Enšpígl

Enšpígl

okres Praha


1546 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Střed mého světa (2016)

 • poster

  Špatným směrem (2006)

 • poster

  Kawaki (2014)

 • poster

  Most do života (2016)

  Kolik existuje takovýhle naprosto nenápadných filmů, který potvrzují heslo "krásné věci se o pozornost neprosí " ? Vždycky je pak štěstí, když na něco podobnýho narazím. Film si pustím do sebe a on vysloveně rozkvete, roztluče srdce, pohladí duši a zase odejde i když myšlenky diváka velmi silně ovlivní. Já nemám slov pro tenhle krásně smutný příběh o dvou ztracených duších a Kennyho s Lolitou jsem si absolutně zamiloval, rozuměl jsem jim možná víc než bych si sám přála jsem si jist, že si je do života pozvu ještě mnohokrát. Děkuji holkám a klukům z HBO resp. Cinemaxu za objev tohoto klenotu.

 • poster

  Dobrák a zlí lidé (1976)

  POZOR V KOMENTÁŘI JE VYZRAZENÍ ZÁSADNĚJŠÍ UDÁLOSTI FILMU ! Na poli francouzských filmů jsem si už něco nakoukal, ale tohle řadím mezi absolutní, ale absolutní elitu francouzské kinematografie. Marlene Jobert, B. Fossey, Bruno Cremer, Jacques Villeret, Francis Lai hudba a především režie Claude Lelouch, ne omlouvám se, režie - bůh Claude Lelouch, to jak on umí do filmu dostat ty správný hodnoty jako lásku, přátelství a osudovost, tak to neumí nikdo na světě, nikdo. To co se ze začátku jeví jako odlehčená komedie (odlákání pozornosti nacistické hlídky za pomocí soloužícího páru, vyloupení pošty, kde nejsou ani obálky a známky, za to mraky policajtů ) se ke konci mění ve fatální drama s paradoxem osudu. Všechno mě tady dostalo a mám chuť si ten film pustit okamžitě znova, ale na co nezapomenu je krása Marlene Jobert, ženský ze starý doby, která při chlapovi stojí v dobrým I ve zlým a to v případě výslechu na gestapu hlavně v hodně zlým a jejího chlapa, který je schopen jít klidně proti celýmu gestapu, jen aby svou milou zachránil "Za tohle o mě ještě Hitlerova banda uslyší". Tohle je ta Francie, kterou až do smrti budu milovat. Gang předního náhonu - prostituka a dva outsideři pro který láska, čest a přátelství nejsou neznámý pojmy . "Neexistují dobří nebo zlí lidé, jen ti s dobrými či zlými sklony."

 • poster

  Přátelé kopretiny (1967)

 • poster

  Milosrdné lži (2010)

 • poster

  Cloclo (2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace