Enšpígl

Enšpígl

okres Praha

1 34 68 101 131 132 133 134 následující >>
    • 21.2.2011  12:22
    Životopisy: Nicholas Cage (TV film) (2009)

Jednoznačně nejzajímavější pasáž dokumentu je ta, která se věnuje Nikiho přípravě na roli. Žraním nějakýho velkýho křupavýho brouka počínaje (už ani nevím na jakou roli v jakým filmu se tím sežráním Niki připravoval ) a chlastáním v Irsku konče. Že Nicolas Cage bere hrání vážně jsem věděl, ale že až tak. Mrzelo mě, že dokument nešel daleko víc do hloubky ohledně Nikiho neuvěřitelného zápalu pro hraní. V jednu dobu hrál Cage snad ve všem až jsem se bál, že vystřídá i toho lva ve znělce společnosti MGM. Po shlednutí dokumentu u mě Nicolas za jeho angažování ve prospěch globálního práva, hlavně v otázce dětských vojáků v zemích třetího světa těžce stoupnul v ceně.

• 20.12.2010  12:47
    Životopisy: Steven Seagal (TV film) (2009)

Tak tohle jsem ani trošku nečekal. Chlap kterýho jsem si na začátku jeho kariéry nesmírně vážil, za to jaký nový vítr přinesl do akčních filmů. Způsob stylu jeho boje byl do té doby naprosto nevidaný. Ladnost, skvělé choreo, tvrdost, ale v jeho podání především skutečný real fight, který předváděl, z něj přes noc udělal doslova mega hvězdu. Bohužel Stevenovi tak trošku ujel vlak a s postavou bacatýho strejdy teď obejduje od filmu k filmu a doufá, že zase zaboduje. Ovšem tohle není to hlavní o čem dokument je nebo spíše kvůli čemu stojí za to ho vidět. Co má fakt velkou hodnotu jsou informace, který nejsou, alespon mě ne, tak známý. Absolutně jsem netušil jak se Steven angažuje v charitativních projektech, někdo může namítnou poza pro kamery, ale kdepak, jak mohl před x lety tušit že se v roce 2009 něco takovýho o něm bude točit a jakto že v dobách své nejěvtší slávy o tom odmítal mluvit a pokud ani to nestačí, ta Stevena stačí chvíli poslouchat, jde to z něj a je opravdový. Třeba jak vyhrál tu při s mafií, která ho celou dobu špinila a on odmítl využít mediální prostor k tomu, aby se před veřejností úplně očistil a je zpranýřoval. Stejně tak téma ekologie, vím o Aljašce v plamenech, ale jeho přístup k půvadním obyvatelům Ameriky mě byl až dosud utajen, stejěn jako kritika nadnárodních kocnernů huntující všechno a všechny co jim nepřináši miliardy a to prosím v roce kdy chránit životní prostředí nebylo součástí cool image kdejakýho politickýho či celebritního panďuláka. No Stevene, musím přiznat, že jste na mě udělal velký dojem ne jako herec, ale jako chlap a člověk. Konec konců Casey Rybak uměl uvařit akci na divoko vždy s tím nejlepším kořením a po těch časech kdy v ulicích Mr. Nico provozoval s cejchem smrti nemilosrdnou spravedlnost se mě v době digitálních efektů a roztřesený kamery začíná stále víc a víc stýskat.

• 31.1.2011  10:04
    Životopisy: Tom Cruise (TV film) (2009)

Nejvíc mě na dokumentu mrzelo, že se v něm dostatečně nezdůraznilo jak poctivý má Tom přístup k filmování. Až na jednu zmínku mě tam absolutně chybělo povídání o náročných kaskadérských scénách ve kterých se Tom nenechává kvůli poctivému přístupu k divákovi zastupovat. Vlastně z té jedné výpovědi to vypadá spíše naopak což je pro mě neodpustitelné. Další zcela opomenutou záležitostí je Tomova příprava na roli. Takovéhle přehlížení jeho práce si nezaslouží. Třeba příprava na roli ve filmu Narozen čtvrtého července mu trvala x měsíců a stejně tak třeba příprava na roli v Posledním samurajovi. Dokument se měl věnovat daleko víc i natáčení snímku Eyes wide shut, protože tam si Tom i Nicole skutečně hrábli až na dno. Čemu se dokument věnuje naopak v dostatečné míře jsou Tomovi holky a právě to bych já zmínil jen okrajové. Co je mě do toho koho jak dlouho kterou miloval a z jakých důvodů se s danou ženou rozešel, to je čistě věc jeho a dotyčné dámy a hrabání se v tom svědčí o žurnalistické ubohosti. Alespoň, že zde máme celkem dobře představené Tomovo mládí a jeho divadelní i filmové začátky, ale za ten nádech bulvarizace, který jsem z dokumentu cítil musím jít z hodnocením bohužel níž než bych si přál a Tom si zasloužil.

