Vítejte ve Wrexhamu - Přestavba (2022) (epizoda)

Začína sa prestavba a očakávania sú vysoké. Škoda, že prebudovanie organizácie vyzerá na oko až moc jednoducho a aj získanie novej hviezdy je vybavené relatívne rýchlo. Pokojne to mohlo byť rozpitvané viac. Ale ako celok to fungovalo a teším sa na pokračovanie. 80% Disney plus

Star Wars: Vadná várka - Náhrada (2021) (epizoda)

Na pozadí vcelku triviálnej zápletky sledujeme ako sa Omega stáva súčasťou posádky. Oveľa zaujímavejší je ale Crosshair a problematika klonov, ktorá má veľký potenciál. 60% Disney plus

Gangy z Birminghamu - Série 1 (2013) (série)

Prvá séria mi naozaj sadlo. Vcelku právom sú Peaky Blinders fenomén. Skvele napísané postavy, úžasná dobová atmosféra a množstvo zaujímavých a nečakaných zvratov. Palec hore a pokračujeme! Netflix

Gangy z Birminghamu - Epizoda 6 (2013) (epizoda)

Záverečná epizóda bola biznisové finále a vyvrcholenie do istého bodu predvídateľného účinkovania Grace. Piata epizóda mi prišla o chlp lepšia, ale ani voči tejto nemám vážnejšie výhrady. Záver prekvapil a navnadil na pokračovanie. 100% Netflix

Gangy z Birminghamu - Epizoda 5 (2013) (epizoda)

V rámci rodinných vzťahov ide o malé finále. Niektorí narazili na úplné dno a niektorí dosiahli absolútny vrchol. Všetko sa krásne ale prepojí a rodina zase drží spolu. Idilický záver síce veští katastrofu, ale užil som si ho. 100% Netflix

Gangy z Birminghamu - Epizoda 4 (2013) (epizoda)

Seriál geniálne graduje a stále dokáže mimoriadne prekvapiť. Vrchol strieda krutý pád a až v nasledujúcich epizódach sa ukáže, či je Thomas Shelby naozaj taký frajer. Inšpektor, ktorý už vyzeral ustajnený a na odpis vstáva z popola. Seriál má nakročené na skvelé finále. 100% Netflix

Gangy z Birminghamu - Epizoda 3 (2013) (epizoda)

Thomas Shelby začína mať auru Ragnara z Vikings. Myslí vo veľkom, o dva kroky napred a vo finále zo všetkými vybabre. A Grace? Toto je asi dosť predvídateľná linka, ale možno prekvapí. 90% Netflix

Vítejte ve Wrexhamu - Realita (2022) (epizoda)

Splnený sen narazil na realitu. Žiadny americký happy-end s hrdinom, ktorý zachráni sezónu poslednou strelou z poslednej akcie v poslednej minúte. Bolo dosť smutné vidieť vcelku sympatických ľudí, ktorým sa nepodaril vytýčený cieľ ako odchádzajú zo scény. A zároveň je na zamyslenie aj neustále prizvukovaný rozmer, že ak by nový majitelia neprišli, mohli pokojne pracovať až do "dôchodku". Ale toto je futbal. 90% Disney plus

Narvik (2022)

Hneď na začiatok treba poznamenať, že nejde o plnohodnotný vojnový film. Respektíve, ak niekto čaká nórskeho Ryana, tak bude asi sklamaný. Narvik skôr funguje ako rodinná dráma, keďže najzaujímavejšie pasáže sa týkali práve rodiny a toho ako ich poznamenala vojna. V tomto smere je Ingrid Toffe hlavnou postavou a voľby pred ktorými stála som jej naozaj nezávidel. Vojenská časť filmu nemá tú silu a intenzitu akú divák v tomto žánry očakáva. Dianie je možno až dokumentárne presné, ale skôr to ublížilo ako pomohlo. Neustále dátové vstupy mi skôr vadili a dali sa s trochu zručnejším scenáristom šikovne vynechať. Škoda nevyužitého potenciálu, ale úplne márny film to nie je. 60% Netflix

Star Wars: Vadná várka - Cut a zběhové (2021) (epizoda)

Po úvodnom military nášupe je prvá epizóda štandardnej dĺžky oveľa civilnejšia a rodinnejšia, čo sa prejavuje najmä na vzťahu Huntera a Omegy. Stále to má ale iskru a je zaujímavé sledovať ako sa Bad Batch snažia nájsť svoje miesto v galaxii. 70% Disney plus

Časové pásmo bylo změněno