• Krátkometrážní

Miminko (2020)

Psychedelické porno….

Zločinci (2020)

Bála jsem se o ty dva víc, než kdybych sledovala horror. Opravdu dramaticky skvěle vystavěný film!

Vilde Sind (2021)

Vztah syna a matky sledujeme v okamžiku zlomu. Syn se pokouší uniknout z náruče mámy, extravagantní a nestandardní osoby, nedokáže se však oprostit od zodpovědnosti, kterou po několika letech osamoceného soužití se svou rozvedenou mámou, pociťuje. Na bedrech teenagera je veliká zátěž. Zkratka, která však neobvykle funguje. Přirozené a úsporné herecké výkony dávají filmu zvláštní kouzlo.

Techno, mami (2021)

Bezvýchodnost a smutek z nedostatku lásky se přeměňuje ve vztek a zoufalou potřebu úniku. Skvělá kamera, ohromně působivá zkratka.

Kapela přijela (2007)

Trochu komický, melancholický příběh s krásnou atmosférou. Uniformovaná armádní kapela omylem přijede do městečka, kde se již léta nic neděje. Místní si je rozeberou do svých skromných příbytků, nakrmí je a nechají přespat. Velmi úspornými prostředky se nám odkrývají duše a osudy lidí, jež svedla k sobě na krátký okamžik pouhá náhoda. Krásný film.

Nultého června (2022)

Velmi chladné a odtažité. Filmem se proplétají tři dějové linie, všechny se týkají holokaustu a sbíhají se v bodě odsouzení a popravy říšského vůdce Eichmanna. Přitom však prelétání z jedné do druhé je kostrbaté a nedáva smysl.I celý proces popravy je odosobněný, zkrátka dramaturgicky snímek velmi pokulhává.

Strýček (2022)

Od samého začátku podivnost na druhou, i když se vše, co vypadalo zpočátku naprosto nesmyslně, postupně ozřejmuje, i tak zůstává celý příběh i jednotlivé scény velkým ,,bizárem”. Nenudila jsem se však ani chvilku, koncept i kamera jsou opravdu neotřelé. A k tomu skvělí herci. Takže po nutném vzpamatování se filmu nakonec dávám solidní čtyři hvězdy.

Utama (2022)

Až dokumentárně laděné nahlédnutí do míst, které - zvláště po roce sucha - toho k životu příliš nenabízejí. Z vyprahlé krajiny se postupně stává poušť, zvířata hynou, lidé odcházejí. Přesto je pro stárnoucího a nemocného muže snažší zemřít, než změnit způsob života. Láska a pouto, které váže indiánský pár je až dojemné. Škoda topornosti herců (neherců). A hudba nehudba v podkresu mne na sebe až příliš upoutávala. Píseň pod titulky pak byla z mého pohledu náladou zcela mimo mísu. Ale i přesto lepší tři…

Krásné bytosti (2022)

Násilí, šikana, drogy nejen mezi mladými kluky z chudší čtvrti.  Silné sociální drama má slušný spád. Agresivita a rozpolcenost náctiletých, která většinou pramení z neradostných rodinných poměrů, člověku vyráží dech. V kontrastu s tím film přibližuje i silné citové vazby, které se v partě kamarádů tvoří. Výborný film!

Modrý kaftan (2022)

Velmi klidně plynoucí snímek o lásce. Opravdové, nesobecké, stálé. Teplé podzimní barvy. Žádná hudba. Bez tlaku a citového vydírání se však slzy stejně spustí. Krásný film!