• Fantasy

Avengers: Endgame (2019)

Absolutní Marvelovský strop. Pro fanouška, který byl v kině na všechny MCU filmy od prvního Iron Mana je tohle doslova odměna za ta léta, která vydržel u postav, které tak miloval. Tříhodinová dokonalost a konkurence pro ty nejepičtější filmy vůbec. Nepopsatelný zážitek, nikdy bych od Marvelu nic takového nečekal. 95%.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Právě jsem viděl tu nejepičtější, nejvelkolepější, nejdelší, nejdražší, nejkrvavější, nejemotivnější a hlavně nejočekávanější bitvu v historii televize...no, prvních deset minut bylo docela příjemně průměrných. Ale teď vážně-dle mého se jedná jednoznačně o nejhorší epizodu GoT (a to vážně nevím co přijde po ní), jde o naprostý propadák, a s pár spoilery vysvětlím proč. Byla to především ta nejvíc očekávaná epizoda, slibovalo se toho fakt hodně a vesměs to dopadlo jako hodinu a půl dlouhá nuda. Ta akce nebyla zábavná, přehledná, osudová a vůbec nedávala smysl. Na to, že je to GoT tak se tvůrci báli zabít víc hlavních postav, a když už někoho sejmuli tak jsem to buď vůbec neviděl (Edd), nebo to bylo vyloženě k smíchu (Theon). Nejvíce fungovala asi pasáž chvíli po tom, co Night King znovu všechny oživil, to jsem si zývnul jen párkrát a bylo to i hudebně moc hezky podkreslené. Do té doby jsem si pořád říkal: ,,Dobrá, trochu podprůměr, celkem nuda, docela zklamání.“ jenže potom, dámy a pánové, přišel ten závěr...PANE BOŽE!!! Po smrti Night Kinga jsem to asi na dvacet minut stopnul a zhluboka dýchal, a měl jsem velkou chuť roztrhat mapu Západozemí která visí vedle mě na zdi. To, že ho zabije pubertální holka, která se tam vzala kdo-ví-kde, je opravdu nechutné a trapné a budování té legendy okolo nemrtvých bylo během jedné scény kompletně v prdeli. Opravdu hrůza! Od odpadu to dělí vážně jen dobré efekty, ale ty jsou asi samozřejmostí u nejvýdělečnějšího seriálu všech dob. 10%.