Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Za mne super, a v dnešní době ještě víc než kdy dřív má co říct. Miluju filmy s dobře ztvárněným psychologickým vývojem postav, krásnou hudbou, zajímavými lokacemi, uvěřitelnými dialogy a více rozměrů sdělení. A to celá tato série (teď už i se zrodem Snowa) jednoznačně splňuje.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Hunger Games (2012)

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Možná je to tím, že jsem starší ročník, ale jsem nadšená. Po dlouhé době film na který stojí za to jít. Klidně i dvakrát. Po všech těch komiksfilmech, je toto opravdový balzám. Hrdinou (ať už kladným nebo záporným) se tu člověk nestává rozhodnutím shůry, že by byl obdařen nějakou úžasnou nadpozemskou vlastností. Je to o reálném světě, je to o každém z nás. Stanovení si cíle a cesta k jeho dosažení. Je to příběh o možnostech, schopnostech, příležitostech, ale především o našich rozhodnutích každý den. Jaký je náš žebříček hodnot? Zůstaneme mu věrní za každých okolností? Život není jednoduchý a není fér. Přesto je jen na nás jak s tím naložíme. Hvězdička dolů za pár dějových skoků, ale film jako celek mi to nekazí - super dialogy. herecké výkony, hudba, lokace, kamera. Velmi doufám v pokračování.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Za mne jednoznačně jeden z nejlepších filmů vůbec. Herecky, hudebně, kamerou, stylem vyprávění, mnohovrstevnatostí postav i příběhu jako celku. Dnes viděno již po několikáté, ale stále perfektní. A dnes (s přibyvšími životními zkušenostmi) ještě lepší než ty předchozí zkouknutí. Chce to ale nečekat jen přestřelkový western, tohle je jiná liga. Filozofický western. Vyžaduje plnou pozornost při sledování a na dlouho zaměstná mozek i po závěrečných titulcích. Není to film o střílení, koních a dobytku, to jsou jen kulisy. Kulisy pro hledání morálky, hodnot, dobra a zla, ale i třeba víry. Skvěle natočený vážný film o vážných věcech.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Geniální. A tečka. A vtipný. Když někdo umí, tak umí a ten výsledek je toho důkazem. Netřeba nikoho přesvědčovat, stačí se na film podívat a hned je o kvalitách tvůrce jasno. Určitě doporučuju nečekat na menší obrazovku, je to točené pro filmová plátna, a tam to také náležitě působí. Koukat na to na mobilu je hřích a nepochopení záměru tvůrců. Jedině kino a bez popkornu. Já ho měla, ale spíš rušil než aby zážitek umocnil. Ten film zaujme všechny smysly sám o sobě, žádné berličky nepotřebuje. Vyrazte do kina dokud ho dávají, já se chystám na minimálně jednu další rundu.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Naprostá spokojenost. I když bych nějaké výtky měla, nejsou tak zásadní aby mi kazily zážitek. Film je točený s lehkou nadsázkou, a tak je třeba ho brát. Humor, lehkost, dobrodružství - to přesně jsem čekala a taky dostala. Jsem ráda že zachovali atmosféru předchozích dílů, bála jsem se aby nový díl nepojali novátorsky. Ale zbytečně, mělo to vše co to mít mělo. Hvězdičku dolů jen kvůli drobným výtkám.

Jesse Stone: Ztracen v Paradise (2015) (TV film)

Tyhle detektivky jsem neznala, až před pár měsíci jsem na jednu náhodou narazila v tv (Smrt v jezeře). Zaujala mne natolik, že jsem si stáhla všechny díly a v rámci nemoci je všechny zhlédla během dvou dní. A říkám super, jsem nadšená. Jen z posledních dvou dílů nejméně, a tento je bohužel jeden z nich. A pro mne dokonce ten nejhorší. Za mne je dobře, že Tom už nenatočil žádné další díly, obávám se, že by kvalita šla ještě dolů a kazilo by to celou sérii. I když mne to hodně mrzí. Jak ráda bych si dala další díl. Ale ve stylu prvních šesti dílů, ty byly úžasné. Pak už to šlo dolů, a tady jsem se už hodně nudila, dlouhé senilní scény, které vlastně nikam nevedly, hudba se mi povětšinou nelíbila, a z původních dialogů, kde to jen jiskřilo, se staly nudné obyčejné rozhovory o ničem. Škoda. Proto z celé série nejhorší hodnocení - 2 hvězdičky. Ale měla bych chuť dát jen jednu, druhá je jen kvůli nostalgii.

Jesse Stone: Bludiště pochybností (2012) (TV film)

Tyhle detektivky jsem neznala, až před pár měsíci jsem na jednu náhodou narazila v tv (Smrt v jezeře). Zaujala mne natolik, že jsem si stáhla všechny díly a v rámci nemoci je všechny zhlédla během dvou dní. A říkám super, jsem nadšená. Jen z posledních dvou dílů nejméně, a tento je bohužel jeden z nich. Pořád je to docela dobrá detektivka, ale když ji porovnám s těmi předchozími, je jaksi víc senilní (že by věkem hlavního hrdiny?), méně přehledná co se zápletky týče, hudba se mi líbí jen ta původní, nová už vůbec, a klidné tempo přešlo často až do nudy. Kdybych vůči téhle sérii necítila určitou nostalgii, dala bych hvězdičky dvě, ale pro vzpomínky na staré časy jednu přidám, takže dávám tři.