• Mysteriózní

1890 (2017) (seriál)

Natočené je to pekne, voči hereckému obsadeniu nemám veľké výhrady, ale celé sa to vlečie. Celé to o polovicu skrátiť a mohol to byť dobrý, hutný historický krimiseriál. Takto je to síce fajn pozerateľná záležitosť, ale potenciál bol vyšší.

1984 (1984)

V podstate absolútna kópia knihy, čo nie je zlé. V tomto prípade však mohla byť prospešná dlhšia stopáž, keďže necelé dve hodiny sú na adaptáciu 1984 trochu málo. Chýbali mi niektoré zaujímavé dialógy najmä v poslednej časti, kde kniha pekne gradovala. Film sa mi tu zdal možno až príliš osekaný.

247°F (2011)

Je z toho cítiť okrajovú inšpiráciu Pádom do tmy, veľa to má z filmu Pochovaný zaživa. V tom nevidím problém, oveľa viac mi prekáža nasilu naťahovaný rozjazd. Do sauny, zo sauny, do vody, po pivo, len aby vznikol plnohodnotný celovečerák. Potom je to však už dobré, postavy konajú celkom racionálne, sú pomerne sympatické. Na prvé stretnutie s gruzínskym filmom fajn. A nečakajte horor, je to triler.

3 Dev Adam (1973) odpad!

Naozaj toto niekto natočil?

47 metrů (2017)

Tretia len za podarený záver, inak by boli u mňa Shallows stále podstatne vyššie. To, že sa celý film odohráva na malom priestore pod vodou z môjho pohľadu na atraktivite nepridalo.