2001: Vesmírná odysea (1968)

Mnoho lidi tento film zavrhuje. Já sám jsem z něj na rozpacích. Nakonec jsem však musel uznat, že na to, jak je film starý, je doslova nadčasový a použité triky jsou dechberoucí. Jen za to si myslím zaslouží alespoň čtyři hvězdy.

Dunkerk (2017)

Snímek mě nijak neoslnil. Malé bezvýznamné plus za toho vtipného herce z Harryho Pottera 2

Requiem pro panenku (1991)

To snad nemyslíte vážně? Pustil jsem to malé neteři s tím, že to bude nějaká pohádka s panenkama a oni tam vole běhaj postižený děcka a Geislerka se zrzavým bobrem.

Rain Man (1988)

Snímek nese strašně zavádějící název. Čekal jsem dokument o hydrometeorologických jevech. Místo toho jsem se dočkal filmu s Dustinem Hoffmanem a Tomem Scientologem Cruisem.

Ostře sledované vlaky (1966)

Na mě snímek nijak nezapůsobil a upřímně moc nechápu, čím si vysloužil Oscara. Celou dobu jsem se nudil, krom závěrečného výbuchu. Ten jediný byl zajímavý. 3 hvězdy dávám jen proto, že mám rád Jiřího Menzela.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Kvalitní film. K pěti hvězdám mi bohužel chybí tolik očekávaná scéna ze soudní síně, kdy je mladík oficiálně prohlášen za nevinného. Toho jsem se v tomto snímku nedočkal.

Čtyři pokoje (1995)

Neskutečná splácanina čtyř povídek, z nichž je alespoň trochu vtipná jen ta poslední a to ještě posledních pět vteřin před závěrečnými titulky. Kdyby se v tomto snímku až tak okatě nepřehrávalo, bylo by to koukatelnější. Bohužel, celý film považuji skoro až za trapný.

Zrůda (2003)

Charlize Theron dokázala, že je kvalitní herečkou.

Joker (2019)

Zde nás všechny Joaquin Phoenix opět přesvědčuje, že je skvělým hercem.