• Fantasy

Irčan (2019)

Na The Irishman jsem se opravdu hodně těšil. Trailery slibovaly něco vskutku nevídaného, něco, co vejde do filmové historie. Ale to se podle mě nestane, a za pár let se na tento film bude vzpomínat jako nadprůměrné Scorseseho dílo, které nepřineslo nic víc než naprosto špičkové, fenomenální herecké výkony, vynikající režii, nádhernou kameru a dost silně napsaný scénář. Ano, v tomhle všem to funguje takřka dokonale, jen tomu chybí nějaká silnější myšlenka, nebo třeba jen náznak emocí. Zaslouží si to podle mě pět hvězd, ale je to těsná hrana. Tří a půl hodinová stopáž je až moc, na to jakým způsobem je samotný příběh vystavěn, a opravdu dokonalá a geniální je jen první hodina a závěrečná půlhodina. Jinak jde o skvělou gangsterku, která však přišla do nesprávné doby. V sedmdesátkách by to byl neskutečný hit, na který by se vzpomínalo jako na revoluční kultovní film. Z dnešního pohledu jde o revoluci možná tak pro Netflix, který si osahal omlazovací techniky (které podle mě vypadají skvěle) a vyzkoušel práci s velkým rozpočtem. Konečně tedy můžeme uznat, že Netflix je skutečně na výši a bez problému se rovná i těm největím Hollywoodským studiím. Závěrem musím říct: spokojenost, ne však maximální. Musím to vidět víckrát, třeba v mnohém změním názor. 85%.

Gangy z Birminghamu - Série 5 (2019) (série)

Přechod na Netflix Blinderům příliš neprospěl. Pátá řada je narozdíl od té předchozí těžce nekonzistentní, chybí jí silnější záporák a celkově nosnější příběh. Ani ten závěr tady tentokrát nebyl takovou vygradovanou špičkou jako jsme zvyklí. Nejslabší série, která je však pořád hereckým a technickým koncertem a atmosféra dobové Anglie funguje stále na výbornou, a i přes těch pár nedostatků jde o velmi nadprůměrný seriál lepší než většina dnešní televizní produkce. Proto zůstanu protentokrát ještě u čtyř hvězd, příště ale prosím lépe, pane Knight! 70%.

Gangy z Birminghamu - Série 4 (2017) (série)

Čtvrtá série je zatím nejlepší. Pozitiva z minulých řad se opakují a je to mnohem konzistentnější. Hned první epizoda nám dokazuje, že tento seriál je brutálně realistický a nekompromisní. Závěr neskutečně napínavý, poslední epizoda je skutečně jedna ze tří nejlepších v celém seriálu. O zvraty nebyla nouze. Technická špička. Herecký koncert. Zkrátka obrovská spokojenost, téměř dokonalost. Nemůžu se dočkat páté série. 95%.

Le Mans '66 (2019)

Nebýt toho trochu natáhnutého konce, označil bych Ford v Ferrari za vrchol sportovního filmu. Takhle je to ,,jen“ jeden z nejlepších filmů roku s naprosto dokonalými hereckými výkony a velmi slušnou technickou stránkou. Několik komediálních vsuvek potěšilo a závěrečný závod je nervy drásající, napínavá, adrenalinem napěchovaná jízda které nechybí vůbec nic. Životopisný film roku. 90%.

Gangy z Birminghamu - Série 3 (2016) (série)

O něco slabší než druhá řada, hlavně kvůli trochu nesoudružnému příběhu, kterému prostě chybí major Campbell. Zvraty je to však napěchované od začátku do konce a závěr opět atmosférický a parádní. O technické stránce, scénáři a hereckých výkonech netřeba mluvit. 80%.

Gangy z Birminghamu - Série 2 (2014) (série)

Trochu lepší než první řada kvůli jednomu z nejlepších závěrů co jsem viděl, ale úvod do druhé série byl naopak rozhodně slabší, a vyřazení některých postav že hry bez většího odůvodnění mě celkem naštvalo. To je však to jediné, co můžu vytýkat a proto druhá série dosahuje i na pátou hvězdu. Stále je to technická špička, příběhu chybí rychlejší tempo. Zkrátka kvalitka, na kterou se skvěle dívá. Těším se na třetí řadu. 90%.

Gangy z Birminghamu - Série 1 (2013) (série)

První série je nadprůměrná. Není dokonalá, ale minimálně se dá říct, že je zdatně napsaná, skvěle natočená, výborně zrežírovaná i zahraná a má naprosto parádní soundtrack. Samotný příběh se však čtyři epizody rozbíhá a dvě epizody se vleče do napínavého a hravě vyřešeného konce. Některé části příběhu jsou zde trochu na obtíž, a i přes velmi krátkou šestihodinovou stopáž by to šlo zkrátit i na čtyři. Vlastně se z toho dal udělat film. Přes těchto pár nedostatků však musím říct, že jsem spokojen a těším se na druhou řadu, a rozhodně je to lepší než většina dnešní televizní produkce. 75%.

Narcos (2015) (seriál)

Výborný seriál, který šel od nejlepší série k nejslabší. Tak dávám pouze velmi nadprůměrné hodnocení, ale rozhodně stojí za zhlédnutí. 80%.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Velmi, velmi špatná série s docela pohodovým zakončením. 50%.

Narcos - Season 3 (2017) (série)

První řada je téměř dokonalá. Druhá řada je slabší, stále však vysoce nadprůměrná. A třetí řada je ještě o něco slabší, a už jen lehce nadprůměrná, na hranici čtyř a tří hvězd. Nejdůležitější je podotknout, že je naprosto zbytečná, a bez Cali bychom se obešli, jelikož to začalo a mělo skončit jako příběh o Escobarovi. První polovina série je jako na houpačce, druhá se už trochu ustálí, nejde však o žádnou velkou slávu. Závěr je však opět brilantní (a lepší než ve druhé sérii), takže nemůžu říct že bych byl vyloženě zklamaný. 70%.