Freddy versus Jason (2003)

Dát proti sobě dvě kultovní postavy? Proč ne? Civil War mělo úspěch a tohle taky, já se bavil.

Gotham (2014) (seriál)

Osobně moc nekoukám na seriály, dlouho u nich nevydržím. Ale Gotham upoutal mojí pozornost až do konce. Prostředí světa Batmana, počátky jeho známých nepřátel a perfektní herecké výkony mě bavily. Jasně, byly nějaké slabší epizody, ale ne záleží na preferencích, jak vám daný charakter sedne nebo nesedne. Celkově seriál vřele doporučuju. Škoda toho finále, do jedné epizody o délce 45 minut prostě nešlo všechno uzavřít.

Gotham - Začátek… (2019) (epizoda)

Škoda, že Fox nedal Gothamu více času na finále. Poslední epizoda působí jako konec závěr řady, nikoliv seriálu. Je tomu škoda, tvůrci se snažili vecpat do jednoho dílů nejzásadnější charaktery a tak nějak naznačit, čím si po deseti letech od předposledního dílů prošli. Uvítal bych klidně hodinový díl, ale toho se nedočkáme. Většinu epizod páté série jsem si užíval, ale tohle bylo slabší.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Asi nejnudnější film od Tarantina. Partu grills chce zabít Kurt Russel se svým autem. To je doslova celá zápletka. Nuda od začátku do konce. Jediný klad je, že se na to dobře koukalo, kamera skvělá. Tenhle film můžete v klidu skipnout.

Gun Shy - Hrdina náhodou (2017)

Tak velký sranec jsem dlouho neviděl. Vyrovnat se tomu může snad jen Jumanji 2. Banderas měl zůstat u Zorra. Tenhle wanna be Sparrow byl průšvih.

Gympl (2007)

Ve srovnání s Vejškou je Gympl v podstatě ten samý film. Není tam nějaká větší inovace se odlišit, je to furt o tom samém. Graffiti, vztahy, nasraný Kraus. Ale to není chybou. Film pobaví, nenudí a pěkně rychle utíká.

Halloween (2018)

Od prvního dílu kultovní série Halloween, zakladatele žánru slasher, uběhlo 40 let. Během těchto let bylo natočeno více než dost pokračování, které díl co díl ztrácely na kvalitě. Je na tom nejnovější kus taky tak bídně? Laurie, ústřední postava, má solidní PTSD na události původních dílu a žije sama. Zabydlela se v osamělé chajdě, kde má výbavu, za kterou by se nemuseli stydět ani Mr & Mrs Smith. Její paranoia na to, že se Michael Myers vrátí, je tak silná, že se její vlastní rodina od ní distancuje. Zabiják se dostane (zase) z léčebny, najde svou masku a likvidování kohokoli může začít. Samozřejmě jeho hlavní cíl je nikdo jiný než Laurie. Začátek se může zdát poněkud zdlouhavý a nezajímavý, ale podobně na tom byl i díl první. Svým způsobem se tak přibližuje Halloween 2018 k originální stylizaci, nesází na akci, ale na brutální zabíjení a napětí. Není třeba dodávat, že film trpí neoriginalitou. Filmaři se rozhodli opět vydojit nějaké ty další dollary ze slavné, ale už několikrát využité značce. Čím více dílů série má, tím ztrácí na kvalitě. (Viz. Pátek 13.) A Halloween není výjimkou. Pokud vám nevadí pozvolnější tempo, přetrpíte syndrom "silné ženské charaktery," a máte první dva díly v oblibě, (ve filmu je pár narážek) tak na film zajděte. Pro ty, co neviděli ani jeden díl Halloween, ideální. Pro ty, co už nějaký viděli, nenajdete tu nic nového. 3/5

Halloween (1978)

Opět klasický horor, zakladatel žánru "slasher," do kterého spadá i Pátek 13. Objevují se tu stejné prvky; cápek, co má potřebu vraždit, mladí zoufalci, co myslí jen na koitus a kvalitní soundtrack. Já se bavil, ale těžko říct, jak to bude u dalších dílů. Snad to nebude kvalitou nahodilé jako právě zmíněný Pátek.

Halloween končí (2022) odpad!

