• Fantasy

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Film je plný užasnych momentov, plný krásnych záberov a fanservicu ktorý dokáže nadvihnúť zo stoličky. Škoda že tie momenty niekedy nesedia dokopy a postavy niesú moc dobre vykreslené ak nerátame klasické filmové klišé. Vo filme je kvôli tomu pár scén ktoré aj sú síce dobré, ale v kontexte filmu sú silené a trápne. Posledná polhodinka je ale bezchybná dokonalosť.

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů (2005)

Jednotka bola fajn, dvojka vyborna, trojka je masterpiece. Od začiatku dokonca neskutočný nával emócii a napätia. Asi 80% tohto filmu su scény a hlášky hodné citovania a opakovaného sledovania s tým že sa nikdy neopozerajú. RotS je epická tragédia a špeciálne filmové dielo ktoré je úplne iné ako všetky ostatné filmy ktoré kedy vznikli. Neopakovatelné a nenapodobnitelné.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Toto už je to pravé ! Epizoda 1 vypadala ako keby si z divákov niekto robil srandu, napriek tomu že mala svoje kvality. Epizoda 2 zobrala tie kvality a zdvojnasobila ich. Akcia, emócie, hudba, zamotaný politický a dobrodúžny príbeh. Všetko čo mám rád.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Pohodka film. Ak by som ho videl ako štvrtý v poradí (ako je natočený) tak by sa asi jednalo o dosť velké sklamanie, ale ako prvý v poradí (čím je príbehovo) to je celkom sranda. Niekedy je to strašne blbé, hlavne tie dialógy, ale niekedy sú tam zase maximálne užasne spracované scény a emócie. Hlavne v poslednej tretine. A vo finalom súboji s mečmi.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Až jedneho dňa príde seriál ktorý bude schopný mňa večneho spachtoša každe ráno o 3:00 polomrtvého prebrať a každým jedným aj zbytočným dialógom držať v pozore, potom budem ochotný diskutovať o tom jaku (ne)logiku ma rychlosť a presnosť Euronovho lodstva v kontraste so zrakom draka. Aj po 8 rokoch neprekonateľne najlepší serial. Najlepšie vizuálne zvládnuty, najlepšie napísany a najlepšie zahrany za sprievodu najlepších soundtrackov. Každy jeden zvrat dokonale zapadá a poeticky uzatvára príbehy všetkych postav, často nečakane, často niči iluzie, sny a teórie ake fanušici vrátane mňa o postavách mali. Ale ironicky! kvôli tomu to na mňa cele pôsobi realistickejšie a ludskejšie. A to platí aj o horkosladkom konci.