Alfa (2018)

Strašne slabé. Slabý scenár, slabá réžia, fádna hudba. Digitálne robené všetky zvieratá, čo kričalo hlavne pri šteňatách. Mám rád historické filmy, aj z dávnej histórie, ale tento film u mňa vyslovene prepadol. Čudujem sa, že má hodnotenie 62 percent.

Billy kupuje Brooklyn (2021) (pořad)

Je to celkom zábavný program o tom ako prostredníctvom Billyho obchodu so starožitnosťami menia zaujímavé veci svojich majiteľov. Majiteľ A napríklad donesie krásny starožitný hvezdársky ďalekohľad, Billy ho kúpi a predá chlapíkovi B, o ktorom vie, že niečo podobné hľadal. Občas Billy niečo objaví aj sám (miniauto Vespa, boombox), dá to zreštaurovať a predá. Je to zábavné a poučné, divák sa všeličo dozvie z histórie predávaných vecí. Odporúčam.

Bitevní loď (2012)

Dal som tri hviezdičky za dobré tempo a AC/DC. Film je plný nelogických situácii a akcií popierajúcich fyzikálne zákony. Bojová loď s výtlakom 46.000 ton bez problémov driftuje pomocou spustenej kotvy a reťaz sa pritom nepretrhne. 406mm delá pália každé 2-3 sekundy, za rýchlosť nabíjania by sa nehanbili ani špičkový biatlonisti. Reálne umožňoval nabíjací systém týchto diel vystreliť tak dvakrát za minútu. Tiež mi došlo čudné, že sa votrelci objavili už po 6 rokoch od vysielania signálu zo Zeme. To by museli mať kozmické lode s nadsvetelnou rýchlosťou a to by pre nich naše zbrane nemali predstavovať žiaden problém. Pri pozeraní tohto filmu proste treba vypnúť logické myslenie a zabudnúť na fyziku. Potom sa to dá pozerať.

Con amore (1976)

Film bol natočený podľa knihy Krystyny Berwinskej (vyšla v roku 1974). Tá použila pri písaní zaujímavý štýl, každá kapitola je písaná z pohľadu jednej z hlavných postáv. Film som videl koncom sedemdesiatych rokov ako tínedžer a vtedy by som mu dal určite päť hviezdičiek. Odvtedy som film nevidel, možno by som mu teraz maximálne hodnotenie nedal. No je to film pre tínedžerov, tak sa budem držať môjho prvého dojmu.

Country Christmas Album (2018) (TV film)

Slušná réžia, herecké výkony a hudba. Pozerateľná vianočná romantika.

Duna (1984)

Je to už dávnejšie, čo som film videl. Bola to tá najkratšia verzia. Tempo filmu a celková atmosféra zodpovedá knižnej predlohe. Určite k lepšiemu vnímaniu filmu pomôže, ak má divák prečítanú aj knihu. Bez toho mu môžu byť niektoré časti nejasné. Herecké obsadenie je veľmi kvalitné a aj výkony hercov sú na úrovni. V čase zhliadnutia filmu som nevedel, kto je to Sting, takže až dodatočne oceňujem jeho herecký výkon. Vôbec nie je vidno, že je neherec. Páčili sa mi záverečné titulky, na pozadí až mystickej hudby postupne ukazovali jednotlivých hercov. Titulky som dopozeral až do konca, ani mi nenapadlo, že by som to mal vypnúť. Pri skutočne dobrých filmoch sú aj titulky jeho súčasťou a dosť mi vadí, keď ich v televízii strihnú.

Emilie Richards - Návrat do Sandy Bay (2011) (epizoda)

Pozerateľný film z kategórie "nenáročný romantický film s dobrým koncom". Nina Bott je veľmí pekná a veľmi ženská. Dej nemá hluché miesta, herecké výkony sú dobré a aj hudobná stránka je nadpriemerná. 39% si podľa mňa nezaslúži, skôr by som mu dal hodnotenie 60-65%.

Enderova hra (2013)

Bolo to pozerateľné, no potenciál vynikajúcej predlohy ostal nevyužitý. Chcelo to asi podstatne väčšiu minutáž, aby sa stihli prezentovať podstatné udalosti a vzťahy medzi postavami. Najslabším článkom filmu bola u mňa hudba, fádna a jednotvárna. Celkovo, mierne sklamanie.

Five Star Christmas (2020) (TV film)

Jeden z tých lepších vianočných romantických filmov. Apanatschi veľmi príhodne charakterizoval herecké výkony hlavných predstaviteľov ako „skupinovú chémiu“. Tri a pol hviezdičky.

Guillermo Vilas: Vyrovnat skóre (2020)

Veľmi dobre urobený dokument, miestami dosť emotívny. Kvalitná réžia, film nemá hluché miesta. Ja by som dal 80-85 percent. K obsahu filmu asi toľko, že som si pozrel oficiálne stránky ATP a v sedemdesiatych rokoch bol rebríček zverejňovaný skutočne dosť sporadicky, za rok 1975 to bolo len trinásťkrát. Čiže z času na čas (nepravidelne) vypočítali poradie a zverejnili ho. Ak bol k niektorému dátumu na prvom mieste Connors a pri najbližšom výpočte trebárs o päť týždňov vyšlo, že je znovu prvý Connors, tak mu rátali, že bol na prvom mieste aj tie týždne bez výpočtu. Dokonca sa uvádza, že v roku 1975 bol svetovou jednotkou nepretržite, lebo pri tých trinástich výpočtoch počas roka to tak vyšlo.