Adéla ještě nevečeřela (1978)

Excelentní rozcvička na Tajemný hrad v Karpatech, který mi přijde ještě lepší. Ale tady zase máme líbezně oplácnutou konvalinku Naďu a brýlatou Olinku... hmm

Afrika aneb Češi mezi lidožravci (2004) (divadelní záznam)

DJC-14. Jestli bych měl vybrat nejslabší cimrmanovskou hru, je to Afrika. Působí unaveně, humor je opakovaný, řídký a nadmíru primitivní, a příliš se nedaří udělat z toho z nouze ctnost (na rozdíl od Švestky). Neustálé omílání zde přítomného J. V. Sládka-kch se brzy zají, smích na účet bratra otce Cyrila Metoděje je laciný, a přitom je to paradoxně snad nejsympatičtější figura. Kmen Huronů by dal možná plné hodnocení, já udělím výjimečné 3*. Mimochodem ten fór s převodem jedovatosti muchomůrky zelené na myši, to vážně obšlehli od Šimka se Sobotou? (Zajíc v pytli 4) ... ... ... ... i když, copak obšlehli, ale jmelí!

Agatha Christie's Poirot - Herkulovské úkoly pro Hercula Poirota (2013) (epizoda)

Absurdně vykonstruované a překombinované, a televizní studiovost té rádoby impozantní lokaci taky moc neslušela. A to úvodní "selhání" by sedělo tak do Policejní akademie, Poirot si něco takového snad nezasloužil. Ale napínavé to bylo zatraceně, to ano, a odehrané (Suchetem) taky dobře. Škoda že autoři úplně rezignovali na uvěřitelnost, což u detektivky shledávám vadou dosti podstatnou. A jak už tu zmíněno, Poirotova femme wannabe měla charisma mokrého hadru a její závěrečná snaha uhrát něco na jeho city (která chtěla snad být emoční katarzí) byla z kategorie WTF.

Agatha Christie's Poirot - Hra na vraždu (2013) (epizoda)

Závěrečné "Bon." to vytáhlo na plnou palbu. Jen se nepřestávám divit těm pachatelům, že se dají do díla, když sami ví, že přijel Poirot? Blázni, ne? :Þ

Agatha Christie's Poirot - Velká čtyřka (2013) (epizoda)

Je moc hezké, že se tady ještě naposled setkala stará poirotovská parta, ale tím míň si tahle parádně a velkolepě rozjetá epizoda zasloužila tak trapné, a nezdráhám se říct dementní rozuzlení.

Agatha Christie's Poirot - Vražda na golfovém hřišti (1996) (epizoda)

Poirotovský standard, ale nesmyslného chování některých postav je tady tentokrát neúnosně moc. Určitě bych se po útěku z Anglie před oprátkou a po zbohatnutí v Jižní Americe vrátil "v klidu dožít" do Francie (a ještě k La Manchi pomalu na dohled), a určitě bych probíral tajné plány v zahradě zrovna u zdi na straně sousedů, kteří se to rozhodně nesmí dozvědět... no a romance chudáka Hastingse byla spíš trapná než nějak zábavná. 65 %

Agatha Christie's Poirot - Vražda v Orient expresu (2010) (epizoda)

90 %. Tímhle (temným, tíživým a téměř bezhumorným) filmem mě Suchet definitivně přesvědčil, že ON je Poirot. - A měl jsem docela jinou představu, kde na trati se tento případ odehrává, to mě překvapilo asi nejvíc. :))