TheSompeque

TheSompeque

Petr Sompek

okres Praha

4 body

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Anonym (2011)

 • poster

  Bohemian Rhapsody (2018)

  Nejočekávanější film roku. 94% na ČSFD. 8,4/10 na IMDb. To všechno zní více než dobře. Bylo tomu tak i z mého pohledu? To teda bylo! Tak dlouho jsem si film neužil. Bohemian Rhapsody nabízí pohled na vznik kapely až po její vrchol, koncert ve Wembley. Detailně a zároveň svižně vám film převypráví osudové milníky Queen a samotného Freddieho, vzestupy i pády. Film je plný energie, hudby, zpěvu, ale i vážnějších scén, které mě až dohnaly k slzám. Ani na minutu se nebudete nudit, jste-li letitý fanda kapely či náhodný divák. Humor je přirozený, nenucený, což se s atmosférou a prostředím kapely skvělé pojí. Rami Malek, představitel Freddieho, si zaslouží velkou poklonu za jeho herecký výkon, který byl fenomenální. Jestli jste byť jen váhali, jestli na film zajít či ne, rozhodně neváhejte a zajděte co nejdříve. Stojí to za to. 5/5

 • poster

  Mechanický pomeranč (1971)

  Zvrhlé, šílené, úžasné. Kubrick umí, bezchybný film.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  Není třeba popisovat tenhle doslova kultovní film, jelikož jeho kvality jsou nesporné. Bezchybný film, který by měl každý vidět.

 • poster

  Kletba bratří Grimmů (2005)

  Můj oblíbený film. Nazval bych tzv. horrorovou pohádkou, čímž bez pochyby je. Budete se bát? Pravděpodobně ne. Budete se bavit? Určitě ano.

 • poster

  BlacKkKlansman (2018)

  Lituju toho, že jsem se na to podíval až teď. Atmosféra tehdejší vypjaté společnosti z pohledu KKK a strany černochů je až dechberoucí. Zároveň to mělo takový tarantinovský nádech, což nebylo rozhodně na škodu. Adam Driver a John Washington byli úžasní. Jediná chybka, která mi na filmu vadila, byl závěr. Ten spíš vyvolal jiné pocity, než by v poměru s filmem celkově měl. Nehodilo se to k tomu.

 • poster

  Rubber (2010)

  Jo, tohle bylo šílený a bizarní. A to dost. Ozvučení snad nejlepší ve filmu, co jsem kdy viděl. Nutno dodat, že film není pro každé. Je velká pravděpodobnost, že po dokoukání budete jen opakovat: "Co jsem to sakra viděl?" a já to chápu. Film je o myšlence, že ve filmech nemá většina věcí smysl a o tom právě Rubber je. No ne snad? Vraždící pneumatika v poušti nemá moc smysl, nebo ano?

 • poster

  Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

  Nejlepší Harry s nejlepší atmosférou. Bez debat.

 • poster

  Karlík a továrna na čokoládu (2005)

 • poster

  Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace