, která určitě napachá velké škody.

• 22.3.2018  16:54

Sága o Jakeově identitě a neznámém rodiči byla součástí seriálu už od 6. série, zabírající více než šest epizod a mnoho zmínek. Jake the Starchild je konečným rozuzlením tohoto příběhu. Bohužel ne moc dobrým. Při tak dlouho natahovaném vyprávěním by si divák pomyslel, že vše spěje k nějaké opravdu velké události, která nezmění jen Jakea jako postavu, ale i celý svět Času na Dobrudružství. Nic takového se bohužel nestane. A to není jen chyba epizody. Vlastně jsem si celý díl užil, design planety byl zajímavý a koncept tvora, který si dělá potomky, jen aby se na nich mohl posléze přiživovat, je vcelku originální. Problém je, že v epizodě se vlastně nestane nic důležitého, tak jak by u tak epizody ukončující dlouhé Jakeovo hledání původu mělo být. Warren Ampersand je jen další z řady špatných otců, kterých je v seriálu skoro přebytek, Jake se nic nenaučí, nedozvíme se nic o tom Ampersandově původu ani o tom, odkud má své schopnosti... Pokud díl odtrhnete od všech epizod, které k němu mířili a neberete je v potaz, je celý příběh lehce nadprůměrná epizoda. Ale když si uvědomíte, co vše předcházelo, působí vše trošku slabě. A ani poslední věta Warrena Ampersanda tento pocit nezmění...

• 22.3.2018  15:53

Jednoduchý příběh se základní myšlenkou, který sice nemíří do žádného velkého rozuzlení, ale přesto zůstává velmi příjemnou podívanou. Blenanas je nejspíš poslední epizoda založená na humoru, kterou od Času na Dobrodružství dostaneme před velkolepým finálem a myslím, že funguje jako dobrá rozlučka s tímto typem dílů. I když rozhodně nepatří mezi nejvtipnější, dokáže nacpat do krátkých 11 minut dostatek dobrých momentů, aby vše nepůsobilo zbytečně.

• 17.3.2018  12:50

Po dlouhé době znovu epizoda se zajímavou zápletkou a dobrými vtipy. Nejvíce ale táhl kvalitu nahoru Levák Bob a jeho filozofování o promrhaném životě a pomstě. No... A teď ještě počkat další dva roky než se znovu objeví nějaký kvalitní díl.

• 17.3.2018  10:04
    Bílá nemoc (1937)

Velmi silné drama občas hraničící až s parodií lidské fanatičnosti. Nikdy jsem příliš nesledoval nic černobílého, ale tento film je výjimka. Jediná škoda je možná až příliš moc jasná alegorie na tehdejší vztah Německa a Československa... Film nevěří divákovi, že spojitost uvidí hned napoprvé a tak několikrát uslyšíte monology o odvážné malé zemičce, jež musí být zničena.

• 28.2.2018  16:10

I když se dokument na samotného Klému příliš nezaměřuje a je spíše popis úpadku ČSR, určitě funguje jako kvalitní rekapitulace začátku rudých dějin. Historické záběry jsou poutavé a celý dokument funguje výborně, jen čekám jestli si série udrží svou nestrannost i skrz Pražské Jaro...

• 3.2.2018  16:38

Působí jako břečka. Proč jsou ve 2D animaci pouze postavy v pozadí a ne celý film? Doufám, že tohle není nejlepší kvalita, které je české filmová animace schopna.

• 3.2.2018  16:31
    Steven Universe (TV seriál) (2013)

Příběh o čtyřčlenném týmu chránícím zemi před mezigalaktickou rasou živých kamenů, která postupně ničí planety vysáváním jejich energie vrtáky, ano, to zní jako naprosto ideální příběh pro dětskou demografii... A kupodivu tomu tak opravdu je. Pomalé objevování tak dobře navrženého světa jako je ten ve Steven Universe je fascinující i nyní, v páté sérii, a počet tajemství spíše přibývá než naopak. I když je příběh schopen mnohokrát zakolísat na kvalitě, napětí díky počtu nevyřešených tajemství pokračuje. Často tomu pomáhá i fakt, že vše vidíme pouze z perspektivy Stevena, což dělá z každého sebemenšího dílu skládanky ceněný artikl a tak nová odhalení vždy působí jako velký krok. Udržet krok se seriálem je potom jednoduché. Všemu dále samozřejmě nahrávají nádherná muzika, animace a pozadí... Finální produkt je prostě skvělý.

