Přepadení v Pacifiku (1992)

Akční klasika z raných devadesátek, což byla nejspíše vrcholná doba žánru. Segalova dikce je fakt šílená.  Erika za pět hvězdiček.

Knight Rider - Nikdo to neumí lépe (1983) (epizoda)

No, není to detektiv, ale detektivka, a že by spolupracovali to bych netrvrdil. Jeden z mála dílů série, kde Majkl neobluzuje nějakou dámu. A Devon hraje Pac-Mana!

První dny (2023) (seriál)

Vlastně docela dobré, ale znatelně nevyvážené mezi jednotlivými díly / osudy. První epizoda mě dost zklamala, druhá ze zoo naštěstí dojem napravila, bezdomovci a lesbický pár celkem OK, německý doktor jako jeden z mála ukázal, že válka zasahuje kdekoliv. Nejlepší se mi ale zdála ta úplně poslední, inspirovaná Andrijem Danylkem (Věrkou Serďučkou), kde na malém prostoru vznikla příjemně absurdní komedie z tragické doby.

Miluješ mě? (2023)

Puberta, první láska, hlad a společné záchody. SSSR se rozpadá, stejně jako rodina Kiry. Dívka doposud zvyklá na relativně privilegovaný život studentky herecké školy z umělecké rodiny musí čelit komplikované realitě nového světa i svého dospívání. Výborně zachycená atmosféra šílené doby a vynikající Karyna Chymčuk v hlavní roli. Autentický dojem mi poněkud paradoxně narušovala spisovná ukrajinština - rodina s takovým společenským postavením a vazbami by v Kyjevě v roce 1990 s největší pravděpodobností mluvila rusky. Mimochodem, natáčení skončilo v únoru 2022, čtyři dny před ruským vpádem.

Knight Rider - Nezapomeň na mě (1982) (epizoda)

Nejvíc mě bavilo, jak se všichni komplikovaně dostávali na tu pláž. Majkl přemůže špičkového nájemného zabijáka a za odměnu získá dvě dívky najednou.