Morbius (2022)

Na film Morbius jsem měl otevřenou mysl a bohužel tam bylo spoustu chyb. Celá druhá polovina filmu nedává smysl, jak už postavy a chemie mezi nimi, záporák, nebo činy postav. Ale přesto mě první polovina filmu vcelku bavila a přišla mi něčím zajímavá, odlišná, nebo originální od MCU či Sony-verse, přišlo mi to více hororové. Schopnosti a akce byly dle mého skvělé, jen příběh a postavy jsou přítěží. Herecké výkony byly taky dobré. 4/10.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Z třetích Fantastických zvířat jsem zklamán. Celkový příběh mě moc nebavil, kromě linky s Mlokem. I přes název Fantastická zvířata, jsou tam fantastická zvířata velmi zřídka. A když se to odehrávalo v Bradavicích, neměl jsem pocit, že je to opravdu v Bradavicích jako z filmů Harryho Pottera, což je dle mého chyba. Tudíž 5/10.

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

Na druhého Doctora Strange jsem měl větší očekávání, ale to neznamená, že mě to zklamalo. Horor s mírným humorem (který je u Marvelu v poslední době až nucený a tady jsem si ho ani nevšiml) je Raimiho silná stránka. Scénáristicky je to slabé, v podstatě ten příběh a jakým způsobem je vyprávěný, či zápletka a konec mě moc nebavily, jen jsem čuměl na ten vizuál a hravé souboje. Kdyby to netočil Raimi, tak to je na 5-6/10, ale jelikož jde vidět ten jeho styl, ta hravost, to pojetí tak za mě 7,5/10.

Top Gun: Maverick (2022)

Na druhý Top Gun jsem se velice těšil, ať už z toho důvodu, že je to pokračování kultovního filmu z osmdesátek a tak na to jdou i starší generace, ale i díky traileru, který byl úžasný. Čekal jsem dobrý blockbuster a povedené pokračování prvního kousku, ale nikdy by mě nenapadlo, že to bude až tak dokonalý. Ano, dle mého je to téměř dokonalé s chybami, které ani nelze počítat. Příběh je vážný, není tam nucený humor, jak už je zvykem v nynějších filmech, ale i tak je ho tam trochu a funguje. Audiovizuál je kulervoucí, kam se ta technika posunula za tu dobu je neskutečný. Akce jsou vynikající, jsou přehledné a napínavé. A taky jsou převážně praktické. Postavy jsou geniální, skvěle napsané a fungují i díky hereckým výkonům. A hudba byla dokonalá. Ale co je pro mě nejdůležitější byly emoce, ty emoce, které jsem zažil u tohoto filmu jsem si ani nedokázal představit. Tudíž geniální příběh s vynikajícím audiovizuálem a dechberoucí akcí. Za mě bezpochyb 10/10.