• 23.7.2007  14:29

Chlapík, co pracuje v továrně na výrobu strachu - ve Východoněmecké tajné policii Stasi začne při své práci, sledování nepřátel socialismu používat své vlastní svědomí. Vlastní svědomí však není vítanou lidskou vlastností v totalitních systémech a tak jsem jen tiše koukal na neuvěřitelné drama několika lidí v atmosféře plné strachu a úzkosti, v systému který likviduje osobnost člověka dříve než se vůbec stačí projevit a říkal jsem si, jak je vůbec možné, že tak strašný systém má pořád tolik zastánců ? Hořká, ale skvěle udělaná pilulka z doby nedávno minulé mě doslova rozebrala na kusy.

• 24.3.2007  12:06
    Živý terč (1993)

Van Dammovi dlouhé vlasy odvedli lepší herecký výkon než samotný Jean-Claude za celou svou kariéru. Ovšem toto není jediné plus tohoto filmu. Koukat se totiž na choreograficky skvěle nasnímané akční scény je stejná pochoutka jako svíčková od mé babičky. Právě akce dělá z tohoto filmu mírně nadprůměrnou záležitost. Navíc se mě líbí i ten námět. Představa, že si vyberu českého poslance a pak ho naháním s bouchačkou v ruce není vůbec špatná.

• 13.1.2014  10:40
    Živě z Bagdádu (TV film) (2002)

Problém je, že v okamžiku kdy to pro mně začínalo se film rozhodl skončit, takže živě z Bagdádu se moc nekonalo. Celý se to smrsklo na dvě věci, na rozhodnutí zůstat či nazůstat a na fakt, že novináři si musí dávat velký pozor, aby se nestali hlasnou troubou různejch diktátorskejch zkurvysnů, nic víc v sobě film bohužel neměl.

• 24.6.2018  21:36

K filmu jsem se dostal díky Jenn, která na svým kontě nemá zase tolik damatických rolí a tak jsem byl zvědav. Ona tam ve finále nemá zase tolik prostoru, cca 3 scény, ale patří mezi ty nejsilnější na celým filmu. Z počátku jsem to příliš nepobíral a říkal si, že teda nic moc, ale poslední třetina, která je až meditativně mysteriozní film vystřelila hodně vysoko. A právě v poslední třetině oceňuji i Jenn že s ohledem na okolnosti nepřehrávala ani nezahrála žádnou afektovanou scénu a podržela civilní rovinu snímku. Závěrečná skladba skvělá, vlastně vůbec tady hudební složka dost určuje nálady celýho filmu.

• 14.11.2013  08:40

Prvních deset minut to pro mě byly žně, protože Rachel nesla ze scény, a role sexy svině byla výtečná. Bohužel se do toho brzy namotá Rob Schneider a svým nehumorem zcela opanuje dění, skomírán nudou poctivě koukám a ožívám až v momentě kdy vidím jak se Rachel kroutí u striptýzový tyčinky, to jsme bral jako odměnu, za to že jsem držel jak pes až dokonce a zíral jak se Rob snaží parodovat ženskou, ukazuje svou prdel i ptáka (pohledu na něj mně tvůrci naštěstí ušetřily ) a celej se snaží bejt děsně pink, ha ha ha.

• 11.11.2007  13:36

No tak to byl soubojíček mezi agentem pekla a nebe o duši bezvýznamnýho boxera. Pokud je ovšem v pekle i Pené tak bych šel s ní i z celou svou duší, do pekla. V nebi už je beztak jen bůh a členové strany KDU-ČSL a to skutečně není lákává vyhlídka. Nejvíce mě z tohoto pekleně nebeského souboje uchvátila Pené Cruz z brokovnící v ruce a s cigárem v hubě wau a ňam současně. Teda, ale tolik ran pěstí do ksichtu co schytala chudinečka Penelopička se hned tak nevidí. Prej " Už mě to začíná srát jak furt dostávám přes držku". Jazyková hříčka nebe- peklo- země zavoněla slušnou originalitou. Sice žádné boží zprávy, ale přesto nejlepší zprávy za poslední dobu co jsem viděl.

• 25.7.2016  10:41

Z kriminálního prologu se rozehraje neuvěřiteně propracovaná komedie při který se směješ a směješ a směješ a ....

