Deník nymfomanky (2008)

Tohle není erotický film o tom jak nymfomanie ničí vztahy a život, spíše utopisticko - nerealistické drama o tom, že hypersexualita, čili touha všechno kolem ojet, je naprosto normální a přirozená věc.

Diplomová práce (1996)

Ještě nikdy jsem neviděla film, kde by hlavní hrdinka byla tak hloupá a nesympatická jako tady. Podezřelého vraha si pošle domů, pusinkuje jeho obrázek, má o něm vlhké sny a nakonec si ještě naštráduje k němu do domu. Zajímá se o audiovizuální násilí, ale zároveň nemá tušení, do čeho jde. Tahle holka je ke všemu šprtka, je pečlivá, všechno jí jde, hoši jí padají k nohám, jen se na ně podívá. Spolužák Gemma je ukázkovej snuff - nerd a vlastně nevím co si o něm myslet, protože takový člověk nemůže být normální, ale ukázal víc duchapřítomnosti než jeho naivní kamarádka. Děj se jen přeléval z jedné strany na druhou, takzvaná šokující odhalení, doprovázená dramatickou hudbou nikam nevedla. Jestli něčemu tleskám tak je to začátek a konec, tzv. první dojem byl skvělý a závěr jako varování před citlivým tématem bylo přímo dokonalý.

District 9 (2009)

Tohle byl asi jeden z nejtěžších filmů, které jsem kdy zhlédla. Po nějaké době sledování komedií a Pána Prstenů, jsem se konečně dohrabala k tomuto geniálnímu filmu, kde většinu osazenstva tvoří banda blbů. Abych jen neplivala, někdy se zachovali jako hrdinové, ale často dělali jen jednu volovinu za druhou jako PROČ?! Spoiler: Proč jsi praštil jediného emzáka, který ti chtěl pomoct? A vlastně to jsi se před tím choval jako těžkej blb, dokonce jsi ani nesehnal neprůstřelnou vestu pro kámoše... No, ale ve výsledku parádní film.

Dobrý doktor (2017) (seriál)

I když půlku času netuším, o čem to tam všichni mluví a co dělají... Shaun Murphy je velice vyjímečná osobnost a každý si ji rychle zamiluje. Na druhou stranu každý díl přináší svou vlastní rozebranou politickou korektnost a vnucuje "správný pohled" na věc. Počínaje třeba mladičkou dívkou s rakovinou varlat, pokračujíce nebohou feministkou, kterou obtěžuje ten týpek, co dělá pro Rudého Johna (Mentalista haha) a otce, zarputile odmítajícího očkování. Na druhou stranu dějová linka Shauna a jeho kolegů, kteří se potýkají s vlastními problémy a dokonce musí i některé řešit za své pacienty. Jsem nadšená z roztomilého Freddieho, určitých dějových linek a některých postav, seriál mohl být určitě mnohem lepší bez všech těch klišé, vnucených společenských názorů a zbytečného dráma kolem.

Gauneři (1992)

Banda pitomců v kravatách podělají přepadení, které "mělo být hračka". Střeleného kolegu nechají v klidu krvácet, následně navzájem se obviňují a málem postřílejí. "ALE CHLAPI, JSME PŘECE PROFESIONÁLOVÉ" Začátky Q. a jeho tvorby, kde dává důraz na dialogy, tragédii a nepřiměřené násilí.

Gotham - Selina Kyle (2014) (epizoda)

Ale co s těmi dětmi dělali? Prodávali do otroctví či co...

Gotham - Vzduchoplavec (2014) (epizoda)

Gordon je 100% kladná postava, slouží v zkorumpovaném srdci strážců pořádku a určitě stojí za obdiv, kolik toho unese. Na druhou stranu má luxusní byt, hezkou přítelkyni a válečné zkušenosti. Žije si opravdu dobře (velký rozdíl oproti Nolanově Gordonovi), takže jeho neuhasitelná žízeň po dobru nejspíš pramení z jeho materiální zajištěnosti a vědomí, že někteří takové štěstí nemají.

Hlava 22 (2019) (seriál)

Seriál nám doporučila češtinářka, když jsme probírali válečnou literaturu a protože mám velkou slabost pro válečné komedie a černý humor a ejhle, všechno je totiž zde. Nebo chvílemi je. Zezačátku to bylo vtipné a svěží, ale postupně je to čím dál více temnější, smrt si nevybírá a nakonec jsou jen samé rány z děla a krev. Sledujeme jak se hoši vyrovnávají s pocitem možné smrti, jak se rozhodují mezi životem a smrtí, odvahou a zbabělostí.

Horké letní noci (2017)

VAROVÁNÍ: Prodávat drogy je nejen neetické ale i nebezbečné. Děti nekuřte trávu, běžte na vysokou a zařiďte si normální život. Tyhle retro filmy s tématikou "náročného dospívání" ve mě vyvolávají pocit, že sleduju něco, co už dneska jen tak nenajdu. Nemusím se stydět za to, že mě film zasáhl svým syrovým tématem drog a promarněrného života s velkým potenciálem. Také se mi líbilo zasazení děje do ospalého letního městečka a taky děcka fakt nemáte nic lepšího na práci než se jen sjíždět na trávě?