• 30.1.2018  15:30

Právě po tomto dílu opouští seriál storyboardistka Rebecca Sugar a vyráží vytvořit vlastní seriál, tedy Steven Universe. Sugar vždy do dílů přinášela především hudba a také drama, v její posledním epizodě najdete ale hlavně to druhé. Simon and Marcy je často považovaná jako to nejlepší, co z Času na Dobrodružství vyšlo a i když s tímto názorem nesouhlasím, musím uznat, že dokonalosti je blízko.

• 30.1.2018  15:23

Pokud existuje epizoda, která je ideální na začátek s tak dlouhým a zamotaným seriálem jako je Čas na Dobrodružství, je to jistě tato. Nejspíš kvůli tomu, jak dobře definuje všechny aspekty, pro které je seriál znám. I když celý příběh je tentokrát tažen hlavně vtipem, pořád si ponechává svou klasickou ironii a taky zajímavou zápletku, která funguje výborně.

• 30.1.2018  15:12

Druhá série Času na Dobrodružství přináší vítaný upgrade téměř na každou součást seriálu. Animace je náhle lepší, na epizodách totiž začínají nově pracovat lidé jako Somvilay Xayphone, Jesse Moynihan, Ako Castuera a mnozí další, které seriál proslaví. To stejné platí u humoru, tady najdete asi nejvtipnější epizody, co může Adventure Time nabídnout. Celkový příběh musí počkat ještě jednu sezónu, ale i tak 2. série funguje dobře při seznamováním s rozsáhlým světem, kterým je seriál znám.

• 22.1.2018  17:57

Slabší začátek jinak úžasné seriálu, který ve své první sérii stále hledal svůj styl vyprávění. Zatímco animace dále zůstává v podstatě stejná, vtip i všechny příběhy působí více prostě a jednoduše. Žádné kontinuální vyprávění není k nalezení a každá epizoda je prozatím ochuzena o pozdější klasický filozofický podtext. Toto vše se nemusí brát jako něco negativního, já ale dávám přednost pozdějším dobrudružstvím...

• 20.1.2018  20:17
    Ptáčátko (2016)

Počítačová animace už zřejmě reálnější být nemůže. Barvy, pohyby, vše dokonale napodobuje realitu. Fotorealismus je sice naprosto úžasný, ale kam se po takových úspěších dá jít dál? Nemyslím si, že hlavní cíl animace je dosáhnout největší podobnosti k opravdovému životu.

• 20.1.2018  19:48
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

Po oznámení konce clarksonovské verze Top Gearu jsem měl o patrně nejslavnější moderátorské trio strach. Nedokázal jsem si představit, že by se povedlo odstartovat něco tak drahého, tak vtipného a tak ikonického jako je původní série. Nyní se to povedlo. A navíc je vše ještě dražší a vtipnější než posledních sériích Top Gearu. Větší ikonou se Grand Tour nejspíš nestane, ale kdo ví, třeba pomůže ta zázračná suma peněz, ve které se filmaři zjevně topí.

• 20.1.2018  19:34

Nikdy jsem nebyl fanouškem Michaela Baye, nikdy jsem nebyl fanoušek hračky a nikdy jsem ani nebyl fanoušek prvního z této řady velkolepých blockbusteru. I přesto je škoda vidět postupnou smrt tak rozsáhlé franšízy. A obzvlášť když jde o franšízu s obřími roboty v čele, která si pořád neuvědomila, že něco takového se nemá brát vážně.

• 20.1.2018  19:21

Tato epizoda se často uvádí jako začátek pomalého úpadku Simpsonových a toto tvrzení je určitě aspoň z části pravda. Celý příběh obrátil postavu Skinnera naruby a úplně zbytečně zničil vše, co o něm bylo dříve známo. Finální produkt pak navíc ani nedává příliš smysl a dláždí tím cestu následujícím sériím. To sice neznamená, že by epizoda nebyla vtipná, naopak, myslím si, že mnoho předchozích dílů je na tom s humorem hůř, ale tím, že obětovala postavu a logiku,jen kvůli zasmátí celkový pocit dost kazí. Simpsonovi totiž nejsou jen o vtipu, ale i o dobře poskládaném příběhu a ten tady schází.

