WandaVision - Finále seriálu (2021) (epizoda)

Ja vám neviem, celkom som z finále sklamaný, ale menšie hodnotenie ako štyri hviezdičky nedokážem dať. White Vision o ničom, Darcy mala príliš málo priestoru, "dolapenie" Haywarda uponáhľané a po celý čas som mal pocit, že príde niečo veľkolepé, z čoho nám padne sánka. Nič také ale neprišlo. Kostým Scarlet Witch je úžasný. Po Jarvisovi z Endgame, tu máme ďalšie prepojenie vedľajších seriálov s hlavnou dejovou linkou v MCU, a to je kniha Darkhold, ktorá bola v Agents of S.H.I.E.L.D. a v Runaways.

Goldman v Silverman (2020)

Dvaja zúfali pouliční zabávači, kde Zlatý nemôže zniesť cez svoje trápenia Strieborného, ktorý mu robí konkurenciu, a tak ho z Times Square vyhodí. Zdá sa, že je to o ničom, ale myšlienka tam je - každý z nás sa ako Zlatý v živote zachoval alebo pozná niekoho, kto sa tak správa. Zaujímavo natočené a ako kraťas dosť fajn.

Jako v bavlnce (2020)

Celkom rozporný film. Prvá polovica úplne iná ako tá druhá. Začiatok bol skvelý a navnadil ma, ale niekde v polovici som sa začal mierne nudiť, film mohol byť pokojne kratší. V závere mi spojenectvo prišlo pritiahnuté za vlasy, ale záverečná scéna s Rosamund mi to vynahradila.

Všem klukům: Navždy s láskou (2021)

Jednotka bola úžasná - mala všetko, čo od romantickej komédie očakávam, preto som jej dal plný počet. V dvojke nastal výrazný pokles, no ešte nejaké čaro z jednotky tam ostalo a dajaký vtip raz za čas padol. V trojke už bohužiaľ ani to. Čaro z jednotky sa úplne pominulo a vtipné to teda nebolo. Zdĺhavé, nudné a miestami hlúpe, to áno. Slabých 50%.

Wind (2019)

Prekrásny animák o vzťahu vnuka so svojou starkou, pri ktorom som sa skoro rozplakal. (Nielen) Deťom to môže pomôcť s pustením starých rodičov.

Peter's To-Do List (2019)

Krása. Svižné a vtipné. Pripomenulo mi to one-shoty, ktoré sprevádzali filmy v prvej fáze.

WandaVision - V předchozích dílech jste neviděli (2021) (epizoda)

Prvých 10 minút - nuda. Absolútne sa mi to do hlavného MCU sveta nehodilo, prišlo mi, že pozerám na Runaways, poprípadne Agents of S.H.I.E.L.D., tam by to šlo. Potom sme nazreli do minulosti, a to sa mi veľmi páčilo. Aj scéna s rodičmi (i keď absolútne nechápem, prečo jej matka nič neurobila, keď zbadala vonku prestrelku), ale najmä scéna s Visionom v sídle Avengers. Mohol by niekedy vzniknúť krátkometrážny seriál o Avengers, keď práve nezachraňovali svet a vidieť ich trochu z iného uhla pohľadu.

Jakusoku no Neverland - Season 1 (2019) (série)

Príjemné, no miestami zdĺhavé a nudné. Musím vyzdvihnúť prekrásnu hudbu, ktorá dodáva seriálu iný rozmer. Do poslednej epizódy ma to nezaujalo na toľko, aby som so seriálom pokračoval. To sa ale tou poslednou časťou zmenilo - navnadila ma na ďalšiu sériu.