Příliš vzdálený most (1977)

Tento tříhodinový film o operaci Market Garden,patří mezi mé dva nejoblíbenější válečné velkofilmy natočené v šedesátých a sedmdesátých letech.Ten druhý je Nejdelší den z roku 1962.Nejlepší scény:Výsadek/obrana mostu v Arnhemu(Hopkins)/záchrana kapitána seržantem(Caan) a následná scéna s doktorem/překonání řeky na člunech(Redford).Celkově za 90%

Lincoln (2012)

Dokonce i takový velikán jako je Steven Spielberg má právo natočit nudný film o důležité události americké historie.Film se téměř celou stopáž soustředí ani ne tak na Lincolnův život,ale na jeho nápad,přípravu a realizaci 13.dodatku Ústavy Spojených států.Film mě začal zajímat bohužel až v poslední půlhodině filmu,zhruba od počátku hlasování.Film se mě jmenovat spíše Dodatek ústavy nežli Lincoln.

Legenda o Zorrovi (2005)

Je to typická hollywoodská "dvojka".Slabší a dražší než předchozí díl,ale zdaleka ne tak špatná jako zdejší hodnocení.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Je s podivem jak odlišný a špatný je Chrám zkázy oproti Dobyvatelům a Křížové výpravě.Trio tvůrců Spielberg-Lucas-Marshall zůstalo stejné.Změna nastala na pozicích scénáristů.Tady bude kámen úrazu.V informacích je zde jako scénárista chybně uveden George Lucas.Scénáristé jsou Gloria Katz a Willard Huyck.Lucas však není mimo mísu.Je autorem námětu.Divím se,že tohle Spielberg natočil.V pubertě jsem to hltal.Dnes film působí oproti jedničce a trojce jako infantilní parodie.Věčně vřeštící Kate Capshaw je zde na zabití.

Krajinou domova (2014) (seriál)

Dokumentární seriál o naší krajině,který svým zpracováním nemá zatím u nás obdoby.Seriál nám nabídne úchvatné HD záběry z ptačí perspektivy díky nimž uvidíme naši krajinu tak,jako nikdy před tím(tedy pokud nevlastníme dron,vrtulník,malé letadlo či horkovzdušný balón).Dále pak makro záběry,poutavý komentář a monumentální hudbu.Vzhledem k vyjimečnosti seriálu bych uvítal ještě více dílů.Nejslabším dílem pak zůstává bohužel díl s názvem "Skalní megapole",který vypadá velice dobře,ale autor se zde soustředí pouze na Adršpašské skalní město a blízké okolí.Uvítal bych i záběry ze skalních měst v Českém ráji a v Českém Švýcarsku.

Raubíř Ralf (2012)

Škoda že nebyl plně využit potenciál originálního námětu.Prolézání postaviček ze hry do jiné hry byl dobrý nápad a nabízel velké dobrodružství.Vidíme pouze tři hry včetně té ze které je Ralf.Bohužel Ralf navštíví pouze dvě hry a většina děje se odehrává v té druhé s názvem Sugar Rush.Tady se zbrzdí nejen Ralf,ale i celý film a celkově zde děj zinfantilní.Animačně nelze filmu nic vytknout.Jde o disneyovský nadstandart.Většina postav zaujme.a potěší některé vtipné pasáže a několik dobrých hlášek.70%-po druhém shlédnutí.

V hlavě (2015)

Originální,inteligentní,vtipné a dojemné.Když vypustím z mysli imaginárního slona tak za 5*.

Popelka (2015)

Hraný film vychází z původní animované verze studie Disney.Obdivuji tvůrce,že dokázali s tak jednoduchého příběhu vytvořit tento film.Pro někoho kýč,pro mě překrásná laskavá a dojemná romance.Kenneth Branagh je režijně po otřesném Jacku Ryanovi zpět ve formě.Nádherná kamera a kostýmy.Mám jen jedinou výtku.Dokáži si představit pěknější herečku v roli Popelky.Herecky to bylo v pořádku.

Divoká Brazílie (2014) (seriál)

"Brazílie-země s největší koncentrací živočišných druhů na světě".Takto začíná komentář třídílného dokumentárního seriálu.Ten seriál měl vzhledem k rozmanitosti a přírodnímu bohatství této země veliký potenciál.Bohužel se ve všech třech dílech soustředí pouze na tři živočišné druhy.To mě zamrzelo.Jinak jde samozřejmě o stagnující vysokou kvalitu od BBC.

Nezlomný (2014)

Angelina Jolie se rozhodla zrežírovat film podle skutečných událostí a nedopadlo to vyloženě špatně.Nemohu se však zbavit dojmu zbytečnosti.Film je šablonovitý a plný žánrových klišé.Vše co zde je jsme už v daném žánru viděli a mnohdy i lépe.Film má být válečným dramatem,ale údajně nízký rating zajistil to,že nejbrutálnější scénou je zlomení nosu bambusovou holí hlavní postavě.V první polovině,která mě bavila víc máme výborný letecký souboj B-24 se Zero,flashbacky,pád letadla a přežívání na moři ve člunu.Druhá slabší polovina se odehrává v několika zajateckých táborech.70%.