• Fantasy

Jan Žižka (2022)

Ve smyslu citátu našeho prezidenta: "jen hlupák němění své názory" jsem i já donucen přiznat že jsem změnil názor. Do kina jsem šel s obavami že nový Žižka bude pseudo-glorifikace navazující na Husitskou trilogii z padesátých let, ale jsem příjemně překvapen. Dávám 5 hvězd, za mě je film super. Všechny postavy jsou zahránay uvěřitelně, myslím že herci byli vybráni brilantně, děj má hlavu a patu, já vím že na 5 hvězd je tohle málo, ale i ve světle toho co jsem v posledním roce v kinech viděl (např. velký úpadek MCU - a to jsem skalní fanda MCU) nemůžu jinak než dát 5

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Šel jsem do kina s tím, že se podívám na kvalitní Céčkovej film. A to se mi splnilo, bylo to nádherný Céčko. Pokud se na to ale podívám střízlivější optikou, tak jedinou pozitivní věc vidím na hereckých výkonech dvojice Daisy Ridley a Adam Driver, ti se opravdu snažili, ale jinak je to bohužel nedovařený slátanec tisíce a jedné chuti, motivu čehokoli, takže jsem opravdu rád, že to Disney pohnojil a že další epizody Star Wars už snad za našich životů neuvidíme :-D. Jo a nechal jsem se ukecat na dabingovou verzi a ta mě přijemně překvapila. Výkon Johna Boyegy působil o dost lepším dojmem než v originále, ne že bych byl rasista, zmíněný herec byl excelentní třeba ve filmu Circle s Emou Watson a Karen GIlen, ale v SW byl vážně otřesný.