Občan X (1995) (TV film)

I přes určité nepřesnosti, které se v tomto filmu vyskytují, musím uznat, že film je to zdařilý. Je zde krásně ukázáno, jak celé vyšetřování bylo negativně ovlivňováno tehdejším režimem. Jen nepochopím jednu věc. Amíci jsou velicí vlastenci a prostě co je americké, to je dobré...to ale museli popravujícímu dozorci dát do ruky zrovna pistoli Glock?

Hačikó - příběh psa (2009)

Dojemný film, založen na pravdivé události. Zde je krásně ukázán fakt, že pes je nejlepší přítel člověka, který svého pána miluje až za hrob. Doslova. Film se zde snaží útočit na diváka dost citově, ovšem zde to funguje dost dobře. Ještě aby ne, oni lidé přece jen mají rádi psy a záleží jim na psích životech víc, než na životech lidských. Film jsem viděl už před mnoha lety, ale vím, že narozdíl od skutečného příběhu je děj spojen s dnešní moderní dobou, a hlavně, ve skutečnosti se příběh neodehrával v USA. Na dojemnosti filmu tento fakt však moc neubírá.

Titanic II (2010) odpad!

Ne, opravdu nemá tento film nic společného se skvélým Titanicem Jamese Camerona. Nejedná se o žádné pokračování. Asylum opět dokázalo, že umí natočit "film", za který by se nestyděl možná tak žák sedmé třídy, který si hraje na režiséra. Člověk se až stydí sám za sebe, že si tuhle zhovadilost pustil. Tak ubohé počítačové efekty snad nemohou být ani brány v potaz, protože je pravděpodobně vytvářelo dítě základní školy v programu Malování od Microsoftu. Herecké obsazení taky stojí za vyližpiču, protože nikdo z těch vocasů neumí hrát, ale hlavně, že mezi sebou vedou dialogy o hovně (dle vážných výrazů ve tváři pravděpodobně o důležitém hovně), a vypadají, jak kdyby rejža našel bandu šupáků na ulici a nabídnul jim pětikilo za to, že se veřejně poníží v téhle zavhrnutímhodné šílenosti. Nedoporučuji

Forrest Gump (1994)

Mám ve zvyku být k filmům velmi kritický. Zde takový nebudu. Film je to dokonalý. Nádherná hudba, skvělé herecké obsazení. Tom Hanks to zahrál tak, jak by to nezahrál nikdo. On do toho filmu prostě patří.

Hvězdy nám nepřály (2014) odpad!

Tento film rozhodně mohu doporučit. Mohu ho doporučit všem nevyrovnaným a se svým životem nespokojeným jedincům, kteří potřebují vidět, že někdo na tom může být i hůř. Film se snaží až drastickým způsobem hrát na city, tempo, kterým bere divákovi zbytky sebeúcty je devastující. Opravdu mám brečet nad dvěma hrdinama, kteří trpí rakovinou? Na světě umírají tisíce lidí denně kvůli rakovině. Já určitě nebudu plakat na dvěma jedinci, kteří přehrávají takovým způsobem, že by to zahrál líp snad i komediant Lukáš Pavlásek.

Simonova kočka (2008) (seriál) odpad!

Rovnou upozorňuji, že i my kočku máme. Takže nejsem jen nechápavý trotl. Tento animovamý seriál nemá nic společného s realitou. Nuda a jen nuda. Co je na tom tak úžasného a vtipného? Opravdu se všichni u toho doma při televizních obrazovkách tak moc smějete a říkáte si, jaká je to všechno pravda? Děláte si srandu? Seriál zachází až do absurdity a trapnosti, nesmyslnost a nelogičnost v každé vteřině, utrpení sledovat. Mám se smát? Směju se. Směju se všem, kteří tuto žumpu vychvalují do nebes hladíc přitom svoji opelichanou britku, která svými pány stejně pohrdá, koneckonců jako každá kočka. Change my mind :-)

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

Doby, kdy měl tento pořad alespoň nějakou uroveň, jsou dávno v pr...pryč. Nebudu kritizovat, že jsou zprávy velice negativní, všude jen samé násilí, vraždy a války...tohle se ve světě opravdu děje. Bohužel. Chci vědět, jak jsme na tom co se týče politiky, co nás čeká a nemine. Ale místo toho se dozvíme něco jiného. Například to, jaký osud přichystá našim oblíbeným hrdinům seriál Ordinace v růžové zahradě, že v Ulici se objeví nová postava + několikaminutová ukázka ze seriálu, kterou bychom stejně druhý den všichni viděli, že se paní Vokurkové narodilo 50 štěňátek a že si pod kořenem chčije bába do gatěk. Potom přijdou sportovní noviny, ze kterých byli vyhozeni kvalitní sporťáci, kteří věděli, o čem mluví, a místo nich tam dáme "modelky", které ví úplné hovno, hlavně, že se budou před kamerou procházet, nakrucovat a burani u televize budou slintat nad představou, jaký by to bylo mít tuhle "kočku" doma místo té 150 kilové almary, která sice skvěle vaří, uklízí, pere, stará se celkově o svého manžela, ale není to taková hezká modelka. Navíc ani sportu nerozumí, kdežto televizní blbka ano, protože je přece v televizi, tak tomu rozumnět musí! Hnůj!