Bláznivej tábor (2007)

Mám dobrú fintu, ako pristupovať k jednoduchým rodinným komédiam - treba očakávať totálnu katastrofu. Ak sa potom počas filmu párkrát usmejete a po skončení si poviete, že sa to dalo vydržať - máte vyhrané. U mňa to v tomto prípade zabralo. Je otázne, či ale takéto pyrrhovo víťazstvo má pre vás význam.

Saw 4 (2007)

Na jedničku už pravdepodobne nedosiahne žiadne z pokračovaní, ale v porovnaní s trojkou sa mi zdá, že nastal mierny pokrok. Ale fakt len mierny.

Král Kalifornie (2007)

Priemerný filmík, pri ktorom sa môžte dobre zabaviť, ale aj dobre si pospať. Ja som stihol počas filmu oboje. Michael Douglas je v úlohe duševne chorého a pokladom posadnutého otca zlatý, ale na plnohodnotnú zábavu je to málo.

Pan tělocvikář (2007)

Komédia, ktorá sa rozbehne v dobrom tempe, ale doplatí na moralizujúci záver. Nebyť jeho, určite by vo mne zostal väčší, lepší a krajší zážitok, takto len bežný priemer. Billy Bob Thornton nadväzuje na svoj podobne ladený film Škola svádění, kde mu ale Jon Heder bol podstatne lepším sekundantom ako Seann William Scott.

Invaze (2007)

Nicole Kidman odviedla kus dobrej roboty, snažila sa ako mohla, ale slabý scenár zdolať nedokázala. Dejová zápletka nie je ničím originálna, skôr by som povedal, že mierne stupídna. David Craig podal chladný výkon a adekvátne nesekundoval Kidmanovej. Film je slušne natočený, udržiava v napätí a výsledný dojem nezostal najhorší, ale aj tak jediný, kto si z celého filmu zaslúži jednotku je iba Nicole.

Halloween (2007)

Dosť slušná vyvražďovačka, vo svojom žánre určite nadpriemer. Ja osobne som dostal viac ako som očakával. Atmosféra je hustá hneď od začiatku, aj keď sa preberá "len" Michaelové detstvo. Paradoxne sa mi zdalo, že keď po 15 rokoch začalo jeho besnenie, prestal byť film strašidelným a napätie zredlo. Záverečná jakačka však zas stála za to.

Desatero (2007)

Desať rôznych príbehov inšpirovaných desiatimi prikázaniami by boli celkom fajn, keby boli uvádzané ako jednotlivé skeče. Väčšina z nich bola dobrá a dalo sa nich dobre zabaviť. Ako celovečerný film to ale nefungovalo. Premostenia medzi jednotlivými scénkami boli trápne a v konečnom dôsledku aj film ako celok vo mne nezachoval práve dobrý dojem. Škoda, určite sa dalo z tejto témy dostať viac.

Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži (2007)

Ďalší z rady filmov, ktoré sa na nič nehrajú, ich jediným poslaním je zabaviť diváka. A tomuto filmu sa to viac-menej podarilo.Miestami na mňa pôsobil Jacke Chan trochu unudene a Chris Tucker zas trochu ujeto. Medzi nimi to veľmi nešlapalo, scenár bol slabý a napriek tomu, výsledný dojem nebol najhorší a ja som si pri tomto filme dobre oddýchol a miestami aj zabavil.

Prosincoví kluci (2007)

Slušne natočená rozprávka zo života detí žijúcich v sirotčinci. Nie je v nej nič nového, ničím neprekvapí, ale aj tak sa na ňu dobre pozerá. Ako plus by som hodnotil malebné prímorské scenérie, ako mínus nábožensky poddtón a mravoidne poučný záver, v celkovom hodnotení ale prevláda plus.

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

V šestke Prcičiek nejde o nič vážne, ide len o to jedno. Množstvo kôz, bobrov a oviec prezradí, že je to riadna zverina. Určite zábavnejšie ako posledné diely. Popri "vážnejších" filmov Knocked Up a Superbad je toto len čistá zábava. Kto tento jablkový koláč zoberie z tejto stránky určite si pochutná.