Dobrý voják Charlie (1918)

Film točený za války, pro válku a pro válčící. Dokonale vystihl strasti a život vojáka na západní frontě první světové války. Chaplin byl zkrátka génius který vždy dokázal vystihnout jádro věci, ukázat na něj prstem a vysmát se mu do očí.

Velká válka: 1914-1918 (2008) (TV film)

Za sebe to můžu s klidem doporučit. Je to stavěné jako výpověď prostého frontového vojáka, který si válku "užil" celá její čtyři léta. Od samotného vypuknutí až po konec války v Německu. Záměrně není uvedena jeho dislokace a tak proplouváme frontovým děním zejména na francouzské straně. Nejedná se historickou nalejvárnu, ale jakýs takýs přůřez válkou. Je tam spousta archivnich a pěkně colorovaných záběrů, jsou tam vidět i mrtví a celé je to hrané na hodně pacifistickou notu. Tvůrci si půjčili i filmové záběry, které vhodně v komponovali a jména pěkně uvedli. Velmi povedená záležitost alespoň dle mne :)

Predestination (2014)

Ani chvilku mě to nenudilo, akorát je to dost průhledné což je trochu škoda.

Rammbock (2010)

Žánrovka natočená za pár šupů v jednom domě a na jednom dvorku. Minimalistické a díky vhodně zvolené stopáži skvěle fungující až do konce. A já se zase znovu ptám, kdy si konečně čeští tvůrci vytáhnou prst z prdele a pochopí, že i z mála se dá udělat hodně...

Noc oživlých protinožců (2014)

Dobře Australani !!! Je to drsné, je to krvavé, je to šílené a jako bonus to stálo skoro hovno. Tak mi kurva vysvětlete, proč takovouhle lahůdku nemůžeme natočit u nás? Dávám plnej počet už jen proto, abych nasral místní ychteligenty. Čím víc si čtu zdejší komenty tím víc chápu verbalův odkaz. Jen tak dál verbale a nedej se!

Temné údolí (2014)

Dám plnou! Je to slušný film, slušný western a hlavně je to doma. Jak píše kdosi nademnou po Salvationu je tohle druhý evropský western, kdo se přidá?

Gravitace (2013)

WOW a ve D to musela být naprostá bomba. Trochu mimo mi přišla ta ubrečená linka, ale jinak rozhodně super věc.

Čertův švagr (1984) (TV film)

Já ji mám rád a to i přesto, že televizní pohádky rád nemám :)

Stezky slávy (1957)

Račte se pánové a dámy podívat, jak francouzské velení zacvházelo se svými vojáky. Po shlédnutí je celkem jasné, proč byl film tak dlouho u frantíků zakázaný. Ono se totiž do zrcadla na křivou držku dívá blbě...

Spása (2014)

Proč nedat plnou, když to má všechno co to má mít (Eva Green je bonus). A navíc je to přímočarý, jak vystřelená kulka a nezabývá se to kravinama. Solidní western!!!