Tenet (2020)

Na záver by som tenet zhrnul ako ďalšiu majstrovskú prácu od Nolana ktorý sa pomaly ale isto môže zapísať do histórie kinematografie 9/10 Zápory : Menej zdatný divák sa môže strácať v scenár Niekomu môžu chýbať emócie aj keď ide o akčný film s vysokým tempom Trošku chýbajú motivácie postáv i Klady Klasická nolanova top úroveň produkcie, režije, kamery efektov atď Soundtrack s travisovskym prekvapenim na záver Adrenalínovy úvod hneď na začiatku filmu ktorý drží tempo po celú stopaz Praktické efekty s minimalnym použitím CGI Bojové scény a celkovo perfektne spracovanie hratok s časom Herecké výkony (už nemáme strach o batmana s Pattinson om v hlavnej úlohe Scenár Občasný humor potešil ("not yet") Príjemné strávenie jasného podvečíru, v dnešnej rubrike rozpytvame potencionálny blockbuster roka 2020 a ukončenie obdobia sucha zlých filmov ehm démon zatratenia ehn

Follow Me (2020)

Príjemný podvečer, dnes sa pozrieme na zúbok filmu so zaujímavou premisou ktorý sa odohráva v červenom meste Moskva. Film si zhrnieme v plusoch a minusoch a na konci to všetko okoreníme verdiktom +kamera, produkcia, réžia sú na výbornej úrovni, na film sa dobre pozerá vďaka úchvatným záberom, hre svetla a tieňa atď +zaujímavé prepojenie na modernu dobu influencingu + reálne vykreslenie co sa týka dark webu (redroom a pod.) samozrejme až do posledného (trapneho a nelogického twist) + dobrá atmosféra, napätie a miestami relatívne vysoká úroveň goreee + ruský kissing scene + vcelku sympatické obsadenie --skurveny Twist na konci ktorý tam naseka toľko plot holes ako má sauron ohyzdov -trosku premrhany potenciál pri muceni - Verdikt : aj napriek väčšiemu množstvu plusov, film sťahuje dole nepotrebný záverečný Twist vďaka ktorému nemôžeme ísť vyššie ako 5/10

Halloween (2018)

Pri pozeraní tohto filmu som mal očakávania že to bude aspoň thriller, nuž je to celkom dobra komédia, zasmiali sme sa hlavne na teleportačných technikách a sebavedomého pohybu Miška Myersa. Odpad.