CO. TO. SAKRA. BYLO? Já jsem člověk, který má rád horory. Moc se u nich nebojím, takže se přinejhorším bavím nad tím, jak jsou ty filmy plné klišé a předvídatelných událostí a zvratů. Takže se i když je to z pohledu scénáře totální odpad, tak se málokdy stane, že by se mi nelíbilo. Ale Halloween Ends tohle změnilo. Po fenomenálním Halloween 2018 přišlo slabší, ale pořád koukatelný Halloween Kills. A jelikož tenhle reboot trilogie, který ignoruje všechny díly, co se natočily po úplně prvním filmu Halloween z roku 1978, potřebuje nějaký závěr, tak vyšel letos DOUFÁM poslední díl a to Halloween Ends. Halloween jako filmová série má momentálně 12 filmů, z čehož vyloženě dobrý jsou první dva, pak první od Roba Zombie a pak Halloween 2018. Jste zmatení? Nedivím se, série má solidní problém s nějakou celistvostí. Nějaké díly na sebe navazují, některé popírají jiné, další navazují jenom na první díl. Jo... je v tom krapet bordel. Takže tvůrci museli přijít s něčím novým, co by diváky překvapilo a dalo to už tak moc vyčpělé sérii nový dech. A tím novým přístupem bylo to, že se tvůrci totálně vykašlali na fanoušky Halloweenu, Michaela Myerse a všeho, co Halloween dělalo Halloweenem. Ve filmu je představena postava Coreye, dvacetiletého kluka, který během hlídání omylem skopne malého kluka z dobrých tří pater na zem, kde pochopitelně zemře. Coreye nesnáší celé město, ale nakonec najde útěchu a vztah ve vnučce Laurie. (Ano, ta ženština, co je v Halloweenu od vůbec prvního dílu.) Corey je šikanovaný, parta generických šikanátorů ho shodí z mostu a myslí si, že je mrtvý. Co netuší je to, že pád přežil a že ho jakási postava odtáhla do kanálu. A tou postavou je nikdo jiný než Michael Myers. Ano, asi až po hodině filmu se konečně dostane taková malá vedlejší postava na scénu, hurá. Stárnoucí Myers, který zevlil čtyři roky po událostech Halloween Kills, ochmatá Coreye a tím mu předá (nejspíš, ve filmu to působí fakt zvláštně) něco jako schopnosti a chtíč zabíjet. Corey získá sebevědomí, párkrát vyděsí Laurie, která od té doby má strach o svou vnučku a nechce, aby se bavila dál s Coreyem, protože jí připomína Myerse. Mezitím se odehraje pár pseudo-romantických scén mezi tou vnučkou a Coreyem, který však po rande zajde kuchnout pár lidí. A aby to byl Halloween, aby diváci náhodou nezapomněli, tak má za kámoše Myerse, který mu dělá doslova poskoka. Ano, ten dominatní osamělý vrah je teď zabíjecím asistentem nějakého kluka. Parádní. Corey zabije všechny lidi, co mu nějakým způsobem ublížili, a následně se rozhodne zabít i tu poslední - Laurie. Ta je na něj ready, předstírá, že se chce sama zastřelit, což se zdá poměrně pochopitelné, protože jí doslova celé město nenávidí. Bum prásk, Laurie postřelí Coreye, který doslova ukradl Myersovi masku. (Jen chci připomenout, že v minulém díle Myers doslova zabil 20+ lidí sám během asi tří minut v jedné scéně, ale tady mu dělal problém jeden týpek. Corey leží na zemi postřelený a pak zandá něco ve stylu, že když nemůže mít tu vnučku, nebude ji mít nikdo. A pak se sám podřízne. V ten moment přijde vnučka, vidí mrtvolu svého BF, naštve se na Laurie, protože si myslí, že ho zabila, a jde pryč. Mezitím se do domu dostane skutečný Myers, chvíli bojuje s Laurie, ta ho přišpendlí noži ke kuchyňské lince, podřízne ho s asistencí vnučky, která se nakonec vrátí. Pak s celým městem odvezou Myersovo tělo na vrakoviště, hodí ho drtičky odpadů. Hurá, konec, titulky. xD V tomhle filmu reálně nic není udělané dobře. Film je všude promovaný jako epický závěr série, kde se utká Myers a Laurie. Spolu tihle dva mají screentime tak 5 minut z těch dvou hodin filmu. 95 % času je věnováno Coreymu a vnučce Laurie a jejich romanci, která prostě nefunguje, nepůsobí přirozeně. Pak ta celá myšlenka toho, že Myers předá tu moc na Coreye je sice jako nápad dobrý, v Pátku 13. se stalo něco podobného, ale i tam to bylo udělané líp. A to je co říct. Tady Myers působí vážně směšně a je zoufalé od tvůrců, že se báli ohlasů a radši veškeré trailery a plakáty zabíraly hlavně Myerse a Laurie, ačkoliv o tyhle dva ve filmu reálně nejde. Jsou spíš na pozadí a nemají zas tak zásadní vliv. Jestli mám něco pochválit, bude to náročné, tak možná vizuál. Soundtrack docela nic moc, hlavní téma je reálně jenom u titulků. Ve zbytku filmu nic zapamatovatelného. Co se týče brutalit, tak jako jo, krví a násilí se nešetřilo. Ale kdybych se chtěl dívat na tupý krvák, radši se podívám znova na Žižku. Nečekal bych, že by mě horor jako Halloween unudil. Ne, tohle se vážně nepovedlo a jsem rád, že Halloween skončil. Tohle byla čirá bolest. Odpad.

Halloween zabíjí (2021)

Po několika měsících jsem si zašel do kina, Duna mě nezajímá, takže jsem si vybral radši očekávané pokračování slasheru Halloween 2018 s tím nejtrapnějším názvem - Halloween zabíjí. To musel vymýšlet opravdový koumák.   No a jaký to bylo? Jestli se vám líbil předchozí díl jako mně, tak budete nejspíš zklamaní. Scénář pokulhává, ke konci ani nedává smysl, nemělo to daleko k LIDL béčkovým hororům alá Chata v horách. Flashbacky do roku 1978, kdy vyšel první Halloween film byly věrohodně udělaný, kdyby to nebylo točené moderní kamerou, nepoznal bych rozdíl. Ale ten konec filmu. Ten konec byl vyloženě k smíchu. I když si tady víceméně stěžuju, furt to stojí za to se podívat, audiovizuálně to je skvělý, jen ten scénář to shazuje dolů.Pořád je to lepší než odpady typu V zajetí démonů a podobně.   Pokud nemáte vysoké nároky, tak asi fajn podívaná. Masakry jsou nápaditější oproti minulému dílu, furt si to drží tu ikonickou atmosféru jak ze 70. let, je dáván prostor více postavám, takže se to už netočí jenom kolem stárnoucí Laurie, což je rozhodně fajn.   Holt jsem neměl být natěšený kvůli předchozímu dílu, na který Halloween zabíjí přímo navazuje. Trošku se bojím následujícího filmu Halloween končí, kde má být zapojen koronavirus. No co, Michael masku má, takže je v klídku.