V oku tornáda (2014)

Špičkové digitální efekty dominují ve filmu s béčkovým scénářem a obsazením.Ve srovnání s Twisterem Jana de Bonta jde o slabší kousek.

Mortdecai: Grandiózní případ (2015)

Nemohu hodnotit kladně film,kde můj oblíbenec Johnny Depp(mám ho ve své TOP 10) ztvárnil pro mě nechtěně totálně nesympatickou postavu,která nesympatická být neměla.Depp se pitvoří,tvoří další variaci na Jacka Sparrowa,opakuje se a moc mu to nejde.Film má skvělé obsazení a zasloužil by si větší-dražší výpravu,ale to by musel mít lepší scénář a režii.Pár dobrých scén se najde,ale celkově je to bída.Nejlepší postava-sluha Jock(Paul Bettany).

Rychle a zběsile 7 (2015)

U této série obzvláště od pátého dílu kašlu na logiku,klišé a přepálenost akčních scén.Pokud bych měl někomu doporučit současný áčkový nadupaný akčňák s nadhledem a vtipem-zkrátka zábavu bez přemýšlení,doporučil bych tuhle pecku.Trochu mi to v dobrém evokovalo Expendables.***RIP Paul Walker***

Planeta mutantů (2010) (seriál)

Tento seriál je totožný se seriálem Síla života"Life Force".Netuším,proč se to objevuje pod dvěma názvy.Každopádně jde o vynikající dvanáctidílný dokumentární přírodopisný seriál.

Síla života (2010) (seriál)

Tento seriál je totožný se seriálem "Planeta mutantů(Mutant Planet)".Netuším,proč se to vysílá pod dvěma názvy.Každopádně jde o vynikající dvanáctidílný dokumentární přírodopisný seriál.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Jeden z mála filmů,kde jdu proti davu.Postava Bridget mi zkrátka nesedla,což je docela problém,když má celý film táhnout.Má to jisté kvality,ale nestačilo to k tomu,aby mě film zaujal.Párkrát jsem se zasmál,ale spíše jsem ho přetrpěl než aby mě pobavil.Myslím si,že film ocení více ženy,ale pozor!Pomo dal čtyři hvězdičky a Golfista pět!

Spectre (2015)

Nelze nesrovnávat.Takže Skyfall to nepřekonalo a celkově se mi Spectre líbilo měně.Je to dobrá bondovka,která vypadá jako klasická bondovka v dobrém i zlém a která se odchýlila od téměř realistického pojetí předchozích bondovek s Craigem.Realismus,syrovost a absence nadhledu,to co mi zpočátku u Casina vadilo a později jsem si na to zvykl zde není.Je tu vše co bylo v bondovkách před Craigem.Nadhled,humor,nerealistické akční scény a spousta klišé.Ta klišé a některé nesmysly mi malinko vadili,ale nechci být pokrytec.Vždyť když jsem viděl Casino Royale,říkal jsem si "je to vyborný film,ale už to není klasická bondovka".Quantum už bylo jen dlouhé akční ukončení Casina s postavou jménem Bond.Spectre je zábavné a nenudí.Bond Girl herecky není špatná,ale patří mezi ty méně výrazné.Waltz dostal málo prostoru a vzhledem k jeho postu byl málo přesvědčivý.Kamera není špatná a úvodní dlouhá scéna bez jediného střihu(do výstřelu) je luxusní záležitost,ale uvítal bych raději Deakinse,který dělal na Skyfallu.Craig je zde poprvé v poloze,kdy jsem si říkal "bavilo ho to hraní vůbec".Možná jeho odlehčené hraní byl záměr.Vždyť celé pojetí Spectre je lehce odlehčené.Zklamalo mě finále.Scéna od budovy MI6 po vrtulník.To už jsem malinko trpěl a mimo jiné mě to vnuklo nehodnotit tuhle bondovku maximálním počtem hvězdiček.

Síla života (2014)

Čtvrtý režijní a scenáristický počin Tommyho Lee Jonese je syrový realisticky natočený,mírně depresivní western na který jen tak nezapomenu,ale zřejmě si ho s chutí již nikdy nepustím.Precizní režie a kamera,originální scénář bez žánrových klišé s překvapivými dějovými zvraty a vynikající herecké výkony.To vše dělá z tohoto westernu nezapomenutelné dílo.Viděno v originálním znění!

Brooklyn (2015)

Film který se líbí,ale na který se brzo zapomene.Solidní příběh,skvělá Saoirse Ronan a pěkné retro.

Poslední akční hrdina (1993)

Tak tohle je pro mne okolím nedoceněný kult.Chytrá,vtipná a zábavná akční komedie/parodie plná cameo rolí.Není to vyloženě bláznivá parodie ve stylu Žhavých výstřelů,ale spíše akční komedie parodující žánrová klišé akčních filmů i samotného Arnieho.O režii se postaral výtečně John McTiernan,který měl už s Arnoldem zkušenost a natočil mu jeden z jeho největších hitů(Predátor).Akce je skvělá a přehledná.Arnold,John a Shane jsou zde ve formě.Humor je chytrý a především mnoho hlášek je dobře zapamatovatelných.Charles Dance v roli záporáka je bezchybný.Je to ten typ,kterému i přes zápornou roli fandíte.Austin O'Brien v roli Dannyho je sympaťák a jeho nadšení při sledování nového filmu v kině mě připomnělo sebe samého v dobách,kdy jsem hltal akčňáky podobně jako on.Film se v poslední půlhodince zpomalí a zvážní,ale má to své opodstatnění.Tohle je film,který ocení spíše generace odkojená akčními filmy osmdesátých let.Samozřejmě k dobrému vychutnání filmu je třeba pozitivní pohled na Arnolda a jeho filmy.