• Thriller

Slídil (2014)

Super obsazení, mám toho "kluka" rád! Perfektní nápad. Ze začátku než se to rozjede vás to nemusí vtáhnout ihned ale po chvíli to chytá správný směr. Delší stopáž bohužel místy lehce zařizovala tichá místa. Když něco jede jak lokomotiva a pak bum nic a pak zas tak to nedělá dobrotu. Sem tam jsem si říkal zda je vůbec možné aby mu to takhle procházelo... Ale budiž. Nápad, kamera, herecký výkony a takové to napětí/drama, mírnou zvrácenost to mělo... 75% si to zaslouží.

Spása (2014)

Mads Mikkelsen a jeho dokonalá mimika samo o sobě zvedá hodnotu jakéhokoliv filmu. :D i když pravda že tenhle kousek pro mně osobně nebyl takový mega hit. Není to určitě tím že bych neměl rád zrovna tohle století. Tohle vykreslení. Ale spíš ten příběh pokulhával... Šlo čistě o pomstu a tak to také bylo chycené. Bohužel netuším proč ale ani Eva Green tentokrát neukázala žádný cecky nebo jakousi vášnivou scénu jako je u ní ve filmech zvykem. To jsou dva obrovský mínusy. Opravdu se mi líbila práce vizážistů a maskérů, ta odpornost a hnus té doby byl krásný. Za celek dávám 65-70%

Špinavý prachy (2014)

Tom Hardy , jak jinak je můj oblíbenec. Každopádně to v tomhle snímku moc nepomohlo. Třičtvrtě filmu se táhne je to prostě tak trochu nuda. Příběh vás nedokáže až tak moc vcucnout. No a posledních dvacet minut to jakž takž zachraňuje. Vlastně se stane to na co víceméně čekáte celé dění. Protože prostě Tom a to by to bylo aby to byl prostě jen Bob ... Bohužel ten konec už to nedokáže vytáhnout natolik aby to v mém případě dalo tři hvězdy. Proto dávám 45-50% a ač bych rád a snažil se hledat všemožné detaily proč víc, nenacházím ...

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Komedie/Parodie a já vlastně nevím ani na co ... Pár scének bylo určitě vtipných, pár vteřinová scéna "Návrat do Budoucnosti" potěšila. Jenže pak je to takové kde nic tu nic. Tahání ničeho z něčeho. Stopáž dlouhá a nebo to je tím že je to od půlky dál už úplná nuda a čekáte co bude. Parodie jsem viděl kvalitnější a lepší i když nevím zda tohle ohodnocení u parodií vůbec brát vážně. Dávám 40-45% ;) za těch pár povedených vtípků a záběrů.

Zmizelá (2014)

I přes delší stopáž bych klidně byl schopný jí ještě prodloužit. Film co nadchne a udrží váš při životě. Dokonalá zápletka a dokonalé zamotání a rozmotání. Super herecký výkon. Po dobu filmu si říkáte jak to teda je a na konci jen čumíte jak to vlastně bylo. Film rozhodně nenudí, drží svoje drama a tempo. Čistých 80-85% , snesl bych ještě delší než delší stopáž a určitě by tady bylo pár detailů který by šli udělat lépe. Na úplný vrchol to není ale více než dobré to rozhodně je.

13 hříchů (2014)

55% a to ta jedna hvězda na víc je hlavně pro to že jsem uchylák alá Saw. Takže tady bylo splněno. Krev, řezání a krev. No příběhově průměr a za ten závěr jsem si klepal na hlavu, kdo by totiž tohle po tom všem co zažil udělal? Nikdo. Kdyby tam nebyl ten závěr co byl tak by to dávalo logiku. Takto to byla krvavá podívaná s průměrným příběhem. Nic dokonalého ale za večerní shlédnutí když není nic jiného je to OK.

Colette (2013)

Mám filmy na toto téma "rád" celé toto období ať je natočené víceméně jakkoliv vnímám od začátku dokonce. Tady musím dát doslova čistých 60% ... Né že bych nedostal pořádnou porci napínavých scén, né že bych nedostal naservírovaný oběd v podobě Osvětimské velkorysosti. Tohle všechno tu bylo a dá se říct že i poměrně dobře natočené. Jenže... Nesedlo mi to že film je zaměřený na dvě osoby v romantickém pojetí. Občas to bylo cítit až moc a to prostě nebylo to nejlepší kafíčko po pořádné baště. Upřímně jsem nedokázal vstřebat ani moc to herecké obsazení. Né že by bylo špatné ale prostě, nesedlo mi ... Nevadí. I tak přijatelně natočený kousek. ;-)

Contracted (2013)

Po přečtení recenze jsem se i těšil. Bohužel jsem čekal něco trochu jiného a přišlo zklamání. Nevím jak to celé nějak pobrat. V závěru jsem prostě viděl normální zombie film a jedním zombikem. Nechutný to občas i bylo ale spíš takový o ničem. Chování slečny když se měnila kord pak v závěru připomínalo chování zombíků z filmu Podivní. Za snahu vytvořit něco jiného/nechutného za práci maskérů, jinak nuda. 40%

Elysium (2013)

Povedené. Jelikož jsem u toho neusnul a dokonce pozor mě to bavilo tak nejde jinak než ohodnotit kladně. První polovina filmu byla super v celé té atmosféře té "chudobi v daleké budoucnosti" druhá polovina už byla tam nahoře a čistá "záchranná akce a obnova světa". Bylo tam drama, napětí. Matt jako skoro vždy předvedl super herecký výkon. I přesto že nejsem zrovna největší fanda Scifi filmů tady musím složit poklonu. Na konci slza ukápla. Nedávám čisté čtyři hvězdy ale rozhodně krásných 70% ;)

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

No ... Tady máme pokles z předešlého hodnocení na 50-55% ... Opakující se scénář jen trochu "vylepšený" bohužel do toho zasahuje už i debatní kroužek všech možných papalášů a to nevedlo v mém pohledu k lepšímu hodnocení. Hlavní protagonistka stále k ničemu a stále jí nenávidím už od pohledu. Tak teď jdeme ještě na trojku a uf ... Dobrý..