Božské děti (1997)

Krásny film! Je podstatné mať nový Iphone, brať ohľad na značkové oblečenie, tváriť sa moc hipstersky... treba vidieť, v jednoduchosti je krása a Irán je krásna zem :)

Útěk do divočiny (2007)

Nie nie, Chris nebol rozmaznané,hlúpe a bohaté decko,čo nevedelo,čo so sebou, títo ľudia väčšinou priznali,že majú radšej vyhriate kaviarne a pohodlie než špinavý matrac v lese...podľa mňa nebol hlúpy, ani rozmaznaný. Bol inteligentný a hlavne iný,chcel od života viac a skúšal svoje hranice. Skôr ho obdivujem,než by som na neho nadával. Je naozaj smutné,ako skončil, zvlášť keď sa už chcel vrátiť domov. Dorazilo ma,že sa ešte v tom stave, v akom už ku koncu bol, dokázal odfotiť s úsmevom na tvári! Chris McCandless miloval silné príhehy a odvážnych hrdinov . Sám sa ním stal vo svojom vlastnom príbehu. Krásna Aljaška a záverečná katarzia berie všetky emócie..

Bohemian Rhapsody (2018)

Soundtrack je veľmi silný a avšak neodznie všetko (žiadna Barcelona? Bicycle Race?) Film končí Live Aid koncertom na Wembley štadióne v roku 1985.Žiadny epilóg a prípadné pokrytie nasledovného života tu nie je... Napriek tomu tá záverečná sekvencia filmu je výborná. Celkovo oscilujem niekde medzi 7-8 hviezdičkami.

Climax (2018)

Pre niekoho hororová záležitosť o hraniciach hedonizmu alebo naopak niečo ako kuriózny detektívny kvíz (kto to len otrávil tú sangriu?). Banálna zápletka počas ktorej sa skupina ľudí oddáva drogám, sexu, alkoholu a tancu. Rozhodne to nie je to najlepší Noého film, ale za pozretie v kine určite stojí, predovšetkým kvôli úžasným tanečným číslam a kamere. Úchvatným vizuálnym zážitkom sú aj titulky. Opäť tu nechýba niekoľko drastických scén (zamknutie chlapca vlastnou matkou) a provokatívnych myšlienok - "Život je kolektívna nemožnosť. Smrť je výnimočný zážitok....". Neviem prečo, ale veľmi mi pripomínal Enter the Void. Videné MFF Cinematik, kde som si to paradoxne až tak moc neužil... po druhom vzhliadnutí išli hviezdičky vyššie

Místnost sebevrahů (2011)

vyborna polska skola... internety a facebooky su ciste zlo :) menej je niekedy viac... dobry dej, jednoducho poctiva depka, ktora v cloveku zanecha nejaku stopu a chvílu premysla o tom co videl

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Výborný seriál. Príde mi, že divákom otvorí oči a prinúti ich, aby sa s ľuďmi vo veľkých depresiách začali rozprávať. A pre tých, ktorí sú v obdobnej situácii má tento seriál úplne inú, hlbšiu váhu váhu. Pre mňa aktuálne jeden z najviac emocionálnych seriálov ever!

VALL-I (2008)

Číslo 5 žije 3 :) vizuálne úchvatné, dokonalé..., kto chce nájde pár odkazov na Kubricka