Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Jako první jsem viděl ruský remake, který mě moc nebral. Tohle ovšem bylo jiný kafe. Po všech stránkách lepší a na tu dobu ... no klobouk dolů!

Wavelength (1983)

Velice amatérsky zpracovaná celkem zajímavá látka. Vládním tutláním a konspirací v oblasti fenoménu UFO mi to chvílemi připomínalo některé epizody Akt X. Ovšem herecká představení, hudba, roztřepaná kamera a hlavně často se vyskytující mikrofon v horní části obrazovky to značně potápějí dolů. Avšak i přesto to bylo koukatelný, aspoň pro mě ...

Víno roku (2008)

Příjemně vyzrálý film s poněkud nasládlou chutí a vysokým obsahem bílo-červených proužků s hvězdičkami na modrém podkladě. Větší "dokumentární" a menší "patriotské" pojetí by něuškodilo.

Proroctví (2009)

Voda na Šeranovy mlýny. Svou atmosférou velice silný snímek, který se bohužel nemálokdy zadrhává v tak trošku děravém scénáři. Chvilkama zavání biblí, chvilkama zase Aštarovou flotilou ... ale ať tak či onak, dívalo se na to dobře.

Match Point - Hra osudu (2005)

Se Sofoklem by se dalo možná souhlasit: "Největší životní štěstí je nikdy se nenarodit."

Vzdušné zámky (1938)

Když vemu jak je to starý film, tak musím uznat, že řada vtipů a "gagů" byla nadčasová. I několik příjemných "zvratů" v ději mě mile překvapilo. Vůbec jsem nelitoval nečekané hoďky a půl u televize.

Ti druzí (2001)

Ocením, když se umí vybudovat napětí bez hektolitrů krve a ohraných lekacích scén. The Others vás pomalu cukaj za nervy. Škoda jen posledních 5ti minut.

Austrálie (2008)

Byl jsem doslova zhnusen! Nebýt scény s klokanama, tak to posílám rovnou do odpadu.

Proboha! (2008)

Jsem rád, že se někdo odvážil natočit dokument tohoto typu. Jak řekl Lukretius: "Náboženství je vedlejší produkt strachu. Je reakcí na okolní mysteriózní a mnohdy nepřátelský svět." Honoré De Balzac pak dodává: "Krutost a strach jdou ruku v ruce"... Avšak způsob, kterým se Bill Maher snažil všechno vylíčit, mi byl celkem proti srsti. Ty neustálý vulgarismy a přitroublý posmívání.

Max Q (1998) (TV film) odpad!

Naivní, tupé a s naprosto děsnou - ale děsnou! - hudbou. 3,14čovina na entou!