Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Příjemný film na letní večer i pro "Neználky" pokud nečetli slavnou Dumasovu předlohu, budou se v příběhu orientovat. Syrové mušketýrské souboje, prach, špína a nádherná Milady de Winter (Eva Green)! Za epickou výpravu, obsazení a za nemrvení originálu zcela zasloužených 5 hvězd.

V pasti: Barcelona (2023)

Volné pokračování, ve kterém se VŠECHNO objasní snad raději nemělo vzniknout. Odfláknutý scénář, nelogické dějové skoky a rozzuzlení jak z béčkového hororu. Jednu hvězdu dávám z nostalgie za lokace postapo Barcelony.

Čtvrtý druh (2009)

"My čekali UFO a ona přiletěla Hedvika..." Čtvrtý druh buď milujete nebo naopak zavrhnete. Nic mezi tím. 3 hvězdy za Millu Jovovich a Eliase Kotease.

Papežův vymítač (2023)

Papežův exorcista v podání Russella "Gladiátora" Crowa je tak trochu rebel se smyslem pro humor, který přechází plynně mezi italštinou a angličtinou. Povedená žánrovka, která rozhodně neurazí.

Sladký konec dne (2019)

Polsko-italský snímek má příjemnou letní atmosféru se svéráznou hlavní hrdinkou, která vypadá jako dvojče Debbie Harry a mluví jako Michel Houellebecq. Nemůžu jednoznačně říct jestli se mi film líbil. Za Toskánsko a Franka Sinatru slabší 4*.

Tohle bude bolet (2022) (seriál)

Tohle bylo skvělé! Britské, břitké a zatraceně bavilo.

Případy 1. oddělení - Flaška (2022) (epizoda)

Line of Duty po česku aneb Tomáš "Vopruz" Kozák se svým týmem vyšetřuje podezření na otravu metanolem. Nahláškovaný díl: "Jsou lidi, kterým posvítíš baterkou do ucha a jim se rozzáří oči."

Případy 1. oddělení - Podnájemníci (2022) (epizoda)

Svižný rozjezd 3. řady, který navazuje na předchozí série a je nejen o "vaření luštěnin" okořeněný o nové postavy, které zatím dávají jen tušit, jestli do mordparty zapadnou…. A ve vzduchu visí otázka: "Kde je Plíšek?"

Fresh (2022)

Směs pocitů, údivu a napětí. Originální podívaná, ne úplně pro každého. S výraznou hlavní hrdinkou, která se zamiluje tak mocně až přijde o kus sebe sama. 😉 Silných 5 ⭐

Rozhovory s přáteli (2022) (seriál)

Nejsem úplně cílová skupina, ale mělo to ten samý náboj jako "Normal People." Pohledná ústřední dvojice, příběh zasazený do Dublinu a letního domu v Chorvatsku. A jako bonus moc příjemný soundtrack.