• 14.8.2013  10:41

Teda pochopit ženský myšlenkový pochody není v silách ostatních živých bytostí včetně žabáků, to co tady ta eskamotérka předváděla, to by se jeden posral, Naštěstí Lizzy byla fakt velekost, takže já jako chlapisko udělal jedinou dobrou věc, opustil jsem snahu pochopit její jednání a soustředil se na její nohy. Vztahových filmů máme na planetě víc než autobusů, takže přijít s něčím co upoutá je krapet nadlidský výkon. Tomuhle filmu se to podařilo i když pořádně neumím říct proč. Možná to byli herci, kteří mě do jednoho ve svých rolích sedli nebo to možná byla právě ona zvláštní nepochopitelnost, která mě fascinovala na tolik, že jsem seděl, koukal a čekal, jak se Sarah nakonec rozhoupne. Nejvíc se mě líbilo, když byl záběr na Sarah jak sedí a pak kamera sklouzla směrem dolu a dala záběr na to co zrovna nakreslila. Právě ty její obrázky dělaly ze Sarah fajn holku. Kluků mě bylo spíš líto, protože tohle my chudinkové muži musíme s holkama podstupovat dnes a denně a nikdo nás neocení.

• 28.12.2006  13:27

Na plac nastoupil nový Bond... James Bond v podání Moorea.....Rogera Moorea a nástup je to vskutku famozní. Klukovského rošťáka s anglickým humorem vystřídal klidas s cynickými hláškami. Svou misi pradoxně začíná tam kde i Sean Connery tedy na Jamajce, bohužel už nám tam neleze z moře krásná Ursula Andress, zato nám tam nalezlo spoustu vyznavačů kultu Voodoo a je třeba aby to 007 vyřešil a mohli se tam vrátit krásný holky v bikinách a ne aby tam oxidovali sráči s hadama,kartama, hrobama , podřízeljma slepicema a bůh ví čím ještě. A Akce může začít a byla dobrá, moc dobrá, zaporák byl taky zdatnej soupeř z řad černošské populace a Bond girl ?? Tu jsem měl tehdenci chránit i z mé postele,aby mohla žít , byla by škoda nechat tuhle bondovku zemřít.

• 7.4.2013  20:36

Tak při tomhle jsem vrněl blahem víc než při konzumaci svíčkový. Opravdu nádhera, sledovat dva chlapáky pyšnící se jmény Redford and Freeman, protože oni maj v sobě víc talentu a charismatu než Amazonka vody. Film nabízí především lidskost ve všech možných podobách, ale rozhodně mu nechybí humor ani dramatický chvilky. Líbí se mě jak už od počátku film mě film připravuvoval na okmažik, kdy se na ranči objeví ten zmrd a tím mě napínal. Taky mě zajímalo jak se J.Lo popasuje s herectvím vedle takových legend jakými jsou Robert s Morganem, ale zvládla to docela dobře, ale aby ne, mít po boku takový herce, tak bych se taky hecnul.

• 10.5.2014  17:20

Obrazové vyprávění příběhu Godard pojal kapitolovou formou, tzn, že film není vyprávěn jako jeden souvislý film, ale formou několika scén - kapitol z nichž každá má svůj název, ale není třeba se bát jednotlivé kapitoly dávají velmi zdařilý celek, který nás navádí ke spoluexistování s hlavní hrdinkou. Tahle forma vyprávění umožňuje režisérovi věnovat se detailům a nechat vyniknout herecký Anin talent, nevím jak vy, ale já si Nanu zamiloval. Prostředí ostatně jak už je u Godarda, ale i mnoha dalších kluků z nové vlny působí velmi civilně až chladně, kamera se nebojí netradičních kompozic a můj kvalitní divácký zážitek překazily snad jen dvě kapitoly ke konci, při kterých jsme měl pocit, že se nám pan režisér chce zbytečně vykecávat. Tohle minus však vyrovnal konec, kdo zná francouzskou kinematografii ví, že franticí umí ukončovat hodně tvrdým KO, ale tnehle závěrečnej direkt mě fakt docela zabolel.

• 24.11.2007  13:17

No, po tom co jsem si tady přečetl tolik nadšených ovací si připadám jako bytost z jinýho vesmíru. Já se vůbec nesmál, až na každou scénu z Jiřím Sovákem a sem tam nějakou tu vyprdlou hlášku. Nezastírám, že to dílko je originální, ale k čemu to, když jsem se během film drbal a přemejšel jestli blechy psí na člověka skutečně nejdou. Nechci tady to obrovské nadšení z tohoto filmu nějak kazit, tak toho už radši nechám. Výhodou / nejen / tohoto filmu je Olga Schoberová je totiž strašně koukatelná.

• 1.10.2007  14:45

Ve filmu dostane pani Rosůlková na otázku " Vy jste taky Gogo?" odpověď "My všichni jsme Gogo." A je to pravdivá odpověď, protože koncert humoru a zábavy v podání těch nejlepších interpretů pod taktovkou Oldřicha Lipského udělá z každého diváka úplného Goga. Čtyři hvězdičky nestačí, drahoušci .

1 34 68 101 131 132 133 134 následující >>