Alien Predator (2018) odpad!

Neuveriteľne dobre zvládnutý film. Ukazuje príslušníkov americkej armády ako bandu neukáznených a neschopných blbcov. Plukovník si len tak napriek zamietnutiu svojho nadriadeného dá dohromady svoj tím, kde nikto nie je profík a len tak bez plánu a prípravy idú zachrániť predchádzajúcu jednotku, ktorá je pravdepodobne po smrti. Len tak si idú džungľou (kde sa v slnečnom suchom dni neustále parí z úplne suchej trávy), v ktorej sa potichu zakrádajú, aby ich nik nevidel, popritom nahlas žartujú a naozaj nahlas po sebe pokrikujú, čím sa snažia zmiasť nepriateľa a naznačiť mu, že neprichádza niekoľko mužov, ale celá divízia. Použili tzv árijskú lesť. Brilantné. To blikajúce svetielko v optike veliteľovej pušky je super! Takticky sú na tom tiež dobre, všetci idú v rade za sebou, aby prípadnému útočníkovi vpredu stačil len jeden náboj, aby ním prevŕtal prvého aj posledného v rade a šetril tak náklady spojené s výrobou munície. Dialógy sú tiež na vysokej úrovni, muselo to naozaj dlho trvať vymyslieť niečo tak vtipné i múdre zároveň. kamera je skvostná, stále roztrasená a mení uhly, aby vyvolala pocit autetičnosti (ten vo mne vyvolala natoľko), že som film prerušil a šiel si vziať pivo, aby som sa od strachu nezložil) a navodila pocit frustrácie. Frustrovaný som bol počas celého filmu, takže tvorcom zámer jednoznačne vyšiel. A tvár mŕtveho predátora - tak dokonalú masku by nedokázali spraviť ani v 70. rokoch minulého storočia. Už sa teším, keď natočia dvojku! A dúfam, že sa dožijem aj trojky!

Záhadný tající muž (1977)

Naozaj biedne herecké výkony, dokonca ešte o niečo horšie ako herecké výkony slovenských hercov v súčasných slovenských seriáloch a to je už čo povedať. Dialógy sú totálne odfláknuté a neúprimné, akoby ich skúšali maximálne trikrát a dosť a vybrali ten "najlepší". Typický americký C-čkový film. Jediné, čo film ako tak zachraňuje, je rozkošná Cheryl Smith so svojimi pekne tvarovanými malými kozami (a chlpatým podpazuším - na američanku aj v roku 1974 veľmi neobvyklým). Česť jej pamiatke.

Živí mrtví: Počátek konce - Good out Here (2018) (epizoda)

No, už sa aspoň nemusí 27-ročný Frank Dilane hrať na 17-ročného Nicka. Aj tak mu to moc nešlo, chodil, akoby mal problémy s bedrovými kĺbmi, naviac, čaptavo. Pre mňa najnesympatickejšia postava celého seriálu. Tým nechcem povedať, že by tam bola aspoň jediná sympatická postava.