Heavy Metal (1981)

Tak tohle hodně sedlo. Skvlá animace kráčí ruku v ruce s dobrými příběhy plnými sexu a násilí. Super!

Městečko prokletých (1960)

Tak tohle bylo velmi příjemné překvapení. Popravdě jsem nečekal, že by film starý 56 let mohl zaujmout, ale povedlo se. Jako horor to dneska už moc nefunguje a jako scifi je téma už dost proffláklé, přesto nenudí a na stopáži bez problémů udrží pozornost. Super můžu jen doporučit.

Kubula a Kuba Kubikula (1955)

Super, tohle se mi ve finále lííbí mnohem víc než ten smetanův. Mohu jen doporučit. Animace, přestože není animací dokonale funguje.

Válečná generace (2013) (seriál)

Na německou televizní produkci hodně zajímavý projekt. Slušná snaha o německou sebereflexi a o reflexi ostatních národů (nutno uznat rusům, že se chovají jako dobytek delší stopáž než němci, což není trochu fér). Nesnaží se hrát chudály němce, ale prostě němce. Za sebe plná palba. Německá televize dokáže natočit lepší válečný film než česká vekoprodukce ach jo.

Zpívání v dešti (1952)

Děj je sice prostinký, ale o ten tu asi opravdu nejde. Taneční výstupy jsou skvělé, písničky pěkné a celé je to prostě happy :)

Popelka (2015)

Největší pohádkové překvapení těchto vánoc. Nečekal bych, že dneska ještě někdo natočí pohádku jako pohádku. Dokonce se tam podařilo i velmi nenásylným způsobem nacpat trochu psychologie postav, takže nejsou tak černobílé. Plná palba už dlouho jsem neviděl pohádkovou pohádku.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nemám co dodat. Vše co jsem chtěl říct už řekl verbal a zároveň Ďuro. Jsem si vědom chyb jež popisuje verbal a zároveň jsem to měl stejně jako Ďuro Červenák. Tož tak.

Afgánský zlom (1990)

Zatraceně dobrý válečný film o Afghanistánu, když tam sověti šířili socialismus.

Volání Cthulhu (2005)

Je to pozoruhodná adaptace, to bez debat. Každý milovník mistra HPL by ji měl shlédnout. Tvůrcům se musí nechat obrovská porce snahy a odhodlání. Loutkovej Cthulhu byl skvělej. Krabičkové kulisy „města“ překvapivě funkční (už vím jak by měly vypadat MOUNTAINS OF MADNESS). Za mne se bohužel nedostavila ta správná tísnivá atmosféra, škoda, tohle dílo by si zasloužilo skutečně solidní rozpočet a na točit to s pořádnými triky. Vážně by mne zajímalo kolik byl rozpočet :) Super doporučuju!

Temný případ (2014) (seriál)

Tak tahle sedla jak prdel na hrnec už od titulků. Nicméně chápu, že velmi poooooooooooooooozvolné tempo vyprávění, který se topí v množství vzpomínek a odboček pryč od děje, není pro každého. Akorát po tom všem jsem čekal poněkud spektakulárnější konec tenhle mi přišel takový trochu prázdný ale co už, nikdo není dokonalý. Nejvíc mě mrzí, že se s Hartem a Cohlem už asi víc nesetkám, jsou to sice dva pořádní kreténi, ale něco do sebe mají. Asi půjdu hledat znamení žluté...