• 20.1.2018  18:56

V podstatě definice dokonalé epizody ve dvaceti minutách. Jak můžete do tak krátkého úseku narvat úvahy o korupci, rasové diskriminaci, politice, jednotvárnosti života, neschopnosti školství a omezení svobody? Já osobně nevím, ale podle téhle epizody to zjevně jde. A navíc je to ještě vtipné...

• 10.1.2018  18:45
    Unikitty! (TV seriál) (2017)

Unikitty tónem i barvami připomíná Teen Titans Go! a snaží se tento velmi úspěšný seriál napodobit i ve více směrech. Podle mého názoru se napodobení stylu povedlo velmi dobře. Nakonec vzniklo i něco lepšího, než by si nápad dát vedlejší postavě z Lego příběhu vlastní show vůbec zasluhoval.

• 10.1.2018  18:25

Vždy mi bylo jasné, že adaptace je většinou horší než kniha, ale v tomto případu předčít původní materiál nebylo asi ani možné. Film se o to nepokusil, vtip byl často opakovaný z knihy a to, co bylo přidáno, jako např. milostný trojúhelník s Trillian, byli jednoznačně nejslabší části celé podívané. Je ale jasné, že tady se snažili držet předlohy a to se z velké části povedlo.

• 8.1.2018  18:43
    Wacky World of Tex Avery, The (TV seriál) (1997)

Tento seriál se jmenuje po tehdy už zesnulém velikánovy animace, bohužel s ním ale nemá ani trochu společného. Tady není nic z Toma a Jerry pro něhož Tex Avery dlouho kreslil. Je to jen ubohé použití jeho jména...

• 6.1.2018  09:12

Seriál, který působil jako inkubátor pro slavné tvůrce. Tady se střetli scénáristé Normálky, Městečka záhad a Času na Dobrodružství. Je to poznat...

• 6.1.2018  09:05
    Čas na dobrodružství (TV seriál) (2010)

Absurdní humor je nejlepší humor a to Čas na Dobrodružství dobře ví. Ale i když je vtip asi největším tahounem seriálu, v monumentálních 274 epizodách se najde asi každý možný žánr. Celá série působí jako obří hrací hřiště jak pro tvůrce, tak i pro diváky...A to je přesně důvod, proč je tak ikonická.

• 4.1.2018  15:00
    OK K.O.! Let's Be Heroes (TV seriál) (2017)

Seriál, který už po půl roce působí jako klasika. Pomalu pokračující hlavní příběh nebrání humoru a animace působí originálně a svěže. Jediná škoda spočívá v malé pozornosti, které se seriálu dostává.

• 4.1.2018  14:54

Správné finále výborného seriálů... Rozhodně ne nejlépe napsaná epizoda, ale ukončení, které působí, jakoby bylo plánováno už od začátku.

• 4.1.2018  11:11
    Mission Hill (TV seriál) (1999)

Asi jeden z nejopomíjenějších animovaných sitcomů, který měl za sebou talent v podobě Billa Oakleyho a Joshe Weinsteina, známé scenáristy ze Simpsonů a Futuramy, ale přesto se dočkal ubohých 13 epizod. Rozhodně věčná škoda...

• 4.1.2018  10:55
    Gumballův úžasný svět (TV seriál) (2011)

Seriál, který vezme dnes už klasickou pětičlenou sitcomovskou rodinku a převrátí ji vzhůru nohama. Animace, ve které se mísí flash, realistické pozadí, 3D a loutky, je asi to nejoriginálnější, co bylo kdy vytvořeno a velmi specifický tyl humoru tomu jen přidává...

• 4.1.2018  10:44
    Mezi námi medvědy (TV seriál) (2015)

Narozdíl od jiných seriálů CN We Bare Bears nezaujmou vizuální stránkou, ale se svými klidnými barvami a relaxačním tónem ani nepůsobí, že by se o něco takového snažili. Díky opatrnému balancu mezi postavami a humorem je to prostě jen ideální seriál na oddechnutí.