Uzly a pomeranče (2019)

Film je strašný. Krásná ukázka současné situace českého filmu. Vezměte Kameňák a udělejte z něho trapně vážný ,,teen movie" a vyjde vám film Uzly a pomeranče. ...i název je hrozný. Jediné plus filmu vidím v tom jak sem se bavil nad debilitou tohoto ,,veledíla". [15%]

Krásný kluk (2018)

Úžasně emocionální film o drogové závislosti. O jeho dopadu jak na sebe samého tak hlavně okolí. V ,,Call Me by Your Name" byla krásně vidět dohled režiséra v každé scéně. Zde Groeningen šel jakoby stranou a nechal herce vyjádřit vše co bylo možné v dané chvíli. A povedlo se to na 100%! Steve hraje snad nejlíp za celou svou kariéru. V jeho roli si každý najde svého milujícího otce. Ale co je na tomto filmu nejlepší je herecký výkon Chalameta. DiCaprio naší generace. Řeknu to na rovinu. Ten kluk si zaslouží Oscara. Práce kameramana je úžasná. Konec je přece jenom trochu useklý. Hudba je někdy velmi dobrá, jindy strašná, ale to je asi pouze osobní problém. Film nezklamal. Skvělý začátek tohoto filmového roku! [85%]

Osvícení (1980)

Tam kde vesmírná odysea pokládala otázky a dokázala donutit diváka se zamyslet, zde jich je možná až příliš mnoho. Kvůli nim nechápete motivaci protagonistů a nevíte proč se chovají jak se chovají. Je to jako sledovat anglický film bez znalosti angličtiny. Film je velmi dlouhý a místy až nestesitelně. I pro pozornější z nás. Jestli v něčem Kubrick nikdy nezklame je cit pro detail, atmosféra a dokonalé dialogy. A to tu vše je v plné síle! Dále tu je životní role Nicholsona. Ten je přímo dokonale démonický. ,,I'am not gonna hurt you! I'm just gonna bash your brains in." Film chladný jak psí čumák. Ale nakonec to za to stálo. S odřenýma ušima. Zatím nejslabší Kubrick. [75%]

Baby Driver (2017)

Příjemná oddychovka s fajn akcí, parádní hudbou a příjemnými herci. Edgar prostě neví kdy skončit. [70%]

Absolvent (1967)

Napovrch milá, vtipná komedie o Benovi a jeho milostné aféře s paní Robinsonovou ale uvnitř opravdu silné drama o klukovi který neví co se svojí budoucností. Můj nejoblíbenější film který má snad vše co si můžete přát od světa filmu! Úžasný scénář, dokonalý herci, (za mě nejlepší výkon v kariéře Hoffmana) milý 60kový ,,feeling'', humor (nebo snad tragédie?) a HUDBA! Hudba je pravá tvář filmu. Simon a Garfunkel vytvořili neodmyslitelný význam filmu! Jsou tu dvě velmi rozdílné písně: Mrs. Robinson = světlá část děje a Sound of Silence = temná část. NESMRTELNÝ FILM! [100%]

Zabil jsem svou matku (2009)

Vztah mezi synem a matkou. A pár art scén na vrh. Nic víc, nic míň. (což je skvělé!) [75%]

Becoming Bond (2017)

Becoming bond je dokumnet který popisuje život George Lezenbyho a jeho proměnou v Jamesa Bonda. Za prvé je nutno říct že nejsem fanda Lezenbyho jako Bonda spíš NAOPAK! Jeden ze zásadních problémů jsem měl že byl ,,levnější Connery". Což je sice pravda ale dokument odhaluje že to nebyl jeho záměr ale příkaz od producentů. Nebo např. jeho ,,gunbarrel" museli točit několikrát protože on chtěl svůj vlastní načež mu přikázali že ať si nehraje a udělá to tak jak by to dělal Connery. Díky tomu je jeho (ne)herecký výkon pochopitelnější. Toť vše k mému porovnávání hereckého výkonu v VTSJV. Zpátky k filmu: Film zachycuje dětsví, mládí, dospělost, Bond éru jeho života. Je vyprávěný v jednotlivých kapitolách s názvy jako Bond filmy. Lezenbyho hrají sympatický herci prakticky celý film je takový milý, sympatický. Někdy se budete usmívat nad historkami ze života jindy zase budete nevěřícně zírat na jednu z opravdu ŠÍLENÝCH příhod. Stím se počítá. Samotný Lezenby tvrdí že to byla dlouhá doba co se to stalo a že si nepamatuje vše. Celým filmem vás porvází svým monologem současný 70ti letý Lezenby. Pár chyb a problémů se ale stejně najdou. Například jsem byl celkem uražený za to že vykreslení postav je někdy dost ,,nepřesné" třeba takový Harry Saltzman je vyzobrazen jako uřvaný kr*tén který jen nadává. Nebo někdy dost nehezký green-screen. Jde o televizní produkci která přináší překvapivě skvělý příběh. Je to vtipné, dojemné, reálné. Možná protože jsem obrovský fanoušek Bonda, jsem byl cílová skupina. [85%]